Depilacja woskiem, maszynką, czy depilatorem

Depilacja woskiem, maszynką, czy depilatorem?

Depilacja. Temat, który spędza kobietom sen z powiek. Idealnie gładkie ciało, bez śladów zbędnego owłosienia jest ideałem, który jest niezwykle ciężki do osiągnięcia tradycyjnymi metodami. Mimo tego wiele kobiet (jak i mężczyzn) w dalszym ciągu próbuje swoich sił w osiągnięciu perfekcyjnego wyglądu depilowanych partii ciała przy pomocy jedynie maszynki, wosku, czy depilatora. W artykule zastanowimy się, która z metod depilacji jest najlepsza, daje najtrwalsze rezultaty i oczywiście najmniej skutków ubocznych.

Depilacja maszynką

Zaczniemy od podstaw – depilacji przy pomocy maszynki jednorazowej. To dla wielu osób często metoda awaryjna, gdy muszą nagle wyjść, na zewnątrz temperatura przekracza 20 kresek, a stan gładkości na nogach pozostawia wiele do życzenia. Niestety jednak w większości przypadków w efekcie golenia maszynką, włoski odrastają już po kilku godzinach, tworząc nieprzyjemną, klującą warstwę na skórze. Wiele pań narzeka również na podrażnienia wynikające ze stosowania tej metody pozbywania się owłosienia. Począwszy od skaleczeń przez zaczerwienia, a na obtarciach, czy zapaleniach mieszków włosowych skończywszy.

Depilacja woskiem

Alternatywą dla depilacji maszynką jest oczywiście wosk. Jednak niejedna kobieta na samo wspomnienie o wosku dostaje już gęsiej skórki. Depilacja zbędnego owłosienia woskiem nie należy bowiem do najprzyjemniejszych. Ból towarzyszący wyrywaniu włosków zniechęca do podejmowania się tej metody usuwania owłosienia. Co więcej, bardzo często zdarza się, że pierwsze odrosty przy depilacji woskiem widoczne są już po kilku dniach. Gwarantowany efekt gładkich nóg przez 3 tygodnie? Skądże znowu! Możemy tylko o tym pomarzyć. A na dodatek mierzyć się z problemem wrastających w skórę, osłabionych włosków.

Depilacja depilatorem

Depilator pozwala nam wyrywać włoski z cebulkami podobnie, jak wosk. Jednak wiele użytkowniczek tych urządzeń zgodnie stwierdza, że depilacja nimi jest jeszcze bardziej bolesna, niż ta wykonywana przy pomocy wosku. Depilatory „lubią” również urywać włoski, zamiast wyrywać je z cebulkami, co sprawia, że ostatecznie nie uzyskujemy gładkiej skóry, a jedynie masę podrażnień i nieestetyczny wygląd nóg.

Depilacja laserowa

Laserowe usuwanie owłosienia zyskuje – w przeciwieństwie do wymienionych wyżej metod – coraz większą popularność. A dzieje się tak, ponieważ jest to najskuteczniejsza opcja usuwania owłosienia. Przy depilacji tym sposobem wiązka laserowa poraża cebulkę włosa, co powoduje, że po kilku tygodniach od zabiegu zaczynamy obserwować wypadanie włosów. Do uzyskania trwałych efektów niezbędne jest wykonanie co najmniej 4 zabiegów. Ostateczna długość kuracji zależna jest od owłosienia i koloru skóry pacjentki, a także samego rodzaju lasera. Zabieg depilacji laserowej może powodować dyskomfort. Jednak działanie nowoczesnych laserów jest bezbolesne, dlatego decydując się na taki zabieg, warto jest wybrać salon kosmetyczny we Wrocławiu, który będzie oferował nam możliwość skorzystania z najlepszych dostępnych metod usuwania zbędnego owłosienia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij