Buty i wiązania nart dla dzieci

Jazdy na nartach dziecko powinno się uczyć już od pierwszych lat swojego życia. Najlepszym argumentem który często się pojawia, jest to, że dzieci uczą się o wiele szybciej niż osoby dorosłe. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli faktycznie chcemy spróbować naszych sił. Oczywiście wszystko trzeba wybrać z głową, także narty dla dziecka.

Nie możemy wybrać pierwszego lepszego sprzętu, ponieważ może się on okazać niedopasowany do dziecka. Każdy sprzęt związany z nartami, posiada własne kryteria, którymi w praktyce powinniśmy się kierować. Nie musimy nawet kupować nart wystarczy je wypożyczyć, zwłaszcza jeśli jesteśmy w jakimś kurorcie, gdzie dostęp do podobnego sprzętu to żaden problem.

Jedziemy na nartach

Każdy ma własne oczekiwania, ale tak naprawdę nie zawsze sprzęt, jest je w stanie spełnić. Jeśli szukamy czegoś naprawdę dopasowanego dla dziecka, to musimy wydać sporo pieniędzy na kupno takiego specjalistycznego sprzętu. W praktyce jest to jednak nieopłacalne, zwłaszcza jeśli dziecko korzysta z tego sprzętu tylko parę razy w roku.

To właśnie dlatego wypożyczenie nart wydaje się najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji. Warto więc już dzisiaj spojrzeć na odpowiedni sprzęt sportowy. Osprzęt zawsze wybieramy myśląc o dziecku, ponieważ to nasz brzdąc ma się tym posługiwać a nie my. Przeznaczenie nart dla najmłodszych to najważniejsza cecha, którą musimy szukać w takim sprzęcie.

Najlepszy czas na jazdę

Jeśli chcemy uczyć dziecko jazdy na nartach, to powinniśmy zacząć w wieku pięciu lat. Niektórzy rodzice, są w stanie uczyć dziecko młodsze, ale nie zawsze jest gwarancja, że młodsze dziecko poradzi sobie na śniegu. Zawsze trzeba mieć odpowiednie podejście, ponieważ bez tego, nie będziemy w stanie wypracować pewnego kompromisu. Jeśli nasz maluch radzi sobie w miarę dobrze z początkowymi naukami, to warto zmienić narty na dłuższe.

Narty w praktyce zawsze są dobierane w taki sposób, aby nie były dłuższe, niż aktualny wzrost dziecka. Oczywiście taki sprzęt nie posłuży zbyt długo, ponieważ dzieci w tym okresie bardzo szybko się rozwijają. Gdy dziecko urośnie i tak będzie potrzebny nowy sprzęt, więc jest to kolejny solidny argument przemawiający za tym, aby wypożyczyć sprzęt na określony czas.

Odpowiednie buty

Nie tylko narty są najważniejsze w tego typu sporcie. Tak naprawdę buty dla dziecka, również muszą być dopasowane. Chodzi tu przede wszystkim o pełną stabilizację stopy podczas jazdy. But nie może się zsuwać z nogi, ani ograniczać ruchy dziecka. W tym wypadku liczy się nie tylko szerokość i długość, ale i sztywność takiego buta. Młode dzieci powinny zaczynać przy jak najmniej sztywnym obuwiu, ponieważ dzięki temu łatwiej radzą sobie z korektą w trakcie jazdy. Buty powinny być dobierane w taki sposób aby posiadały więcej niż jedną klamrę.

W ten sposób utrzymanie stopy jest o wiele lepsze, co sprawdza się podczas jazdy czy nauki. Buty muszą również posiadać odpowiednie wiązania, bez nich maluch nie jest w stanie za wiele zrobić. Dzięki dobremu wiązaniu ryzyko wypięcia nart jest minimalne, przez co dziecko może bezpiecznie jeździć w naszej obecności. Przed wyborem wiązania, powinniśmy spojrzeć na skale DIN. To właśnie ona pozwala nam na utrzymanie uniwersalnego przedziału, co jest bardzo istotne w praktycznym działaniu.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij