Jazdy na nartach dziecko powinno się uczyć już od pierwszych lat swojego życia. Najlepszym argumentem który często się pojawia, jest to, że dzieci uczą się o wiele szybciej niż osoby dorosłe. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli faktycznie chcemy spróbować naszych sił. Oczywiście wszystko trzeba wybrać z głową, także narty dla dziecka.

Nie możemy wybrać pierwszego lepszego sprzętu, ponieważ może się on okazać niedopasowany do dziecka. Każdy sprzęt związany z nartami, posiada własne kryteria, którymi w praktyce powinniśmy się kierować. Nie musimy nawet kupować nart wystarczy je wypożyczyć, zwłaszcza jeśli jesteśmy w jakimś kurorcie, gdzie dostęp do podobnego sprzętu to żaden problem.

Jedziemy na nartach

Każdy ma własne oczekiwania, ale tak naprawdę nie zawsze sprzęt, jest je w stanie spełnić. Jeśli szukamy czegoś naprawdę dopasowanego dla dziecka, to musimy wydać sporo pieniędzy na kupno takiego specjalistycznego sprzętu. W praktyce jest to jednak nieopłacalne, zwłaszcza jeśli dziecko korzysta z tego sprzętu tylko parę razy w roku. To właśnie dlatego wypożyczenie nart wydaje się najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji. Warto więc już dzisiaj spojrzeć na odpowiedni sprzęt sportowy. Osprzęt zawsze wybieramy myśląc o dziecku, ponieważ to nasz brzdąc ma się tym posługiwać a nie my. Przeznaczenie nart dla najmłodszych to najważniejsza cecha, którą musimy szukać w takim sprzęcie.

Najlepszy czas na jazdę

Jeśli chcemy uczyć dziecko jazdy na nartach, to powinniśmy zacząć w wieku pięciu lat. Niektórzy rodzice, są w stanie uczyć dziecko młodsze, ale nie zawsze jest gwarancja, że młodsze dziecko poradzi sobie na śniegu. Zawsze trzeba mieć odpowiednie podejście, ponieważ bez tego, nie będziemy w stanie wypracować pewnego kompromisu. Jeśli nasz maluch radzi sobie w miarę dobrze z początkowymi naukami, to warto zmienić narty na dłuższe. Narty w praktyce zawsze są dobierane w taki sposób, aby nie były dłuższe, niż aktualny wzrost dziecka. Oczywiście taki sprzęt nie posłuży zbyt długo, ponieważ dzieci w tym okresie bardzo szybko się rozwijają. Gdy dziecko urośnie i tak będzie potrzebny nowy sprzęt, więc jest to kolejny solidny argument przemawiający za tym, aby wypożyczyć sprzęt na określony czas.

Odpowiednie buty

Nie tylko narty są najważniejsze w tego typu sporcie. Tak naprawdę buty dla dziecka, również muszą być dopasowane. Chodzi tu przede wszystkim o pełną stabilizację stopy podczas jazdy. But nie może się zsuwać z nogi, ani ograniczać ruchy dziecka. W tym wypadku liczy się nie tylko szerokość i długość, ale i sztywność takiego buta. Młode dzieci powinny zaczynać przy jak najmniej sztywnym obuwiu, ponieważ dzięki temu łatwiej radzą sobie z korektą w trakcie jazdy. Buty powinny być dobierane w taki sposób aby posiadały więcej niż jedną klamrę. W ten sposób utrzymanie stopy jest o wiele lepsze, co sprawdza się podczas jazdy czy nauki. Buty muszą również posiadać odpowiednie wiązania, bez nich maluch nie jest w stanie za wiele zrobić. Dzięki dobremu wiązaniu ryzyko wypięcia nart jest minimalne, przez co dziecko może bezpiecznie jeździć w naszej obecności. Przed wyborem wiązania, powinniśmy spojrzeć na skale DIN. To właśnie ona pozwala nam na utrzymanie uniwersalnego przedziału, co jest bardzo istotne w praktycznym działaniu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ