Kombajny kosmetologiczne – dlaczego są niezbędne w salonach kosmetycznych?

Kombajn kosmetologiczny jest urządzeniem wielofunkcyjnym, zazwyczaj ilość funkcji waha się od 2 do 10. Przy pomocy jednego urządzenia można wykonać cały zakres zabiegów kosmetycznych, jak aplikowanie kosmetyków medycznych czy oczyszczanie skóry. Wprowadzenie funkcji diagnostycznej umożliwia przeprowadzenie dokładnej analizy skóry twarzy i całego ciała, na tej podstawie można rozplanować wszystkie niezbędne zabiegi.

Kombajn kosmetologiczny – co warto o nim wiedzieć?

Kombajny kosmetologiczne są tak samo efektywne, jak urządzenia jednofunkcyjne, są wygodne w obsłudze, mają prostą regulację każdej funkcji z osobna. Wszystkie modele urządzeń mają kompaktowe kształty, dzięki czemu można je umieścić na ruchomym wózku kosmetycznym.

Dobra jakość sprzętu, łatwość obsługi, dostępność kilku sprzętów w tym samym momencie sprawia, że zabiegi mogą być przeprowadzane w szybkim czasie, bezboleśnie i w atrakcyjnej cenie. Przy pomocy kombajnów kosmetologicznych można wykonywać między innymi takie zabiegi, jak:

  • mezoterapia wodno-tlenowa, a także mikroigłowa,

  • mezoterapia bezigłowa trychologiczna, wykonywana zarówno na twarz, jak i całe ciało,

  • stymulacja prądem i niskich częstotliwościach,

  • mikrodermabrazja, sonoforeza, mikroforeza i mikromasaż,

  • oczyszczanie zatkanych porów, aromaterapia.

Wskazaniem do użycia kombajnów kosmetologicznych są takie przypadki jak przywracanie zdrowego i młodego wyglądu skórze suchej, bez witalności i ze zmarszczkami. Są niezastąpione przy redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz modelowaniu sylwetki, pozbyciu się blizn, rozstępów i przebarwień. Zalecane są także do stosowania dla osób ze skórą trądzikową i z przebarwieniami, ponieważ skutecznie mogą wyrównać koloryt.

Kombajny kosmetologiczne – jakie są przeciwwskazania do ich stosowania?

Istnieją także przeciwwskazania do zabiegów z użyciem kombajnów kosmetologicznych, należy do nich okres ciąży i karmienia piersią. Zabiegi należy stosować z ostrożnością, jeśli na skórze istnieją widoczne stany zapalne, może to być opryszczka, wysypka.

Przeciwwskazaniami są również przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca, trądzik różowaty i choroby serca. Zabiegi z użyciem kombajnu kosmetologicznego nie mogą być stosowane u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca albo różnego rodzaju implantami w organizmie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kombajnu kosmetologicznego?

Na wybór kombajnu kosmetologicznego ma wpływ wiele czynników, należy się zastanowić jaką powierzchnię może zajmować urządzenie, aby jego gabaryty nie wpływały na zmniejszenie komfortu pracy w gabinecie, trzeba również zwrócić uwagę na funkcje, jakie ma do dyspozycji kombajn kosmetologiczny, duża zawartość funkcji umożliwia przeprowadzanie większe ilości zabiegów, co znacznie wpływa na atrakcyjność gabinetu.

Kupno jednego urządzenia może być niejednokrotnie bardziej opłacalne niż zakup wielu odrębnych urządzeń, umożliwia również zaaranżowanie bardziej komfortowego miejsca pracy. Przy wyborze kombajnu kosmetologicznego należy również zwrócić uwagę czy sprzęt posiada odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa oraz jak wygląda serwisowanie sprzętu.

kombajn kosmetyczny

Kombajny kosmetologiczne – przykłady zabiegów

Kombajny kosmetologiczne umożliwiają przeprowadzenie różnego rodzaju zabiegów na skórze, jednym z nich jest galwanizacja. Jest to dosyć prosty zabieg fizjoterapeutyczny wykorzystujący przepływ prądu stałego między dwiema elektrodami, które są umieszczone na ciele.

Po przeprowadzeniu kilku zabiegów następuje znaczna poprawa struktury skóry, prąd pobudza do pracy kolagen, skóra jest dużo lepiej ukrwiona. Zabieg galwanizacji przyspiesza przemianę materii, wspomaga odchudzanie, prowadzi również do stymulacji mięśni, redukuje ryzyko powstawania obwisłych fałdów skórnych pojawiających się przy intensywnym odchudzaniu.

Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku rozstępów, skórki pomarańczowej, galwanizacja usuwa zbędne produkty przemiany materii.

Kombajny kosmetologiczne są również wykorzystywane do przeprowadzenia mezoterapii bezigłowej, jest to innowacyjny zabieg, potwierdzony naukowo umożliwiający dostarczenie wgłąb skóry substancji aktywnych metodą bezinwazyjną.

W czasie wykonywania zabiegu urządzenie, które generuje prąd elektryczny, przykładane jest do skóry, na której umieszczone są substancje aktywne. Impulsy elektryczne wzmagają przepływanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Zabieg jest szczególnie zalecany dla osób, które chcą zmniejszyć widoczne objawy starzenia się skóry. Jest to rewelacyjny zabieg, który jest alternatywą mezoterapii igłowej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij