Modne etui na dokumenty i karty kredytowe – jakie kupić?

Praktycznie każdy z nas posiada dziś co najmniej kilka kart i dokumentów, które potrzebuje mieć przy sobie przez cały czas. Są to często karty kredytowe i debetowe, prawo jazdy czy dowód osobisty. W czasach cyfryzacji wszystkich obszarów życia oraz coraz mniejszego znaczenia papierowych pieniędzy, kart w naszych portfelach wciąż przybywa. Może więc warto kupić etui na dokumenty i karty kredytowe, zamiast gnieść je w portfelu?

Etui – czy rzeczywiście jest potrzebne?

Wydaje się, iż etui na dokumenty przydatne jest przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim, daje nam ono dużą wygodę. Jeśli wszystkie karty jak i dokumenty trzymamy w portfelu to często mamy w nim taki bałagan, że ciężko nam cokolwiek znaleźć. Po drugie natomiast, duża ilość dokumentów w portfelu sprawia, iż jest on nabity i zajmuje dużo miejsca. Mężczyźni, którzy noszą portfele w kieszeniach powinni szczególnie dbać o to, aby nie były one grube. Nie od dziś wiadomo bowiem, że gruby portfel w męskiej kieszeni to modowe faux pas.

Z jakiego materiału etui wybrać?

Wydaje się, iż dobór odpowiedniego etui zależy od tego, jakie dokument będziemy w nim trzymać oraz w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać. Jeśli ma to być etui, w którym trzymać będziemy wszystkie najważniejsze dokumenty to najlepiej jeśli będzie to skórzane etui na dokumenty. Takie etui będziemy bowiem nosić ze sobą każdego dnia, dlatego etui powinno być zgrabne i lekkie. Skórzane etui na dokumenty zwykle spełnia te wymagania.

Oczywiście, można również wybrać metalowe etui. Jest ono zwykle zrobione z aluminium. Bez wątpienia tego typu etui ma kilka zalet, których nie posiada skórzane etui na dokumenty i karty. Tym nie mniej, nie jest ono również pozbawione wad.

Aluminiowe etui – czy warto?

Wydaje się, że metalowe etui na dokumenty nie jest najlepszym wyborem jeśli zależy nam na tym, aby mieć modne etui. Zdecydowanie lepsze pod tym względem jest skórzane etui na dokumenty. Mężczyźni, nawet ci, którzy chcą wyglądać modnie, często nie zwracają uwagi na takie szczegóły jak etui na dokumenty, czy też na przykład pasek do spodni. Okazuje się jednak, że dobieranie szczegółów nie jest wcale mniej ważne od wyboru spodni czy butów.

Jeśli chodzi o metalowe etui to jak już zaznaczono wcześniej, ma ono również szereg zalet. Wydaje się, iż przede wszystkim jest nią jego trwałość. Aluminiowe etui nie sposób zniszczyć. Jest to bowiem bardzo wytrzymały materiał. Z tego też względu, metalowe etui na dokumenty może się przydać w sytuacji, w której moda nie jest dla nas szczególnie ważna. Przykładowo, kiedy wybieramy się w daleką podróż takie etui na dokumenty może być najlepsze.

Czy metalowe etui nigdy nie jest modne?

Generalnie, trendy w modzie często się zmieniają. Dotyczy to oczywiście również etui na dokumenty. Dlatego też, są okresy, w których noszenie metalowego etui jest dobrze widziane. Ponadto, w zasadzie zawsze można z niego korzystać w sytuacjach oficjalnych. Eleganckie etui metalowe doskonale pasuje bowiem do garnituru.

Jeśli natomiast chcemy być spokojni o to, że nie popełnimy modowej gafy to wybierzmy skórzane etui na dokumenty. Bez wątpienia skórzane etui na dokumenty nigdy nie wychodzi z mody. Ponadto, etui ze skóry możemy używać zarówno w sytuacjach bardziej oficjalnych, jak i tych nieformalnych. Pasuje ono bowiem do każdego rodzaju stroju. Oczywiście, w niektórych sytuacjach skórzane etui na dokumenty i karty jest bardziej odpowiednie, a w niektórych mniej. Tym nie mniej, biorąc ze sobą takie etui nigdy nie popełnimy faux pas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij