Na czym polega plastyka powiek? Jakie są efekty?

Na czym polega plastyka powiek? Jakie są efekty?

Na czym polega plastyka powiek? Jakie są efekty?

Plastyka powiek to grupa bezpiecznych oraz skutecznych zabiegów poprawiających wygląd okolic oczu. Dzięki nim można wyglądać promiennie i młodo każdego dnia. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak przebiega zabieg plastyki powiek! 

  1. W jaki sposób można poprawić wygląd okolic oczu i powiek?
  2. Jak przebiega plastyka powiek górnych?
  3. Czy w trakcie zabiegu wykorzystuje się nadmiar tkanki tłuszczowej?
  4. Czy zabiegi estetyczne wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, czy ogólnym?
  5. Czy plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry?
  6. Jak przebiega proces gojenia powiek po plastyce?

Plastyka powiek wykonywana z pomocą lasera to obecnie najchętniej wybierana forma tego typu zabiegu. Wśród obszarów, które można w ten sposób poprawić, jest przede wszystkim, zniwelowanie opadającej powieki niezależnie od źródła problemu.

W jaki sposób można poprawić wygląd okolic oczu i powiek?

W przypadku powiek górnych i dolnych nawet niewielka korekta potrafi przynieść bardzo pozytywne efekty. Wiele osób boryka się z opadającymi powiekami, które nadają twarzy ciężki, niezdrowy wygląd, a dodatkowo wizualnie postarzają.

Doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie laserowego, bezkrwawego zabiegu z pomocą lasera. Rekonwalescencja w przypadku tej metody jest bardzo krótka, a proces gojenia przebiega sprawnie.

Jak przebiega plastyka powiek górnych?

Plastyka powiek dolnych oraz górnych obejmuje przede wszystkim usunięcie nadmiaru tkanki. W zależności od potrzeb może być to zarówno kwestia skóry, jak i tkanki tłuszczowej.

Bardzo popularnym zabiegiem jest również lifting powiek. Jest to korekta obejmująca podniesienie powiek. Motywacją do wykonania takiego zabiegu może być zarówno kwestia wyłącznie estetyczna, jak i związana ze zwężeniem szpary powiekowej co w niektórych przypadkach zmniejsza pole oraz komfort widzenia. Prawidłowo wykonany zabieg może doprowadzić również do poprawy ostrości widzenia.

Jeśli jesteś zainteresowana wykonaniem profesjonalnego zabiegu plastyki powiek, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://www.wrosinski.pl/zabiegi/plastyka-powiek/

Czy w trakcie zabiegu wykorzystuje się nadmiar tkanki tłuszczowej?

W trakcie Blepharoplastyki powiek górnych lekarz specjalizujący się w tego typu zabiegach usuwa pacjentowi nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry. Najczęściej przyczyną takiego zabiegu jest przerost tkanek w tej okolicy, co może prowadzić nie tylko do nieestetycznego wyglądu, ale również do obrzęku, zaburzeń widzenia oraz opadania powieki poza linię rzęs.

Zabieg tego typu można wykonać również w celi zmniejszenia widoczności oznak starzenia, takich jak m.in. zmarszczek oraz wiotkiej skóry pod oczami, która w postaci tzw. worków nadaje twarzy zmęczony wygląd.

Czy zabiegi estetyczne wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, czy ogólnym?

Plastyka powiek jest zabiegiem, który standardowo wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a cała procedura trwa około 45 minut. Niemniej, jednak jeśli będzie to operacja wymagająca większej interwencji chirurgicznej, wtedy konieczne będzie zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Czy plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry?

W przypadku osób o powiece opadającej, przerośniętej, mającej wiotką skórę lub nadmiar tkanki tłuszczowej, która utrudnia widzenie i wpływa na samopoczucie, konieczne jest jej usunięcie chirurgiczne.

Zwykle zabieg tego typu obejmuje usunięcie nie tylko nadmiaru skóry, ale również rozciągniętych mięśni oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega proces gojenia powiek po plastyce?

W przypadku metod laserowych proces gojenia jest szybki i łatwy, a efekty utrzymują sie do 10 lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij