Szczoteczka do zębów dla dzieci: Jaka powinna być?

Szczoteczka do zębów dla dzieci: Jaka powinna być?

Wybór idealnej szczoteczki dla dziecka jest bardzo ważny. Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących wyboru szczoteczki dla dzieci jest pytanie, jaki typ szczoteczki wybrać: tradycyjną czy elektryczną? W artykule postaramy się Państwu odpowiedzieć na to pytanie.

Tradycyjna czy elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci?

Dbałość o higienę jamy ustnej dziecka to podstawa. Oprócz pilnowania, by dziecko myło zęby przez określony czas oraz robiło to systematycznie, trzeba też zadbać o wybór optymalnej szczoteczki. Musi ona być pod każdym względem dopasowana do delikatnych zębów i dziąseł dziecka, aby nie zniechęciła malucha do dbania o swój zgryz. Zwłaszcza wybór pierwszej prawdziwej szczoteczki dla dziecka jest kluczem do sukcesu. W tym momencie pojawia się pytanie. Dotyczy tego, czy zakupić szczoteczkę tradycyjną czy też elektryczną. Jak się okazuje, zdecydowanie bardziej delikatna i idealnie myjąca zęby jest szczoteczka elektryczna. Bowiem jej obrotowa główka sprawia, że nie trzeba, jak w przypadku szczoteczki manualnej, używać siły i dociskać szczotkę do ząbków. Zatem poniżej podpowiemy, czym kierować się przy wyborze szczoteczek elektrycznych.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci: Jak wybrać?

Elektryczna szczoteczka powinna być wybrana przede wszystkim odpowiednio do wieku dziecka oraz posiadać jak najlepsze funkcje. Zacznijmy od tego, że niemowlę może mieć zęby myte wyłącznie dostosowaną szczoteczką tradycyjną, czyli manualną o bardzo delikatnym włosiu. Szczotka dla dzieci powyżej trzeciego roku życia może już być elektryczna. Dlaczego dopiero od wtedy? Bowiem ważne jest to, jak dziecko trzyma szczoteczkę do zębów. Niemowlę jest bowiem energiczne i niemożliwe jest utrzymanie dobrej postawy szczoteczki, gdyż dziecko wyczuwając lekki wibrujący ruch zapewne od razu odsunie zęby. Elektryczna szczoteczka dla dzieci ma wiele zalet. Przede wszystkim występują w szerokich wariantach kolorystycznych i estetycznych, możliwy jest zakup szczoteczki z postaciami z ulubionej bajki brzdąca. Znaleźć można szczoteczki elektryczne dla dzieci Oral-B, które posiadają mnóstwo szczoteczek do wyboru z postaciami z uwielbianych bajek firmy Disney. Wybierane dla dzieci szczoteczki elektryczne usuwają zdecydowanie więcej płytki bakteryjnej niż inne szczoteczki. Przy tym oferują czyszczenie delikatne, przez co codzienne mycie zębów to przyjemność, a nie irytujący obowiązek. Szczoteczka soniczna jest tak wygodna, iż umyje z łatwością każdy ząb. Ruchy pulsacyjne natomiast sprawią, że pielęgnacja dziąseł będzie równie przyjemna. Zatem najważniejszymi wyznacznikami, które decydują o jakości szczoteczki dla malucha jest ich dopasowanie do wieku małego użytkownika, funkcjonalność oraz aspekt estetyczny. Przecież o wiele bardziej kusząca dla dziecka jest kolorowa szczoteczka aniżeli zwykła biała.

Wiedzą już Państwo, co brać pod uwagę wybierając szczoteczkę elektryczną dla swej pociechy. A także dlaczego to właśnie szczoteczki elektryczne są tak chętnie wybierane przez rodziców i uwielbiane przez dzieci. Szukając idealnej szczotki dla swego malucha, warto zajrzeć na stronę firmy produkującej szczoteczki i poszukać takiej, która będzie się podobać i pasować dziecku. Dzięki temu sprawią Państwo, iż maluch wdroży się w rutynę mycia zębów i w przyszłości nie będzie mieć z tym problemów. Warto wybrać taką szczotkę, która ma więcej atrakcyjnych funkcji, które dodatkowo spodobają się dziecku. Wystarczy udać się do sklepu lub zajrzeć na stronę online i dopasować kryteria do poszukiwanej szczoteczki dla dziecka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij