Czy warto zamykać naczynka na twarzy?

Piękna cera o jednolitym kolorycie pozbawiona wiotkości i oznak starzenia to cel, do którego podczas codziennej pielęgnacji zmierza wiele osób borykających się z różnymi niedoskonałościami oraz problemami skórnymi. Jednym z nich są nieestetyczne naczynka na twarzy. Usuwanie tej zmiany skórnej bywa wyjątkowo trudne i długotrwałe, a stosowane na co dzień kosmetyki rzadko pozwalają uzyskać oczekiwane rezultaty. Jednak rozwiązaniem problemu mogą być innowacyjne metody stosowane w medycynie estetycznej. Jakie zabiegi na naczynka na twarzy warto zastosować?

Czym są naczynka na twarzy i skąd się biorą?

Naczynka na twarzy określane są często jako „pajączki” lub teleangiektazje. To pęknięte naczynia krwionośne, które są widoczne jako charakterystyczne, czerwone nitki, rozgałęzienia, zaczerwienienia czy rumień. Na popękane naczynka na twarzy skarżą się zarówno osoby młode, jak i starsze. Ich występowanie wiąże się ze skłonnością do powstawania trądziku różowatego, a także predyspozycjami genetycznymi do kruchości naczyń i cery naczynkowej.

Pęknięte naczynka na twarzy mogą jednak pojawić się także na skutek chorób związanych z układem krążenia, prowadzenia niekorzystnego dla zdrowia trybu życia czy ekspozycji na ekstremalne warunki pogodowe. Do popękania naczynek może też doprowadzić niewłaściwa pielęgnacja cery, nadmierne opalanie się (również w solarium) oraz zażywanie niektórych leków.

Czy widoczne naczynka na twarzy powinno się leczyć?

Popękane naczynia krwionośne na twarzy należy poddać odpowiednim czynnościom leczniczym możliwie jak najszybciej. Jeżeli problem pojawił się na twarzy czy innym obszarze ciała, nie zniknie samoistnie, a brak właściwie dopasowanej interwencji będzie pogłębiał problem.

Zamykanie naczynek na twarzy jest też istotne w zapobieganiu trądzikowi różowatemu, który im jest bardziej rozwinięty, tym staje się trudniejszy do wyleczenia. Odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się naczynek na twarzy, mogą być zabiegi z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Aby jednak uzyskać zadowalające rezultaty, istotne jest stosowanie się do zaleceń lekarza i unikanie czynników mogących powodować pęknięcia, takich jak niewłaściwa dieta czy zaniechanie odpowiedniej pielęgnacji na co dzień. 

Jak zlikwidować naczynka na twarzy?

Jedną z propozycji zabiegowych na popękane naczynka na twarzy jest elektrokoagulacja. Podczas zabiegu naczynko na twarzy jest dotykane za pomocą specjalnej elektrody emitującej prąd o wysokiej częstotliwości. W efekcie dochodzi do koagulacji i zamknięcia naczynia. Elektrokoagulacja jest metodą nieinwazyjną i może być również wykonana w innym obszarze w górnej części ciała.

W przypadku, gdy zamykanie naczynek za pomocą elektrokoagulacji nie jest wskazane u danej osoby, można zdecydować się na kriochirurgię. Zabieg polega na zastosowaniu podtlenku azotu lub ciekłego azotu w celu zamrożenia i zamknięcia naczynia na twarzy.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – czy warto się na nie zdecydować?

W walce z pajączkami zamierzone rezultaty pozwala osiągnąć również laser. Na naczynka na twarzy stosowane są zabiegi z wykorzystaniem laserów wysokoenergetycznych, które umożliwiają koagulację naczyń. Można tu wymienić zabiegi, w których używa się lasera argonowego, CO2, neodymowego czy diodowego.

Energia świetlna emitowana przez laser pochłania czerwony barwnik z krwi, co prowadzi do jej stopniowego ścinania się w obrębie pękniętego naczynia, wyniszczania danej struktury, a w ostatecznym rezultacie zaniku naczynka. Różne rodzaje innowacyjnych zabiegów na popękane naczynka na twarzy, jak i w innych rejonach ciała oferuje Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. To doradztwo i doświadczenie specjalistów, którzy dokładnie zdiagnozują problem oraz dobiorą najwłaściwszą metodę zabiegową dla danego pacjenta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij