Jak czyścić fugi?

Fugi w łazience bardzo łatwo ulegają zabrudzeniu. Czyszczenie tego elementu jest bardzo trudne i wiele kobiet zwyczajnie nie lubi tego robić. Na szczęście istnieją łatwe sposoby na pozbycie się widocznej czarnej pleśni oraz innego brudu, który najczęściej gromadzi się w spoinach, czyli miejscach ogólnego wypełnienia materiału.

Jeśli regularnie czyścimy fugi to w ten sposób pleśń oraz grzyby nie mają możliwości dalszego rozwoju, przez co nasza łazienka, jak i cały dom jest bezpieczny od niebezpiecznych chorób, jakie mogą powstać wskutek działania grzyba. Oczywiście czyszczenie fug nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samej łazienki, ponieważ tego typu kłopot bardzo często występuje we wszystkich wilgotnych pomieszczeniach. Właśnie takie coś sprawia, że równie dobrze podobne grzyby i pleśń mogą się pojawić w kuchni, co czyni z tego problemu jeszcze większe zagrożenie dla człowieka. Płytki na pewno stanowią bardzo ciekawy element dekoracyjny, ale o ile z zewnątrz bardzo łatwo jest zadbać o pielęgnację materiału tak w spoinach, jest to o wiele trudniejsze zadanie.

Skuteczna ochrona

Musimy mieć to na uwadze, ponieważ tylko prawidłowo wykonanie czyszczenie uchroni nas przed rozwojem niebezpiecznych mikroorganizmów. W szczelinach nagromadzenie brudu jest naprawdę duże, dlatego też trzeba zrobić wszystko, aby wyeliminować ten problem raz na zawsze.

Oczywiście nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zabrudzenia, ponieważ zła pielęgnacja prowadzi ostatecznie do uszkodzenia powierzchni płytek, co z kolei doprowadza do tego, że całość wygląda bardzo źle i potrzebna jest wymiana. Cokolwiek byśmy nie wymyślili, musimy jak najszybciej wziąć się za pielęgnację płytek, aby to zrobić skutecznie wystarczy kilka dobrych, a jednocześnie naturalnych sposobów na usuwanie tego typu zabrudzeń. Takim świetnym środkiem może okazać się proszek do pieczenia. Wystarczy go tylko rozprowadzić w określonej ilości w taki sposób, aby się całkowicie rozpuścił, a następnie po jakieś pół godzinie zmyć całość.

Jak usunąć trudne zabrudzenia?

W ten sposób można usunąć trudne osady z rdzy czy też inny tłusty nalot, a nawet kamień, który mógłby fizycznie doprowadzić do uszkodzenia materiału. Aby wzmocnić działanie, należy także przetrzeć delikatnie fugi szczoteczką do zębów, dzięki takiemu sposobowi płytki będą dłużej czyste.

Takie zabiegi należy wykonywać przynajmniej raz na kilka miesięcy po to, aby brud był całkowicie usunięty. Fugi z powodzeniem możemy czyścić nawet przy użyciu pasty do zębów. Wystarczy tylko wcisnąć trochę środka czyszczącego bezpośrednio w miejsce łączenia spoiny. Potem całość wymywa się przy wykorzystaniu ciepłej wody i osad wraz z brudem, zostaje całkowicie usunięty i to na długi czas. Takie rozwiązania wydają się bardzo uniwersalne, co więcej nie kosztują nas majątek, ponieważ prawie każda osoba korzysta na co dzień z pasty do zębów, czy też proszku do pieczenia.

Odpowiednia czystość materiału

W praktyce płytki w białym kolorze aż lśnią po zastosowaniu takich zabiegów pielęgnacyjnych. Materiał wygląda jak nowy i właśnie dlatego warto decydować się na takie działanie. Jeśli chcemy wzmocnić efekt działania, to zawsze możemy dodatkowo wykorzystać świeży sok z cytryny, który ma odpowiednio duże właściwości żrące, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozbyć się najbardziej uciążliwej rdzy. Jak więc sami widzimy, pielęgnowanie fugi nie jest takim trudnym zadaniem i wcale nie musimy wydać na to wszystko masy pieniędzy, wystarczy tylko sok z cytryny lub inny środek czyszczący.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij