Catering dietetyczny – jaką dietę pudełkową wybrać?

Dieta pudełkowa to propozycja dla tych, którzy chcą zrzucić wagę, lepiej się odżywiać, ale nie mają czasu lub możliwości na samodzielne gotowanie. Czym dokładnie jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa – co to jest?

Dieta pudełkowa nazywana jest inaczej dietą cateringową. Jest to zestaw posiłków, za które płaci konsument, a otrzymuje je od wybranej firmy najczęściej pod same drzwi domu. Nazwa pochodzi od formy zapakowania pożywienia – w pudełkach, które z łatwością można nie tylko dostarczyć do klienta, ale także zabrać do pracy lub szkoły. To idealna propozycja dla zapracowanych lub tych, którzy nie mają serca do gotowania i wymyślania zróżnicowanych posiłków pełnych wartościowych składników. Oferta takich posiłków dostępna jest w wielu większych i mniejszych miastach naszego kraju – niekiedy nawet na wsi dostępny jest catering dietetyczny. Kraków, Chorzów, Gliwice to tylko kilka przykładów miast, w których oferta jest dostępna.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Koszt diety pudełkowej nie należy do najniższych. Z tego względu nie każdy może sobie na nią pozwolić. Niemniej jednak, jeśli porównać koszty pełnowartościowych produktów spożywczych, ekologicznych owoców lub warzyw oraz prądu, gazu czy wody, które są potrzebne do przygotowania nawet 5 posiłków w ciągu dnia, koszty te mogą być porównywalne. Nie tracimy jednak czasu na stanie w kuchni.

W zależności od wybranej diety, za zestaw 3 posiłków musimy zapłacić od 42 do 66 zł za dzień. Średnia cena rynkowa takich posiłków to około 50-70 zł za dzień.

Jeśli nie jesteś przekonany, czy dieta pudełkowa to coś dla Ciebie, możesz skorzystać z diety próbnej czyli zestawu testowego.

dieta pudełkowa

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa z Krakowa, Chorzowa czy Gliwic to wygodna forma zdrowego żywienia. Przede wszystkim za jej sprawą oszczędzasz czas. Zamiast stać w przysłowiowych garach lub tracić czas w sklepowych kolejkach, możesz poświęcić czas rodzinie lub wyjść na basen czy siłownię, by wspierać prowadzoną dietę.

Co istotne, dieta pudełkowa to nie zawsze jedynie sposób redukcji wagi. Często wybierana jest ona z myślą o konkretnych chorobach. W związku z tym poleca się ją osobom, które muszą wykluczyć z diety gluten lub laktozę, a także osobom na diecie cukrzycowej czy też przy chorobie Hashimoto.

Dieta pudełkowa jest bogata w zdrowe i modne produkty spożywcze. Same dania z kolei są urozmaicone i często oryginalne – gotując samemu na co dzień nie jemy takich potraw. Często zestawy posiłków układane są indywidualnie pod kątem preferencji smakowych klientów. Przede wszystkim w układaniu diety bierze się pod uwagę kaloryczność posiłków.

Za sprawą odpowiedniej ilości jedzenia i konkretnej liczby posiłków, dzięki diecie pudełkowej unikniesz podjadania między posiłkami. Codziennie są one smaczne i świeże.

Kolejną zaletą diety pudełkowej jest sposób ich dostarczenia. Najczęściej trafia ona w szczelnie zamkniętych pojemnikach pod drzwi osób zamawiających catering dietetyczny. Chorzów, Kraków, Gliwice – to między innymi na wycieraczki mieszkańców tych miast trafiają paczki z jedzeniem.

Na koniec warto wspomnieć, że dzięki diecie pudełkowej poznasz nowe smaki, potrawy i przepisy. Być może część z nich wykorzystasz w przyszłości, kiedy skończysz korzystanie z usług cateringu dietetycznego z Gliwic.

Jedyną wadą, jaką można zauważyć, poza nieco wysoką ceną, jest ryzyko, że nie wszystkie posiłki i składniki będą nam smakować. Nie mamy możlwiości wymiany dań na inne, skazani więc jesteśmy na coś, na co możemy nie mieć ochoty. Nie mamy też kontroli, czy na pewno składniki pochodzą ze sprawdzonych źródeł i są pełnowartościowe. Te wady to jednak „pikuś” w porównaniu do całej gamy zalet.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij