Pierwsza randka gdzie, co robić, o czym rozmawiać

Pierwsza randka: gdzie, co robić, o czym rozmawiać?

Pierwsza randka jest chyba tą najtrudniejszą, jako że spotykają się dwie osoby, które często niewiele o sobie wiedzą i dopiero są na etapie poznawania. To spory stres, ponieważ oboje chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Jak podejść do tematu pierwszej randki? Jakie miejsce wybrać, co zrobić, jak się do tego przygotować?

Pierwsza randka – o czym pamiętać?

W przypadku pierwszej randki mamy najczęściej do czynienia z największą kumulacją emocji i niepewności. Stres może być tym większy, im mniej znamy drugą osobę, choć i w przypadku osób, które dobrze się znają, ale ich relacja dopiero z czasem przerodziła się w coś więcej, wcale nie jest łatwiej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcą pokazać się z jak najlepszej strony, przygotowując się do spotkania bardzo skrupulatnie. Nie każdy jednak wie, jak się za to właściwie zabrać, obawiając się popełnienia niewybaczalnej gafy.

Przykładowe porady na pierwszą randkę publikuje blog NaRandce.pl, jeżeli więc chcesz się dobrze przygotować, warto zapoznać się z niektórymi podpowiedziami. Ważne będzie zwrócenie uwagi na takie kwestie jak miejsce spotkania, co będzie się robić w trakcie niego, o czym rozmawiać i jak zachować. Warto to przemyśleć, jeżeli naprawdę zależy nam na udanej randce.

Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Pierwsze randki najczęściej mają charakter zapoznawczy. Z tego też względu najlepiej wybierać miejsca neutralne, gdzie będzie można spędzić czas na spokojnej rozmowie. Najczęściej pierwsze spotkania odbywają się więc w kawiarniach czy innych punktach gastronomicznych – można więc zjeść i przy okazji lepiej się poznać. Oczywiście lepiej zdecydować się na miejsca mniej oblegane, gdzie nie ma tak dużego natężenie hałasu, lepiej też zrezygnować z restauracji, zwłaszcza tych bardziej eleganckich. Na kolejne randki się to dobry pomysł, ale na pierwszą niekoniecznie.

Świetnie sprawdzi się też po prostu spacer, zwłaszcza gdy pogoda jest ładna, a okolica przyjemna i można pozwiedzać. Kino, teatr, wesołe miasteczko to także nie jest taki zły pomysł, dobrze więc się nad tym zastanowić. Istotne jest przede wszystkim wzięcie pod uwagę tego, co może się spodobać drugiej połówce.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Jak zostało już kilka razy wspomniane, pierwsza randka służy do lepszego poznania się, a co za tym idzie dobrze, jeżeli będziecie ze sobą rozmawiać. Jakie tematy jednak są najlepsze i najbezpieczniejsze? Pytania o hobby i zainteresowania to pewien standard i mogą zapoczątkować ciekawą dyskusję. Ważne, by unikać, przynajmniej z początku tematów trudnych i bardzo osobistych, bo nie jest to na miejscu. Przy tej okazji powinno się nie tylko podejmować rozmowy, ale też umieć słuchać. Należy też zachować pewną równowagę – zarówno cisza, jak i zbytnie gadulstwo może się tu nie sprawdzić. Zbytnie marudzenie także nie jest dobrze widziane.

Co można robić na pierwszej randce?

To już będzie zależało przede wszystkim od was i waszych upodobań. Jeżeli udajecie się do restauracji, z pewnością głównym punktem spotkania będzie jedzenie oraz rozmowa. Idąc do kina, skupiamy się na oglądaniu filmu, a idąc do parku na zwykłym spacerze. Oczywiście bardziej odważne osoby mogą zdecydować się na inne formy rozrywki na przykład takie związane z aktywnością fizyczną jak choćby ściany wspinaczkowe, rower, taniec. Możliwości jest wbrew pozorom wiele.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij