Jak znaleźć dobry salon manicure?

Manicure jest jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegiem kosmetycznym. Powstaje wiele salonów, które oferują takie usługi, a nawet specjalizują się tylko w nich. Musimy jednak pamiętać o tym, że podczas tego zabiegu niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad higieny. Zobacz, czym kierować się przy wyborze salonu manicure!

Czystość, sterylność i higiena

To najważniejsze sprawy, ponieważ tutaj chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Upewnijmy się, że salon posiada wszelkie zezwolenia. Narzędzia, z których korzysta manicurzystka powinny być sterylizowane lub używane jednorazowo. Powinna wykonywać zabiegi w jednorazowych rękawiczkach. Nieprzestrzeganie takich zasad grozi zakażeniami bardzo ciężkimi chorobami, dlatego musimy być szczególnie ostrożni. Najlepiej jest zapytać wprost, jak w salonie dezynfekowane są narzędzia, czy posiada on własny autoklaw itp.

Kwalifikacje i profesjonalne podejście

Bardzo ważne jest to, czy manicurzystki posiadają odpowiednie kwalifikacje podparte certyfikatami. Jeśli takowe posiada, często widnieją na ścianach salonu lub ich skany umieszczone są na stronie internetowej. Ważne jest również to, czy posiadaj a profesjonalne podejście. Zanim kosmetyczka wykona zabieg, powinna obejrzeć paznokcie i skórę wokół, aby sprawdzić czy zabieg będzie dla nas bezpieczny i nie ma ku niemu przeciwwskazań, takich jak np. infekcje bakteryjne. Powinna zabezpieczyć wszelkie rany znajdujące się na dłoniach czy stopach, aby uniknąć zakażenia.

Zdjęcia wykonywanych prac w salonie

Salony manicure promują często swoje usługi w ten sposób, że udostępniają zdjęcia wykonywanych w nich prac na swojej stronie internetowej czy profilu w mediach społecznościowych. Dzięki nim zobaczymy, jak dokładnie wykonywany jest manicure, jakie zdobienia są specjalnością salonu itp.

Zasięgnij opinii

Zawsze warto zasięgnąć opinii bliskich nam osób lub znajomych, które już wcześniej korzystały z takich usług. Mogą okazać się bardzo pomocne. Możemy również poczytać opinie wystawiane w sieci.

Oferty salonów manicure znajdziesz na lavito.pl. Przejrzyj cenniki, opinie i wybierz usługę, która cię interesuje, po czym dokonaj rezerwacji online!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij