Modna kuchnia a meble z połyskiem – warto je mieć?

Designerskie wnętrza, mnóstwo wolnej, czystej, nie zastawionej przestrzeni, do tego centralna wyspa i oczywiście najważniejsze… eleganckie, proste meble. Właśnie tak wyglądają nowoczesne kuchnie! Duża przestrzeń jest elementem oczywistym! W naszym domu, który stanowi nasze terytorium, nie możemy czuć się w żaden sposób uciśnieni ani ograniczeni!

Artykuł powstał we współpracy z firmą Jago

Minęły już czasy, gdzie po kątach upychano figurki, a półki obstawiano kwiatami i wazonami. Dziś, stawia się na towarzyskość, przyjacielskie rozmowy, zakrapiane imprezy, spotkania z bliskimi! Właśnie to w mniemaniu młodego pokolenia dziś oznacza „kuchnia”.

Jak ją urządzić i jakie meble wybrać? Lepsze klasyczne matowe, czy raczej coś nonszalanckiego i nieszablonowego, np. z połyskiem? Udzielamy kilku ważnych wskazówek.

JAK URZĄDZAĆ?

Kuchnia wykonana w eleganckim prostym stylu, opiera się na zabudowie w jednolitych szafach. Ważne jest, by usunąć z widoku sprzęt użytku domowego typu: mikser, malakser, sokowirówka oraz garnki. Stanowią one raczej kwestię użyteczności i nasi goście niekoniecznie muszą je oglądać.

Warto dodać, że nowoczesna kuchnia, to taka, która wygląda jak salon, oczywiście z drobnymi szczegółami. Jeśli, chcemy by była jak najbardziej trendy, musimy ją w zdecydowanym stopniu upodobnić do „pokoju życia codziennego”.

JAKIE MEBLE WYBRAĆ: MATOWE CZY LAKIEROWANE NA WYSOKI POŁYSK?

Odpowiedź na powyższe pytanie, absolutnie do prostych nie należy. Meble kuchenne mają służyć przede wszystkim nam samym, a więc wyboru każdy powinien dokonać indywidualnie. Na początek, należy zrozumieć, że kuchnia to przede wszystkim miejsce komponowania posiłków, gdzie ma prawo wydarzyć się dosłownie wszystko.

A to zdarzy się wylać sok z buraka, to przewróci się butelka z olejem, albo nasza pociecha odbije „słodkie łapki” na drzwiczkach do szafki. Jeśli, myślisz, że kupując stosowne meble, uda Ci się zamaskować nieestetyczne „blizny powojenne”, jesteś w błędzie! Plamy na każdym rodzaju powierzchni będą widoczne, tyle, że na każdej też, będą się nieco inaczej prezentować. 

Meble lakierowane na wysoki połysk, zwykle umożliwiają osiągnięcie efektu głębi. Ponadto, subtelnie odbijają przestrzeń. Bardzo ciekawie wyglądają meble w ciemnych barwach, lakierowane na wysoki połysk ze specyficznym usłojeniem. Im ciemniejsze barwy frontowych elementów mebli, tym efekt bardziej wyrafinowany!

Jeśli, jednak, zdecydujemy się taki styl, musimy mieć świadomość, że aby wszystko zgrabnie ze sobą współgrało, musimy utrzymać podobną toń barw w pozostałych pomieszczeniach. Decydując się na jasne fronty w nieco jaśniejszych barwach, powinniśmy liczyć się z tym, że każdy mankament naszego umeblowania, będzie wyraźny, nawet przy słabym oświetleniu.

Meble drewniane z wyraźnym usłojeniem i frontami lakierowanymi na wysoki połysk są stosunkowo dobrym pomysłem na zamaskowanie odcisków. Pamiętajmy, że słoje w znaczny sposób odwracają uwagę od wszelakich mankamentów.  
Meble matowe są idealnym rozwiązaniem dla osób ustatkowanych, spokojnych, ceniących sobie ciszę. Matowy wystrój w znaczny sposób wprowadza do mieszkania pewien ład i harmonię.

Nie dają aż tak spektakularnych efektów, jak meble z połyskiem, ale mają swoje plusy. Przy dziecku sprawdzą się zdecydowanie lepiej, gdyż zdecydowanie łatwiej je doczyścić, a ewentualne zacieki/ smugi nie są dość wyraziste. 

Jeśli chcesz urządzić kuchnię swoich marzeń, zastanów się

Jak dużą przestrzeń masz do zagospodarowania? – Jeśli, Twoja przestrzeń jest niewielkich rozmiarów, zdecydowanie lepiej wybrać umeblowanie z powierzchnią gładką – lepiej będą się prezentowały w sztucznym świetle.

Jakie gadżety chciałbyś dodatkowo w niej zamieścić? – Weź pod uwagę fakt, że meble powinny w określony sposób komponować się również z nawierzchnią podłogową.

Oświetlenie – bardzo ważne, by godnie prezentowało Twoje meble, a nie uwidaczniało ich wad, takich jak powstające z czasem zadrapania, zarysowania czy inne mikrouszkodzenia.

Częstość gotowania – jeśli zamierzasz codziennie pichcić sobie obiady, lepszym wyborem okaże się wnętrze z matowym umeblowaniem. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij