Jak stosować maskę do włosów, by była skuteczna?

Działanie masek do włosów jest zróżnicowane i zależy od specyfiki składników. Zadaniem maski do włosów jest najczęściej dogłębne odżywienie kosmyków, regeneracja i nawilżenie. Dowiedz się, jak stosować maskę do włosów, by efekt był zauważalny już po kilku użyciach.

Maski do włosów – jak często stosujemy?

Maska na włosy jest specjalistycznym kosmetykiem, przeznaczonym do pielęgnacji. Posiada działanie silniejsze niż odżywka, co wiąże się z większym obciążeniem fryzury. Umiejętne stosowanie pozwala zregenerować, nawilżyć i odżywić włosy bez ich obciążania. Maskę do włosów stosujemy w zależności od ich kondycji, raz w tygodniu, dwa razy w tygodniu lub po każdym umyciu. Włosy silnie przesuszone lub bardzo zniszczone wymagają intensywnej pielęgnacji. Kosmyki, na które nakładana jest maska nawilżająca do włosów, potrzebujące regularnego nawilżenia wymagają zastosowania kosmetyku raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli chcesz szybko odbudować bardzo zniszczone włosy, nakładaj maskę po każdym myciu przez okres miesiąca. Po tym czasie stosuj maskę dwa razy w tygodniu, by wzmocnić efekt. Po kilku miesiącach, gdy zaobserwujesz wyraźną poprawę wyglądu włosów możesz stosować ją raz w tygodniu. 

Kiedy nakładamy maskę do włosów?

Maskę do włosów, spełniającą kryteria Twojego wyboru nakładaj na włosy po umyciu i wstępnym wysuszeniu. W ten sposób zapewnisz masce możliwość działania na oczyszczone kosmyki. Powierzchnia włosów będzie doskonale przygotowana do wchłonięcia składników odżywczych, nawilżających oraz naprawczych. Niektórzy producenci masek do włosów rekomendują użycie swoich produktów na włosy przed umyciem. Jeśli posiadasz taką maskę, nałóż ją na kosmyki pól godziny, minimum dwadzieścia minut przed umyciem włosów i pozostaw pod okryciem ręcznikiem, zwiniętym w turban. 

W jaki sposób prawidłowo nakładać maskę na włosy?

Maskę do włosów, jak wskazuje nazwa kosmetyku nakładaj na włosy, nie na skórę głowy. Produkt w niewielkiej ilości, (często wystarczy ilość, odpowiadająca połowie ilości używanego szamponu) aplikuj równomiernie na powierzchnię włosów, rozpoczynając od około środka ich długości w kierunku końcówek. Ominiecie skóry głowy oraz włosów u nasady pozwala wyeliminować obciążenie ich składem produktu i szybsze przetłuszczenie skóry głowy. Maskę powinno się nakładać na rozczesane włosy. Odpowiednia ilość produktu po wyczesaniu nie pozostaje na grzebieniu lub na palcach, za pomocą których niczym prostownicą chciałabyś wygładzić włosy. 

Jaki efekt stosowania maski do włosów?

Efekt stosowania maski zależny jest od jej składu oraz częstości i prawidłowej aplikacji. Z pomocą maski do włosów możesz zregenerować mocno zniszczone i przesuszone włosy, nawilżyć włosy suche oraz odżywić osłabione pasma. Dzięki zróżnicowanym składom produktów kosmetycznych znajdziesz dla siebie maskę, zawierającą wyjątkową kompozycję naturalnych, skutecznych w zestawieniu elementów. Dzięki umiejętnemu doborowi maski do włosów oraz jej regularnemu zastosowaniu włosy otrzymują solidną dawkę składników odżywczych, których potrzebują na co dzień. Maski uzupełniają codzienną higienę włosów, zapewniając ich zdrowy wygląd nawet przy narażeniu na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Stosuj maskę, gdy często stylizujesz włosy oraz gdy wyjeżdżasz na słoneczne wakacje. Dzięki niej unikniesz przykrych konsekwencji w postaci łamliwości, osłabienia i wypadania włosów. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij