Sygnały, że partner podsłuchuje mój telefon – gdzie zaczyna się toksyczna kontrola?

Czy mój mąż lub żona mnie śledzi? Wiele osób zadaje sobie pytania tego typu. Przejawów takiego zachowania jest kilka – wraz z rozwojem technologii mogą one jednak stawać się coraz subtelniejsze.

Subtelny monitoring prywatności z poziomu smartfona

Smartfon to urządzenie, które przechowuje najwięcej informacji na nasz temat. Odpowiednie narzędzia pozwalają na stosunkowo łatwe zdobycie dostępu do tych danych. Przechwytywanie lokalizacji oraz treści SMS-ów czy nawet nagrywanie rozmów jest w zasięgu każdego. Zainstalowanie aplikacji szpiegowskiej na telefonie partnera lub partnerki nie stanowi praktycznie żadnego problemu. Kiedyś tego typu programy kosztowały nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych – aktualnie niektórzy producenci udostępniają wersje próbne za darmo. Ze względu na fakt, że wystarczy tylko fizyczny dostęp do smartfona, nasze telefony coraz częściej stają się ofiarą takich działań.

Czy partner podsłuchuje mój telefon?

Szpiegostwo staje się coraz poważniejszym problemem w dobie rozwoju technologii. Kontrola drugiej osoby wydaje się szczególnie atrakcyjna w oczach partnerów, którzy mają niską samoocenę lub problemy z zaufaniem drugiej osobie, na przykład jako rezultat traumy. Wiele osób jest także uwrażliwionych na komunikaty, które w rzeczywistości mogą nic nie znaczyć. Wszystko to może wiązać się z ogromnym poczuciem strachu przed byciem porzuconym lub innymi zmianami w związku.

Powodów podsłuchiwania telefonu przez partnera może być naprawdę wiele. Zweryfikowanie, czy Twoje urządzenie jest na podsłuchu, może być trudne, gdy chcesz poradzić sobie z tym na własną rękę. Warto zwrócić uwagę między innymi na to, że partner ma wiedzę, której nie powinien posiadać. Jednym z przykładów może być sytuacja, w której jedziemy do sklepu z zamiarem zrobienia niespodzianki, a potem okazuje się, że partner wiedział o naszej wycieczce. Niestety takie podejście jest dość problematyczne, a często także nieskuteczne – warto zatem postawić na odpowiednie wsparcie.

Jak sprawdzić, czy mój telefon jest monitorowany?

Monitoring smartfona jest znacznie cięższy do wykrycia niż na przykład fakt zamontowania kamer w domu lub śledzenie bliskiej osoby podczas załatwiania codziennych spraw. Aby poradzić sobie z problemem tego rodzaju, konieczne jest zastosowanie adekwatnych środków. W tym wypadku pomocna może okazać się aplikacja, która ochroni nasze dane.

Popularne komunikatory niestety nie zapewniają nam na przykład ochrony treści SMS-ów czy rozmów głosowych, a podstawowe mechanizmy szyfrowania pozostawiają wiele do życzenia. Podsłuch może działać na zasadzie przechwycenia mikrofonu lub zrzutów ekranu. Jednym z niewielu rozwiązań, które umożliwiają bezpieczną komunikację z monitorowanego smartfona, jest UseCrypt. Aplikacja blokuje wychwytywanie informacji ze smartfona – danych lokalizacyjnych, treści rozmów, plików oraz filmów wykonywanych zdalnie przez kamerę. Dodatkowo program sprawdza, czy niepowołane aplikacje nie mają dostępu do uprawnień, które umożliwiają ścisły monitoring naszych poczynań. To skuteczne rozwiązanie, które zdecydowanie poprawia naszą prywatność i autonomię. Warto przy tym podkreślić, że UseCrypt Messenger chroni Cię nie tylko przed podejrzliwym partnerem. Twoje wiadomości będą zabezpieczone przed korporacjami handlującymi Twoją prywatnością, a także władzami na przykład USA czy Chin.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij