Za postępem i rozwojem świata idą też małe ewolucje pojedynczych przedmiotów. Taką przemianę przechodził ubiór, nasz wygląd ale i dopełnienie całej stylizacji, czyli zegarek. Początkowo mężczyźni nosili zegarki na łańcuszku, były one wykonane ze srebra lub złota, zamknięte w starannie wykonanej oprawie.

Cały mechanizm chroniła powłoka w ażurowy wzór. Była to rzetelnie wykonana praca rzemieślników, artystów w swoim fachu. Zegarek na łańcuszku, podobnie jak dzisiaj, był symbolem luksusu, świadczył też o statusie społecznym i statusie majątkowym. 

Wszystko się zmienia, zegarki też

Z czasem gdy ludzie zaczęli żyć szybciej za sprawą rozwoju różnych technologii we wszystkich dziedzinach, potrzebowali także bardziej wygodnego urządzenia wskazującego czas. Wtedy zdecydowano poeksperymentować z mocowaniem zegarka do nadgarstka. Ułatwiło to znacznie sprawdzanie godziny. Sprawiło to, że mężczyźni mogli łatwiej i szybciej posługiwać się zegarkiem.

Co więcej, takie urządzenie pozwalało na większą swobodę, a co tym idzie, mogło być częściej używane. W ten sposób zegarki zaczęły być bardziej powszechne i noszone chętniej przez większą grupę mężczyzn. Mocowano je zwykle na paskach skórzanych, dość podobnych do tych dzisiejszych. Oczywiście nie były tak starannie oprawione w skórę jak zegarki dzisiejszych znanych marek.

Klasyka w nowej aranżacji

Największy powrót do klasyki proponują nam dzisiaj wzory marki Orient. Zegarki męskie Orient są fascynujące w swojej prostocie. Zegarek spokojnie mógłby nosi dżentelmen sprzed stu lat. Przez tę klasyczną formę i styl mogą być noszone przez mężczyzn z każdym wieku. Pasują do stylu eleganckiego i półoficjalnego. Z pewnością dodadzą szyku każdej stylizacji i są dowodem smaku i wyrafinowania w kwestii biżuterii męskiej. Z ofertą tej marki możemy zapoznać się choćby pod tym adresem: https://www.e-watches.pl/zegarki-meskie/orient.

Nieco mniej alternatywne zegarki męskie na pasku skórzanym proponuje marka Diesel. Zegarki męskie Diesel to wybór dla zdecydowanych i twardych mężczyzn. Są dość masywne, przez co lepiej prezentują się na silnej i umięśnionej ręce. Dzięki kilku tarczom wydają się bardziej nowoczesne, ale dzięki paskowi ze skóry nawiązują do starszego stylu. Zegarki Diesel mają często ciemną tarczę, co świetny nietuzinkowy sposób zgrywa się z paskiem ze skóry. Polecane są dla młodszych mężczyzn, choć starsi, bardziej odważni panowie również powinni przemyśleć zakup zegarka marki Diesel. O wyborze modeli można się przekonać odwiedzając sklep internetowy, np. E-watches.

Bransoleta – ale w zegarkach?

Kolejnym przełomem w świecie męskich zegarków były tarcze umieszczane na bransolecie. Bransoleta może być złota lub srebrna, choć istnieją także inne, wykonane z najróżniejszych materiałów. Są bardziej strojne i zdecydowanie można nadać im miano biżuterii męskiej. Są bardziej ryzykowne, bo łatwo przesadzić ze strojnością zegarka. Uważa się, że pasują do bardziej uroczystych okazji, mniej odpowiednie w sytuacjach służbowych, biznesowych i tym podobne.

Dlatego też, jeśli mężczyźni decydują się na zegarek na bransolecie, to powinno zrównoważyć to z wyglądem całego ubioru i nie przesadzać z dbałością o detale, by całość nie wyglądała groteskowo. Zegarek ten lepiej prezentuje się na większym nadgarstku, u mężczyzn w średnim wieku.

Poszukując zegarek na bransolecie, powinniśmy przyjrzeć się bliżej marce Citizen. Zegarki męskie Citizen to gwarancja świetnej jakości i dbałości o szczegóły jak na przykład pięknie wykonane wskazówki. Ta jakość oferowana jest przy stosunkowo niskiej cenie, przy czym trwałość tych przedmiotów nie traci na wartości. Marka proponuje także specjalną linię zegarków z ciemno srebrzystą, chromowaną bransoletą. To absolutna elegancja i szyk bez zbędnej ekstrawagancji. Możemy wybrać wśród wielu modeli, które oferuje sklep internetowy E-watches.

Jeśli chodzi o zegarki męskie Diesel, to tutaj producenci bardzo nas zaskakują. Ich linia zegarków na bransolecie jest bardzo minimalistyczna, jednocześnie cały czas marka jest młoda duchem i nieco sportowa. To świetna opcja dla młodszych mężczyzn, którzy chcą wyglądać już poważniej i dojrzalej. 

Obecnie coraz więcej firm prezentuje także zegarki na parcianych paskach. Jest to bardzo interesująca alternatywa dla wszystkich tych, którym zegarki na bransolecie wydają się zbyt strojne a te na pasku zbyt banalne i staromodne.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ