Osuszamy mury i usuwamy wilgoć

Wilgotne ściany zewnętrzne i wewnętrzne bywają bardzo kłopotliwe, zwłaszcza jeśli wilgoć wpływa bardzo mocno na stan techniczny budynku.

Zawilgocone mury mogą doprowadzić do poważnej ingerencji w konstrukcję budynku, co jest niebezpieczne z technicznego punktu widzenia. Oczywiście usuwanie wilgoci w nowoczesnych czasach nie musi wiązać się ze skuciem poszczególnych ścian, skoro możemy odtworzyć izolację poziomą poprzez iniekcję. To najlepszy sposób na usunięcie nadmiaru wilgoci, a cały sposób polega między innymi na wstrzyknięcie odpowiedniego płynu, bezpośrednio w głąb muru, co daje natychmiastowy efekt. W momencie pełnego kontaktu z wodą całość substancji krystalizuje się, dzięki czemu wszystkie kapilary zostają zamknięte i w ten sposób blokuje się wilgoć w taki sposób, aby na budynku nawet po latach nie pojawiły się charakterystyczne wykwity. Dzięki możliwości odtworzenia izolacji poziomej w murze mamy pewność, że wilgoć jako problem już nie powróci, ponieważ mury będą w odpowiedni sposób zabezpieczone przed tym zjawiskiem.

Zabieg się sprawdza

Oczywiście, zanim przystąpimy do tego typu prac, to powinniśmy najpierw zadbać o podłoże. Mur musi być dokładnie oczyszczony, najlepiej przy pomocy szczotki drucianej, potem musimy skupić nieznaczne elementu tynku, który najbardziej przesiąkł wilgocią. Warto pamiętać, że czasem wilgoć jest bardzo duża i wtedy musimy oprócz pozbycia się tynku usunąć powłoki murarskie.

Przy tego typu czynnościach można uszkodzić spoiny w murze, dlatego lepiej je usunąć do głębokości około 2 cm a dopiero potem zastosować odpowiednią zaprawę uszczelniającą. Takie działanie da nam pewność, że mur będzie w odpowiedni sposób chroniony. W identyczny sposób należy naprawić fugi, wypełniając puste miejsca masą szpachlową, która pozwala na idealne wypełnienie, dzięki czemu nie zostaną ubytki, co poprawi jednocześnie wygląd takiemu muru.

Otwory muszą być odpowiednie

Gdy już podstawy mamy za sobą powinniśmy wywiercić otwory iniekcyjne, które powinny znajdować się około 75% w głębokości samego muru. Jeśli izolacja pozioma jest wykonana nieprawidłowo, to wtedy musimy wykonać poszczególne otwory około 10 cm nad wspomnianym elementem izolacji. Najczęściej wywierca się wtedy dziury pod kątem 30 lub 45 stopni maksymalnie, ponieważ wtedy o wiele łatwiej substancja rozprowadza się w środku muru. Musimy zachować odpowiednie proporcji.

Płyn miesza się w specjalnych lejkach do iniekcji. To właśnie za ich pomocą z łatwością rozprowadza się preparat w określone miejsca. W ten sposób usunięcie wilgoci jest bezproblemowe i każdy może sobie z tym poradzić. Należy pamiętać, że powyższą czynność wykonuje się zawsze niezależnie od grubości czy rodzaju muru. Płyn utrzymujący się w lejkach schodzi bezpośrednio w głąb muru, przez około 48 godzin.

Obowiązkowa kontrola muru

Musimy więc stale kontrolować ten proces, aby nie przekroczył on maksymalnej ilości czasu. Odpowiednia obserwacja musi być połączona z odpowiednim wypełnieniem braków, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak sami widzimy, proces ten jest bardzo skuteczny, ponieważ substancja po upływie 48 godzin zacznie w odpowiedni sposób oddziaływać na mur, zamykając w ten sposób otwory, przez które wcześniej przedostawała się wilgoć. Tego typu zabiegi wydają się dzisiaj nieuchronną koniecznością, zwłaszcza jeśli chcemy w pełni zadbać o stan techniczny naszego budynku. Tego typu rozwiązania dzisiaj się sprawdzają, pod warunkiem, że faktycznie chcemy pozbyć się wilgoci z naszego otoczenia, tylko w taki sposób rozwiążemy problem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij