Wygląd rzęs to efekt genetycznej ruletki. Albo natura wylosuje dla nas mega wyraziste rzęsy, albo będziemy musiały poświęcać na ich pielęgnację i stylizację więcej czasu niż inni. Jedno warto wiedzieć zawsze: jak przyciemnić rzęsy?
Przyciemniać rzęsy można na cztery sposoby, a każdy ma swoje wady i zalety. Decyzja o wyborze odpowiedniej dla siebie metody może być trudna bez znajomości tematu, dlatego warto przeczytać o tym nieco więcej. Co przyciemnia rzęsy?
1. Olejek rycynowy
Od dawna znanym specyfikiem do domowej pielęgnacji rzęs jest olejek rycynowy, po który kobiety sięgają od wieków. W teorii ma przyspieszać wzrost rzęs, ale w praktyce po prostu dobrze odżywia, pielęgnuje i wzmacnia. Stosowany regularnie delikatnie przyciemnia włoski, dzięki czemu mogą wydawać się dłuższe niż przed olejowaniem.
Doskonałym wsparciem dla rzęs są skoncentrowane odżywki, które łączą w sobie naturalne składniki pielęgnujące z zaawansowanymi substancjami wspierającymi naturalne procesy wzrostu rzęs. Regularne stosowanie serum sprawia, że już po kilku tygodniach rzęsy są wyraźnie grubsze, dłuższe i gęstsze. Pojawiają się nowe „baby lashes” w miejscach, w których na linii rzęs były ubytki. Duży wpływ na wyrazistość rzęs ma jednak fakt, że odżywki do rzęs przyciemniają włoski i dodają im blasku. Dzięki temu jednym produktem nie tylko zapewniamy rzęsom wzmocnienie, ale również podkreślamy ich naturalne piękno.
3. Henna na rzęsy
Wśród kobiet, którym zależy tylko na wzmocnieniu koloru rzęs, bardzo popularna jest henna na rzęsy. Ten barwnik roślinny świetnie sprawdza się jako naturalna farba dla delikatnych włosków. Zabieg trzeba jednak wykonać w gabinecie kosmetycznym, ponieważ skóra wokół oczu wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Niewłaściwie nałożona henna zafarbuje zarówno rzęsy, jak i skórę.
4. Farbowanie rzęs
Trwalsza wersja powyższego zabiegu to farbowanie rzęs, które również dostępne jest w wielu gabinetach kosmetycznych. Na czym to polega? Na uprzednio zabezpieczone rzęsy nakłada się specjalną mieszankę barwników, które wnikają do wnętrza rzęs i przyciemniają je na stałe. Farbowanie może być szkodliwe, ponieważ wykorzystuje się do niego silne substancje chemiczne.