Meble kuchenne klasyczne czy nowoczesne?

Projektując kuchnie każdy właściciel mieszkania pragnąłby aby była ona stworzona w sposób uniwersalny, wygodny, przejrzysty. W tym pomieszczeniu najważniejsze są 3 kwestie: oświetlenie, wentylacja, umeblowanie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Jago – meble kuchenne w Grodzisku Mazowieckim.

Odpowiednie oświetlenie zapewnia nie tylko dobrą atmosferę panującą w całym pomieszczeniu, ale przede wszystkim ułatwia gotowanie, krojenie, czy pieczenie. Dlatego też warto zamontować w niektórych miejscach światła halogenowe, które będą działały punktowo na miejsca, które potrzebują lepszego światła. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również duże lustro. Zapewnia dobre światło, ale można też w każdej chwili je uchylić przewietrzając kuchnie i pozbywając się zapachów po gotowaniu. Wentylacja jest o tyle istotna, iż zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Jeśli ten element kuchni jest w złym stanie to w momencie, gdy coś się przypali w pomieszczeniu będzie utrzymywał się niemiły zapach przez bardzo długi czas. Ostatnim elementem, który jest bardzo istotny z punktu samego wystroju są meble. Muszą one spełniać określone zadania, ale też dobrze wyglądać i prezentować się.

Jakie meble do kuchni są niezbędne?

Bardzo ważne są blaty. Jeśli dużo gotujemy najlepiej jest, aby blaty nie zajmowały małej powierzchni. Tym bardziej jeśli planujemy dekorować kuchnie drobnymi, ciekawymi dodatkami. Kolejnym istotnym elementem umeblowania kuchni są szafki. Zarówno wiszące jak i stojące. Musi być ich odpowiednia ilość aby pomieściły wszystkie naczynia oraz produkty spożywcze. Obecnie dostępne na rynku są ciekawe wysuwane szuflady i półki do szafek, które ułatwiają wyciąganie różnych przedmiotów i pomagają w dobrej organizacji i uporządkowaniu wszystkich sprzętów kuchennych. Jeśli w kuchni jest miejsce na stół to będzie to bardzo dobre rozwiązanie. Można przy nim nie tylko usiąść i zjeść, ale także w wygodnej pozycji kroić wszystkie produkty potrzebne do stworzenia potrawy. W stylu nowoczesnym byłoby zamontowanie długiego barowego blatu na środku kuchni.

W jakim stylu wybrać meble?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. To czy wybierzemy styl klasyczny czy też może nowoczesny zależy od wielu różnych kwestii. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym jaki tryb życia prowadzimy, jaki styl bardziej nam się podoba oraz czy ważniejsza jest dla nas praktyka, czy estetyka. Bardziej uniwersalnym stylem, łatwiejszym do utrzymania porządku w kuchni, ale też umożliwiającym łatwą zmianę aranżacji jest typ nowoczesny. Meble kuchenne wykonane są najczęściej z matowych bądź też lakierowanych materiałów. Wyróżnia się jednak prostym stylem, gładkimi blatami i błyszczącymi powierzchniami. Na kuchnie typu nowoczesnego często decydują się osoby z alergiami, a w szczególności jeśli to alergia na kurz. Układ mebli wchodzący w skład stylu nowoczesnego opiera się na tym, żeby łatwo było dostać się szmatką w każde miejsce, meble są skonstruowane w sposób ułatwiający utrzymywanie porządku. Zapewniają dobre ułożenie każdego przedmiotu, który powinien mieć swoje stałe miejsce. To styl niezwykle odpowiadający osobom wiodącym aktywny tryb życia, które lubią porządek, a jednocześnie cenią sobie przestrzeń i minimalizm. Styl nowoczesny bowiem cechuje także wolna przestrzeń. To zupełne przeciwieństwo kuchni klasycznej, która ma budowę zamkniętą, meble są bardzo zdobione i zajmują najczęściej większość kuchni. W takiej kuchni panuje różnorodność, lekki nieład. Jest to jednak dobre rozwiązanie jeśli kuchnia jest małych rozmiarów. Nie sposób wtedy stworzyć nowoczesnej kuchni, ponieważ potrzebuje ona dużej przestrzeni.

Gdzie kupić nowoczesne meble?

Jest dostępnych wiele sklepów oferujących meble, jednak często są to w większości oferty klasyczne, bądź też gotowe wizje kuchni, które nie odpowiadają naszym wymaganiom. Można zamówić sobie kuchnie na wymiar, można też poszukać ciekawych rozwiązań w internecie. Warto pomyśleć nad tym, aby część mebli stworzyć samodzielnie. Online można znaleźć wiele ciekawych poradników jak stworzyć ciekawe wzory na ścianach, czy w łatwy sposób samodzielnie wykonać nowoczesne i praktyczne meble.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij