Ombre i sombre – jak wykonać samodzielnie?

Zarówno ombre, jak i sombre można z powodzeniem wykonać w domu. Najlepiej jednak poprosić o pomoc drugą osobę. Dzięki temu łatwiej będzie zachować naturalny efekt, szczególnie w przypadku włosów z tyłu głowy. Warto zatem kupić dobrą farbę do włosów.

Ombre i sombre polegają na rozjaśnieniu kosmyków, głównie w dolnej części czupryny. Przy ombre dodatkowo przyciemnia się włosy od nasady. Daje to większy kontrast niż przy sombre.

Wykonanie ombre w domu

Ombre polega na rozjaśnieniu końcówek włosów. Zazwyczaj używa się do tego rozjaśniacza. Jeśli różnica w kolorze jest niewielka lub chcesz poprawić odcień uzyskany za pomocą rozjaśniacza, możesz użyć trwałej koloryzacji, np. farby Syoss. Dobrze wykonane ombre to dyskretnie wyglądające przejście kolorów na włosach. Lepiej nie rozjaśniać włosów zanadto, chyba że chcesz, aby włosy wyglądały ekstrawagancko. Przed pomalowaniem włosów należy się zastanowić, od jakiej długości chcesz mieć jaśniejsze kosmyki.

Ombre najlepiej zrobić zgodnie z następującymi krokami:

  • Jeśli nie masz naturalnie ciemnych włosów, nałóż na nie farbę, zaczynając od nasady. Dzięki temu kontrast między rozjaśnionymi kosmykami a górną częścią włosów będzie mniejszy.
  • Farbę lub rozjaśniacz rozmieszaj zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.
  • Nałóż preparat na szczoteczkę lub pędzelek do farbowania włosów.
  • Przeczesz włosy od wysokości, którą ustaliłaś, nakładając na nie farbę.
  • Po nałożeniu farby na wszystkie kosmyki przeczesz włosy nieco wyżej niż wcześniej. Nie nakładaj przedtem dodatkowej warstwy farby na pędzelek. Ten zabieg ma na celu wykonanie łagodnego przejścia między kolorami.
  • Pozostaw na włosach farbę lub rozjaśniacz zgodnie z czasem zalecanym przez producenta. Z reguły jest to 25 minut.
  • Po upłynięciu tego czasu zdejmij farbę z górnych pasm włosów na długości około 2 cm. Pozostałą część preparatu pozostaw na 5-10 minut.
  • Spłucz włosy obficie, aż woda z nich spływająca będzie zupełnie czysta.
  • Nałóż na włosy odżywkę, a po kilku minutach spłucz.

Krok po kroku: jak samodzielnie zrobić sombre?

Sombre to efekt delikatniejszy niż ombre. Przy tym zabiegu włosy rozjaśnia się stopniowo na całej długości. Nie trzeba rozjaśniać wszystkich pasm, można zrobić to tylko z wybranymi kosmykami. Dzięki sombre włosy wydają się być bardziej uniesione i gęstsze.

Do uzyskania tego efektu nie jest potrzebny rozjaśniacz. Maksymalne rozjaśnienie nie powinno być większe niż 2-3 tony. Możesz farbować włosy już kilka centymetrów poniżej nasady. Najlepiej użyć preparatów bez amoniaku lub delikatnej farby. Przy sombre nie przyciemnia się włosów u nasady. Należy jedynie zadbać o to, aby rozjaśnić pozostałe kosmyki stopniowo. Taki efekt można uzyskać, nakładając farbę na całą długość pasma do rozjaśnienia i zmywania po kilka centymetrów włosów w odstępach 5-10 minutowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij