Uśmiech – najpiękniejsza ozdoba kobiecej urody

Smutna lub zła twarz kojarzy nam się zwykle źle – rzadziej mamy ochotę wchodzić w interakcje z człowiekiem, który nie wydaje nam się sympatyczny. Uśmiech, choć tak niepozorny, może czasami stać się wart więcej niż najdroższa sukienka czy perfekcyjny makijaż.

Według badań uśmiechająca się kobieta jest bardziej atrakcyjna niż kobieta z grymasem złości czy niewzruszeniem na twarzy. Uśmiechanie się, a także głośny śmiech ma szereg zalet, zarówno z punktu widzenia psychologicznego, jak i zdrowotnego.

Podłoże psychologiczne i kontakty z ludźmi

Po pierwsze, uśmiechanie mimowolnie poprawia humor – nie tylko innym osobom widzącym naszą twarz, ale także nam samym. Psychologowie przeprowadzili wiele badań, które dowodzą, że nagły, nie spowodowany niczym uśmiech do jakiego się zmusimy, automatycznie zmienia nasze myślenie i poprawia nasz nastrój.

Uśmiech – najpiękniejsza ozdoba kobiecej urody

Działa to także w drugą stronę – ludzie uśmiechający się, są lepiej odbierani przez otoczenie, stają się bardziej atrakcyjni i wyglądają na zdrowszych i szczęśliwszych. To bardzo ułatwia kontakty międzyludzkie i zjednywanie sobie innych. Uśmiech dodaje także pewności siebie i sprawia, że mamy więcej odwagi.

Działa także jako lekki antydepresant – relaksuje i odpręża, ponieważ ogranicza produkcje kortyzolu, czyli hormonu stresu. Śmianie się wzmaga także wydzielanie endorfin, co odczuwalnie polepsza nasze samopoczucie.

Dodatkowo uśmiechanie się jest zaraźliwe, często nieświadomie możemy naszym uśmiechem poprawić ludziom humor. Dlatego warto uśmiechać się często, nawet bez konkretnego powodu.

Uśmiech jako najpiękniejsza ozdoba

Często zdarza się, że szeroki uśmiech jest w stanie zamaskować niedoskonałości skóry, czy figury lepiej niż profesjonalnie wykonany makijaż i najdroższe ciuchy z butiku. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ świetnie odwraca uwagę od tych, na pozór, mało istotnych rzeczy i przyciąga naszą uwagę.

Liczne badania wykazują, że atrakcyjność ludzi, w szczególności kobiet jest znacznie wyższa, jeśli są one uśmiechnięte. Uśmiechnięta twarz staje się bardziej pogodna i sympatyczna, a co za tym idzie, przyjemniej patrzy się na osoby uśmiechające się lub roześmiane niż na osoby smutne, złe lub nieprzejawiające żadnych emocji. Zatem kobieca uroda nie wymaga wiele „ulepszaczy”, wystarczy jedynie przyozdobić swoją twarz szerokim uśmiechem.

Uśmiech a zdrowie i uroda

Uśmiech, a także śmiech mają bardzo dobry wpływ na zdrowie – według badań częsty śmiech może przedłużyć ludzkie życie nawet o siedem lat. Ciężko stwierdzić ile w tym prawdy, bez wątpienia jednak można wyróżnić kilka korzyści zdrowotnych wynikających ze śmiania się.

Przede wszystkim bardzo dobrze dotlenia organizm, w szczególności mózg. Dzieje się tak ze względu na to, że nabieramy wówczas około trzy razy więcej powietrza. Dodatkowo czynność śmiechu ćwiczy mięśnie brzucha, ramion i szyi.

Istnieje także teoria mówiąca, że uśmiechanie się pozwala szybciej radzić sobie z chorobami, a także wzmacnia odporność – może dziać się tak za sprawą podnoszenia ilości endorfin, a także bardziej optymistycznego myślenia. Śmiech rozluźnia mięśnie i odpręża, dlatego może poprawiać nasze ogólne samopoczucie.

A co z wyglądem? Częste uśmiechanie się czyni rysy twarzy bardziej pogodnymi i młodszymi – działa wręcz modelująco na mięśnie twarzy. Zapewnia odpowiedni przepływ krwi, swoisty masaż, który odżywia skórę. Wizualnie odmładza naszą twarz i sprawia, że wyglądamy bardziej atrakcyjnie. Dodatkowo odwraca uwagę od wszelkich niedoskonałości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij