Pozbądź się przebarwień skóry!

Masz plamy na skórze? Widzisz, że po opalaniu tworzą się na niej przebarwienia? Nie masz pojęcia, jak je usunąć? Spokojnie! Znamy skuteczny sposób na Twój problem. Nie wierzysz, że cokolwiek może Ci pomóc? Sprawdź sama!

Czym są przebarwienia skóry?

Przebarwienia skóry i jej odbarwienia to zaburzenia jej koloru. Często są to plamki, znamiona lub większe plamy o jaśniejszej lub ciemniejszej barwie. W niektórych przypadkach przebarwienia skórne to zmiany wrodzone, w innych – nabyte, a więc takie, które zostały wywoływane przez szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Wrodzone zaburzenia związane z pigmentacją skóry są najczęściej nieuleczalne, ale tym pojawiającym się pod wpływem różnych czynników można zapobiegać, a nawet je wyleczyć.

Skąd biorą się przebarwienia skóry?

Za przebarwienia skóry odpowiedzialna jest melanina, czyli barwnik, który znajduje się w skórze oraz w tęczówkach. Dzięki niej nasza skóra jest chroniona przed promieniowaniem UV. Im więcej słońca, tym więcej wytwarza się melaniny, która blokuje dostęp szkodliwych promieni – tak powstaje opalenizna oraz większość przebarwień na skórze. Przebarwienia i wszelkiego rodzaju odbarwienia skóry wiążą się z zaburzeniami związanymi z  melaniną: jej nieprawidłowym działaniem, nadmiarem lub brakiem. Istnieje kilka rodzajów przebarwień skóry.

  • Piegi – zwykle żółtobrązowe, małe, o regularnym kształcie. Występują na twarzy, dekolcie, a czasami na całym ciele.
  • Plamy soczewicowate – większe od piegów, regularne plamy, które mogą się ze sobą łączyć. Powstają w wyniku opalania.
  • Melasma – przebarwienie o nieregularnym kształcie, które występuje symetrycznie na policzkach, czole i nad górną wargą. Może być wywołane ciążą, tabletkami antykoncepcyjnymi, ale bywa również dziedziczne.
  • Melanoza Riehla – jest to siateczkowate przebarwienie na szyi, policzkach i skroniach, ale z niezmienioną skórą pod brodą. Występuje na skutek słońca, pokarmów lub substancji fotouczulających.
  • Odczyny fototoksyczne – powstają przez kontakt z substancją fototoksyczną i późniejsze wystawienie skóry na słońce. Do substancji fototoksycznych można zaliczyć: dziurawiec, koper, seler, olejek bergamotowy, część leków hormonalnych, uspokajających oraz antybiotyków.
  • Ostuda – plamy o nieregularnym kształcie występujące częściej u brunetek niż u blondynek. Mogą się pojawiać podczas ciąży, opalania oraz stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Oczywiście do najbardziej szpecących należą przebarwienia na twarzy. Co zrobić, by uniknąć tego typu plam na skórze? A co, jeśli już je mamy? W powstawaniu wszystkich typów przebarwień najważniejszą rolę odgrywa promieniowanie UV, dlatego niemożliwe jest zapobieganie plamom na skórze bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Najodpowiedniejsze w profilaktyce są kosmetyki, które zawierają aktywne substancje i  hamują produkcję oraz wydzielanie melaniny. Istotne są filtry UV o wysokich faktorach. Pamiętaj, że skórę trzeba chronić przez cały rok – nie tylko podczas upałów! W okresie od późnego lata do końca wiosny filtry powinny być nie niższe niż 25 SPF, a w okresie największego nasilenia temperatur – powyżej 30 SPF. Kobiety stosujące antykoncepcję doustną muszą pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej i unikaniu opalania się.  Pamiętaj też o preparatach fotouczulających, czyli: lekach, perfumach, kosmetykach kolorowych czy z alkoholem. Więcej o tym, jak chronić swoją skórę przed przebarwieniami oraz jak je usunąć, przeczytasz na stronie: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/cosmelan-i-dermamelan.

Gdzie usunąć przebarwienia?

Każda kobieta, która boryka się z plamami na skórze, zadaje sobie odwieczne pytanie – jak usunąć przebarwienia skóry na twarzy? O ile nie są one zbyt duże, widoczne oraz nie powiększają się, to możemy sobie same z nimi radzić. Gorzej, jeśli zmiany skórne się pogłębiają. Wtedy najczęściej decydujemy się na wizytę w gabinecie kosmetycznym lub w klinice zajmującej się medycyną estetyczną. Oferowane zabiegi można podzielić na dwie grupy:

  • leczenie powierzchniowe – dedykowane płytkim, małym przebarwieniom,
  • leczenie głębokie – stosowane przy dużych zmianach.

Są to różnego rodzaju kwasy, peelingi, również terapie laserowe. Co wybrać? Najprościej jest umówić się na profesjonalną konsultację z lekarzem. Przy wyborze zwróć uwagę na Klinikę Medycyny Estetycznej Esteticmed. Wieloletnie doświadczenie i najwyższy poziom świadczonych usług spowoduje, że poczujesz się tam bezpiecznie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij