Najlepsze klocki tematyczne dla dzieci?

Najlepsze klocki tematyczne dla dzieci?

W mediach coraz częściej mówi się o tym, że dzieci już od 2 roku życia mogą być uzależnione od technologii. Mowa tu najczęściej o takich urządzeniach jak tablet czy komputer. Gry komputerowe stają się dla nich substytutem prawdziwego świata. Co powinien zrobić rodzic, który toczy nierówną walkę z coraz szybciej pojawiającymi się na rynku gadżetami ? Czy jest szansa, aby do mody powróciły zwyczajne lub te mniej zwyczajne klocki?

Wpływ zabawy klockami na wyobraźnię i twórcze myślenie dziecka

To, że zwykła zabawa klockami może być dla dziecka niezwykle rozwijająca potwierdzają liczne badania naukowców. Nasza pociecha musi uruchomić poszczególne części prawej półkuli mózgu, aby dopasować do siebie porozrzucane części i stworzyć z nich coś konkretnego. Jeśli chodzi właśnie o rozwój i wzbudzanie kreatywności u dzieci to bezkonkurencyjne okazały się w tym przypadku klocki Lego. Takie klocki zawierają często co prawda instrukcję, jak dany obiekt należy zbudować krok po kroku, aczkolwiek taki sposób konstruowania pozwala na doskonalenie wyobraźni przestrzennej, która jest nieocenioną umiejętnością na lekcjach matematyki, w dalszym toku edukacji naszego syna czy córki.

Klocki jako zabawa dla całej rodziny

Dzisiejsi socjologowie oraz znawcy tematu biją na alarm, gdyż dochodzą do wniosku, że rodziny zapatrzone we wszelkie ekrany urządzeń elektronicznych po kilka godzin dziennie, oprócz posiłków, nie spędzają już razem czasu. Prowadzi to do osłabienia relacji między domownikami. Jest to szczególnie widoczne w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie technologia dominuje już w prawie każdej sferze życia. Czy jednak musi tak być? Niektórzy uznają to za naturalny postęp, jednak dla tej drugiej grupy ratunkiem może okazać się sklep z klockami Lego. Na kupno takich klocków pozwolić sobie może prawie każdy, gdyż nie jest to zbyt duży cios dla naszego portfela. Korzyści jednak oraz pozytywne zmiany, jakie nastąpią gdy domownicy zainteresują się już ową zabawką, będą wprost nieporównywalne. Do poprawienia relacji rodzinny wystarczą już najtańsze klocki Lego. Na droższe zestawy można się skusić później, kiedy będziemy mieli ochotę na wybudowanie na przykład własnego miasteczka. Szczególnie polecane w tym przypadku mogą okazać się również klocki Lego Architecture.

Klocki jako zabawa dla całej rodziny

Świetna zabawa już od najmłodszych lat

Jak już wspominaliśmy wcześniej, klocki mogą stanowić niesamowitą broń w walce o uwagę dziecka. Co prawda dzieci oraz młodzież zachwycają się ostatnio lawinowo zyskującą na popularności grą „Minecraft” jednak dorośli mogą a nawet powinni pokazać dzieciom, że skonstruowanie czegoś w świecie rzeczywistym daje nieporównywalnie większą satysfakcję i radość. Z myślą o najmłodszych właśnie została wypuszczona na rynek seria Lego Juniors. Główną zaletą tych klocków jest ich stosunkowo duży rozmiar, dzięki czemu możemy zapobiec połknięciu przez dziecko małych elementów. Natomiast jeśli zauważyliśmy, że nasza pociecha jest bardzo zainteresowana współczesnymi maszynami, to strzałem w dziesiątkę okaże się na pewno kupno jednego z zestawów Lego Creator. Nasze dziecko będzie na pewno wniebowzięte faktem, że może samodzielnie skonstruować ogromną ciężarówkę czy koparkę i pochwalić się swoim dziełem przed rodziną czy kolegami.

Klocki Lego jako świetny sposób na zażegnanie sporów między rodzeństwem

Czasami zdarza się również tak, ze zrozpaczeni opiekunowie dwóch kłócących się pociech nie mają pojęcia, co w danej sytuacji zrobić. Konflikt z dnia na dzień przybiera na sile oraz ukazuje się w coraz to nowych formach. Nieocenioną pomocą w takim przypadku mogą znów okazać się klocki Lego. Wspólne wybudowanie konstrukcji z dowolnego zestawu klocków pozwoli nie tylko na rozpoczęcie współpracy między rodzeństwem, lecz także może prowadzić do stopniowego wygaszenia wszelkich konfliktów między nimi. Do rozważenia pozostaje również w takich sytuacjach kupno dwóch jednakowych zestawów z klockami. Pozwoli to na wzbudzenie zdrowej rywalizacji między trudzącymi się dziećmi, na przykład kto swoją budowlę wybuduję jako pierwszy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij