Jak przechowywać najważniejsze rzeczy w garderobie?

Odpowiednie przechowywanie naszych rzeczy to podstawa. Ubrania, marynarki, buty, oraz inne dodatki muszą być rozmieszczone we właściwy sposób w naszej garderobie. Konkretne umieszczenie wszystkich rzeczy wymaga dużej ilości czasu. Musimy posiadać w swojej garderobie bardzo dużą szafę, aby nasze ubrania były odpowiednio przechowywane każdego dnia.

Tutaj organizacja wolnego miejsca jest niezbędnym elementem, ponieważ wiele ubrań wymaga staranności przechowywania. Jeśli nie zachowamy pewnych norm, ubrania mogą, uleć zniszczeniu, przez co, stracą swój pierwotny kolor i wygląd. W dobrze wyposażonej garderobie można śmiało postawić na system szaf, które są ze sobą odpowiednio połączone. To naprawdę dobry wybór i warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli mamy dostatecznie duże pomieszczenie.

Przechowujemy garnitury

 

Większość markowych garniturów wykonana jest z drogich i delikatnych tkanin, które bez odpowiedniej pielęgnacji nie są dostatecznie dobrze chronione. Garnitury powinny być przechowywane na wieszakach garniturowych, ponieważ ten rodzaj zawieszenia posiada grubsze ramiona oraz poziomą poprzeczkę znajdującą się niżej, dzięki której możemy również zawiesić spodnie od garnituru.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie najważniejsze komplety ubrań możemy przechowywać na jednym wieszaku. Pamiętajmy jednak o tym, że szafa, którą wykorzystujemy, musi mieć odpowiednią wysokość, ponieważ tylko wtedy dolna część marynarki będzie wisiała swobodnie, nie opierając się o inne elementy naszej szafy.

To właśnie dzięki temu garnitur nie będzie się gnieść, przez co możemy go w każdej chwili założyć, zaraz po wyjęciu z szafy. Jeśli nie korzystamy zbyt często z tego typu ubrań, to powinniśmy przechowywać garnitur w szczelnym pokrowcu. W ten sposób całość będzie zabezpieczona przed osiadaniem kurzu.

Pielęgnacja ubrania ma znaczenie

 

Oprócz samego przechowywania, nie zapominajmy o właściwym czyszczeniu tego typu ubrań. Przede wszystkim bardziej delikatne tkaniny nie powinny być czyszczone metodami chemicznymi, ponieważ sprawia to, że po latach ubrania wyraźnie matowieją, tracąc jednocześnie swoje właściwości.

Mogą one stać się bardziej szorstkie, a nawet stracić kolor, co może być rezultatem zbyt częstych wizyt w pralni chemicznej. Przy pielęgnacji garniturów powinniśmy wykorzystywać szczoteczki, które posiadają naturalne włosie. W przypadku prasowania najlepiej jest wykorzystać moc pary wodnej, ponieważ w ten sposób można lepiej pielęgnować garnitur nie narażając go na zniszczenie. Oczywiście po wszystkich czynnościach garnitury i inne wartościowe części garderoby powinny wrócić do szafy przy odpowiednim ułożeniu na wieszaki.

Nie tylko garnitury

 

Wieszaki z grubszymi ramionami są o wiele wytrzymalsze od swoich podstawowych odpowiedników. To sprawia, że możemy na nich przechowywać nie tylko garnitury, ale także i kurtki czy też ekskluzywne marynarki. Nie należy stosować zwykłych wieszaków, ponieważ w ten sposób o wiele bardziej widać odkształcenia poszczególnych tkanin, a także miejsc znajdujących się zaraz przy ramionach.

Wygląda to bardzo nieestetycznie, zwłaszcza jeśli w takim ubraniu musimy pojawić się na jakimś ważnym pokazie mody czy też w innym istotnym miejscu. Jeśli zakładamy marynarki tylko raz lub dwa razy w sezonie to wszystkie tego typu ubrania powinny być niezbędnie przechowywane w pokrowcach. Taki zabieg zwiększa żywotność naszego ubrania. Pamiętajmy jednak o jednej ważnej rzeczy. Jeśli kupujemy coraz więcej rzeczy, to musimy zainwestować w większą szafę, ponieważ tylko wtedy możemy przechowywać nasze ubrania bezpiecznie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij