Wynajęcie fachowca do zaprojektowania mieszkania i mebli

Urządzanie mieszkania to niezwykle ważny etap w naszym życiu, dlatego powinniśmy zrobić, co się tylko da, by nasze mieszkanie było komfortowe i wpisywało się w nasze potrzeby. W ten sposób każdy dzień w nim spędzony będzie po prostu przyjemny!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą JAGO – meble kuchenne Brwinów.

Projekt mieszkania

Pierwsze co powinniśmy zrobić to zaprojektować nasze mieszkanie. Zdecydować, jaką funkcje będzie miało dane pomieszczenie. Ten etap jest niezwykle ważny, dlatego powinniśmy poświęcić mu dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje. Dlaczego? Projekt należy dostosować do naszych potrzeb! Nie sugerujmy się za mocno, projektami innych osób, bo mogą mieć one zupełnie inne potrzeby niż nasze! Róbmy projekt tylko dla siebie. Jednak, co zrobić w przypadku, gdy nie mamy pojęcia jak ogarnąć projekt, bądź jak się w ogóle do tego zabrać? W tym przypadku dobrym pomysłem jest sięgnięcie po projektanta wnętrz. Ten dokładnie wymierzy mieszkanie, pozna Wasze plany co do jego wyposażenia i zaprojektuje Wam optymalne wnętrze dla Waszych potrzeb. Owszem nie jest to rozwiązanie tanie, ale pamiętajcie, że w gruncie rzeczy jest to inwestycja na całe lata! Warto poczynić taki wydatek, by później w mieszkaniu czuć się jak ryba w wodzie.

Meble na projekt

Nie tylko zlecenie projektu mieszkania to dobry pomysł, ale i zlecenie zaprojektowania mebli. Jeśli chcemy, by w naszym mieszkaniu było oryginalnie, a każdy mebel możliwie jak najbardziej pasował do naszych potrzeb, to zlecenie zaprojektowania bądź doboru mebli jest świetnym pomysłem. Co przy tym zyskujemy? Spokój i czas! Nie musimy sami poświęcać ogromnej ilości czasu na szukanie mebli, które skradną nam serce. Do tego nie będziemy już rwać sobie włosów z głowy, obmyślając, czy te szafy pasują do tego łóżka. Po prostu ktoś to zrobi za nas i zrobi to w taki sposób, że my będziemy oczarowani. Czy to nie świetne rozwiązanie? Móc się skupić na sobie, gdy ktoś inny będzie tworzył nam pięknie urządzone mieszkanie?

Możemy sami, ale…

Owszem, możemy wszystko zrobić sami. Nawet kuchnie na wymiar, czy szafy do zabudowy… Pojawia się tylko jedno, ale… Ile zajmie nam to czasu? Czy efekt będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom? Nie możemy liczyć na to, że wszystko zrobimy tak samo, albo lepiej od specjalisty. Do tego pamiętajmy, że nasz czas to także pieniądz! A ile byśmy go zmarnowali, próbując dojść do ładu z obliczeniami, planami i projektami? Czy nie za dużo? Do tego dochodzą nerwy i brak spojrzenia z zewnątrz. Co, jeśli okaże się, że nasz projekt mógłby być prostszy, a nasza kuchnia bardziej funkcjonalna, jeśli zadbalibyśmy tylko o odpowiednie rozmieszczenie mebli?

Nie da się zrobić wszystkiego samemu jak prawdziwy profesjonalista, jeśli nie znamy się zupełnie na danym fachu. W efekcie skończy się do zarwanymi nocami, rozdrażnieniem i wydłużającym się czasem remontu. Mieszkanie zacznie nam się kojarzyć z naszym codziennym koszmarem, a mogłoby być zupełnie inaczej, gdybyśmy zaufali specjalistom i oddali ich prace w ich ręce! My w tym czasie moglibyśmy skupić się na swojej pracy i relaksie, który jest szczególnie potrzebny w czasie remontu.

Indywidualne rozwiązania są potrzebne w każdym mieszkaniu. Mamy inne potrzeby, inny styl życia a meble powinni to odzwierciedlać. W końcu zupełnie inaczej powinna wyglądać szafa kobiety z minimalną ilością ubrań, a taką, która ma olbrzymią garderobę. Dostosowanie mebli do potrzeb, to słowo klucz w urządzaniu mieszkania. Im bardziej dostosowane są one do nas, tym lepiej czujemy się w naszym mieszkaniu. Wbrew pozorom jest to bardzo prosta zależność. W tym przypadku pojawia się prosty wniosek, by nie oszczędzać na projektowaniu i dobieraniu mebli do naszego mieszkania. Od tego zależy nasze samopoczucie na co dzień, komfort, a także zwyczajna przyjemność z przebywania w danym miejscu. Niech nasze mieszkanie będzie naszą bezpieczną przystanią, do której z czystą przyjemnością wracamy- funkcjonalne, dobrze zaprojektowane, skrojone na naszą miarę- w sam raz! Tego potrzebuje każdy z nas, by pokochać swoje mieszkanie i z przyjemnością o nie dbać!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij