Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego warto je mieć?

Brak kolejek do lekarzy, szybszy dostęp do najnowocześniejszych badań diagnostycznych i zabiegów, oszczędność czasu – powodów, dla których warto zdecydować się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, jest znacznie więcej. Zainteresowanym podpowiadamy, ile kosztuje taka polisa i co zawiera.

Ubezpieczenie zdrowotne a polisa na życie

Ubezpieczenie zdrowotne bardzo często jest mylone z polisą na życie. Co je od siebie odróżnia? Warto wiedzieć o tym, że w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego zazwyczaj wykupujemy dostęp do konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych, zabiegów lekarskich, szczepień itp. Jeżeli chodzi o polisę na życie, to tutaj ubezpieczony w sytuacji zdiagnozowania u niego poważnej choroby, pobytu w szpitalu lub leczenia szpitalnego otrzyma należne mu świadczenie pieniężne.

Dla kogo jest ubezpieczenie zdrowotne?

Na wykupienie polisy zdrowotnej może zdecydować się praktycznie każdy . W większości przypadków jest to rozwiązanie dedykowane osobom pełnoletnim w wieku do 60 lat . Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i osób, które rozważają możliwość zakupu ubezpieczenia zdrowotnego dla całej rodziny. Przypomnimy, że polisa zdrowotna ma z reguły zastosowanie wyłącznie na terenie naszego kraju, a umowa zawierana jest na okres nie krótszy niż 12 miesięcy. Pamiętaj, że więcej szczegółowych informacji znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którymi warto zapoznać się przed nawiązaniem współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Co znajdziemy w polisie zdrowotnej?

Jedną z firm ubezpieczeniowych oferujących swoim klientom bardzo atrakcyjne pakiety polis zdrowotnych jest SIGNAL IDUNA. W tym wypadku zakres świadczonych usług zależny jest od wybranego wariantu ubezpieczenia – ten z kolei dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb osoby ubezpieczonej. Dla przykładu pakiet Pełnia Zdrowia gwarantuje między innymi:
– specjalistyczną opiekę lekarską na terenie całego kraju,
– zabiegi lekarskie ambulatoryjne, w tym zabiegi chirurgiczne, onkologiczne, ginekologiczne itp.,
– badania diagnostyczne,
– zabiegi pielęgniarskie,
– leczenie szpitalne,
– rehabilitację ambulatoryjną,
– komfortowe warunki pobytu w szpitalu.

Jeżeli chodzi o koszty wykupienia takiego ubezpieczenia, to miesięczna wysokość składki wynosi od 13 zł – pakiet szpitalny bądź od 68 zł w przypadku pakietu indywidualnego. Co więcej, osoby, które zdecydują się na dokonanie jednorazowej płatności za kwartał, pół roku lub cały rok mogą liczyć na dodatkowe zniżki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij