Lenonki, aviatory, kocie oczy, geometryczne – ilość dostępnych na rynku modeli okularów przeciwsłonecznych może przyprawić o zawrót głowy. Dobrze dobrane podkreślają indywidualne cechy urody i wyglądają niezwykle stylowo. Jakie wybrać, aby okulary przeciwsłoneczne były modnym dodatkiem, ale i w odpowiedni sposób chroniły oczy?

Określenie kształtu twarzy nie powinno stanowić problemu, w łatwy sposób zrobisz to samodzielnie. Wystarczy lusterko i szminka, za pomocą której odrysujesz kontur i określisz, czy Twoja twarz przypomina serce, a może kwadrat. Już wiesz? Teraz możesz wybierać spośród tysięcy modeli: https://www.twojesoczewki.com/51-okulary-przeciwsloneczne.

  • Twarz okrągła

Pucułowate policzki i łagodna linia czoła nie potrzebują dodatkowych krągłości. Aby wyszczuplić okrągłą twarz, postaw na model o wyraźnych kantach, w stylu lat 70. albo z oprawkami zwężającymi się ku dołowi lub w kierunku skroni, tzw. kocie oko.

  • Twarz kwadratowa

Okulary przeciwsłoneczne dla posiadaczek ostrych rysów twarzy powinny je łagodzić. W tym celu sprawdzą się modele z okrągłymi i owalnymi szkłami, np. lenonki. Aby wydłużyć twarz, wybierz okulary z oprawkami jaśniejszymi u dołu. Unikaj kanciastych kształtów, które podkreślają geometryczne rysy.

  • Twarz trójkątna

Tutaj obowiązują podobne zasady, jak w przypadku twarzy kwadratowej – pożądane są wszelkie modele zaokrąglające rysy, a także te bez oprawek, odwracające uwagę od górnej części twarzy. Najlepiej postaw na klasykę, np. kultowe aviatorki marki ray ban. Długi nos zrównoważą nisko osadzone okulary w stylu policyjnym.

  • Twarz owalna

Do takich rysów twarzy pasują każde okulary! Możesz przebierać dowolnie wśród wzorów i kolorów.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Bez względu na wybór modelu, każdy z nich powinien posiadać ochronne filtry blokujące dostęp promieniowania UV do oka. Z tego względu zakupy z nieautoryzowanych źródeł nie są wskazane, ponieważ niosą ryzyko zakupu okularów bez ochrony, które dodatkowo mogą powodować przekłamanie kolorów obrazu. Dobre okulary przeciwsłoneczne kupisz w profesjonalnym sklepie optycznym, stacjonarnie lub online, co zapewni Ci produkty sprawdzonego pochodzenia, spełniające każde oczekiwania pod względem estetycznym i zdrowotnym. Firma twojesoczewki.com to najwyższa jakość produktów i fachowa pomoc konsultantów. Sklep Twoje soczewki to nie tylko produkty do pielęgnacji wzroku, ale i szeroki asortyment okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Okulary Ray Ban, DKNY a może Chanel? Wybór jest ogromny, zastosuj się tylko do naszych wskazówek.


PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ