Włosy doczepiane – jak o nie dbać, by utrzymały się jak najdłużej?

Włosy doczepiane – jak o nie dbać, by utrzymały się jak najdłużej?

Na doczepiane włosy decyduje się coraz więcej kobiet. Dlaczego zyskały aż tak dużą popularność? Przede wszystkim ze względu na ich łatwy dostęp, a także efekt, jaki można osiągnąć. Nie trzeba bowiem już się martwić, że niedługo odbędzie jakaś ważna dla nas uroczystość, wymarzyły nam się na ten dzień długie, piękne włosy, a zamiast tego posiadamy krótkie albo średniej długości.

Można w łatwy sposób zwiększyć zarówno ich długość, jak i objętość. Nie ma w tym nic trudnego. Co więcej, w łatwy sposób można układać wszelkiego rodzaju naturalne włosy. W Poznaniu istnieje wiele zakładów fryzjerskich, w których profesjonaliści zajmują się takimi sprawami. Pomimo tego, że włosy tego typu zyskały ostatnio na znaczeniu, to jednak wciąż wywołują wiele kontrowersyjnych opinii. W ciągu wielu lat fryzjerstwo stopniowo się rozwijało, wchodziło na nowe poziomy i w dzisiejszych czasach w owej dziedzinie jest nawet kilkanaście metod doczepiania włosów. Co więcej, jest ich wiele rodzajów, nie trzeba decydować się wyłącznie na jeden typ. Jedyną ich wadą jest fakt, że mogą w krótkim czasie ulec zniszczeniu i trzeba o nie odpowiednio dbać, aby utrzymały się jak najdłużej. Jakie więc czynności wykonywać?

W co należy się zaopatrzyć aby dbać o włosy doczepiane w Poznaniu?

Pielęgnacja swoich naturalnych włosów znacznie się różni od dbania o te doczepiane. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabiegi, ponieważ kupno doczepek nie jest wcale tanią inwestycją. Zazwyczaj za takie włosy płaci się minimalnie tysiąc pięćset złotych. Na samym początku trzeba się zorientować czy posiadamy wszystkie niezbędne do pielęgnacji przyrządy. Najważniejszymi z nich są specjalistyczne szczotki, które są o wiele delikatniejsze w stosunku do sztucznych włosów niż tradycyjne szczotki, które można dostać w pierwszej lepszej pasmanterii. Przede wszystkim nie będą włosów filcować. Co więcej, dużo specjalistów radzi, aby unikać używania różnorakich elektrycznych narzędzi, których celem jest stylizacja, ponieważ zazwyczaj ciągną pasma włosów i przez to niszczą ich wygląd i nadwyrężają je.

Higiena doczepianych włosów

Jak dbać o naturalne włosy? W Poznaniu jest bardzo dużo rozmaitych sklepów specjalistycznych, które proponują najlepsze produkty na rynku. O czym trzeba jednak pamiętać? Nie można myć włosów do przedłużania w taki sam sposób i przy pomocy takich samych kosmetyków jak naturalne włosy. W Poznaniu można znaleźć wiele preparatów, choć nie zawsze warunkiem koniecznym jest kupno drogich specyfików. Można zdecydować się po prostu na delikatne, dość rzadkie szampony, które będą zapobiegać plątaniu się pasm. Jeżeli chcemy użyć odżywkę lub jakiś rodzaj maski regeneracyjnej, musimy skrupulatnie omijać tak zwane „zgrzewy”. Są to miejsca, w których nasze prawdziwe kosmki łączą się z doczepianymi. Dlaczego jednak może to im zaszkodzić? Otóż dlatego, że mogą się w prosty i szybki sposób rozpuścić pod wpływem różnorakich substancji chemicznych zawartych w owych kosmetykach.

W jaki sposób suszyć włosy do przedłużania?

Tak samo jak z myciem, tutaj również istnieją pewne reguły, których należy się trzymać. Główną zasadą, jaką obowiązuje jest to, aby nie pozostawiać włosów „samym sobie”, żeby wyschły tak jak naturalne kosmyki. Nie można ich także zawijać w turban. Suszyć je najlepiej jest zaraz po umyciu. Wówczas uniknie się zbyt dużej utraty keratyny, czyli substancji, która łączy włosy doczepiane z naturalnymi. Dodatkowo, nie są stworzone do suszenia w maksymalnej temperaturze takie produkty jak właśnie włosy do przedłużania. W Poznaniu jest wiele suszarek, które mają różne funkcje i tryby. Można więc w prosty sposób odpowiednio ustawić dobrą temperaturę. W innym przypadku, pod wpływem gorącego powietrza łuski pochodzące od naturalnych włosów się podnoszą, wilgoć zostaje usunięta, a zgrzewy mogą się rozpuścić. Trzeba także pamiętać, aby nie trzymać suszarki zbyt blisko głowy. Optymalną odległością jest około trzydzieści centymetrów. Jeżeli się do tej zasady nie zastosujemy, nie tylko nasze włosy stracą swój nieskazitelny wygląd, ale można się nawet poparzyć. Warto także (żeby przypadkowo nie doprowadzić do nadmiernego przegrzewania się pasm) poruszać suszarką wokół głowy i nie trzymać jej wylotu ciągle w jednym miejscu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij