Dlaczego warto mieć skórzaną torbę?

Dlaczego warto mieć skórzaną torbę?

To dodatki w dużej mierze wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani. Mówi się, że milionera, choćby miał na sobie najzwyklejsze i znoszone nawet ubrania, poznać można po zegarku i butach. Warto dodać do tego też torbę. No dobrze, milionerem nie każdy zostaje. Ale bycie prawdziwym dżentelmenem – to coś, co jest w zasięgu. A torba z prawdziwej skóry to coś, na co warto wydać jednorazowo większą kwotę.

Dlaczego torba męska to detal, który ma znaczenie?

Jeżeli chodzi o teczki, torby czy plecaki, jeszcze do niedawna wielu mężczyzn nie przywiązywało do nich wagi. Tymczasem noszenie kluczy i portfela w kieszeniach powoduje ich nieestetycznie wypychanie, wytarcie i wyświecenie materiału, zmniejsza trwałość odzieży. Torby męskie na ramię pozwalają wygodnie pomieścić wszystkie potrzebne na co dzień drobiazgi, a także dokumenty, studenckie podręczniki czy mały laptop. Są przy tym o wiele bardziej stylowe niż plecak. Tak naprawdę dobrze wykonana, klasyczna torba to sposób na to, aby nawet zwyczajne ubranie w stylu casual zmieniło się w przemyślany zestaw, którego nie powstydziłby się znawca męskiej mody. Do tego przewagę nad plecakiem torba ma też taką że jej zawartość jest w każdej chwili pod ręką, a sama torba – na naszym widoku np. w tłumie.

Jeżeli torba na ramię, to skórzana!

Spośród wielu dostępnych typów męskich toreb, warto postawić na te wykonane ze skóry. Klasyczne, o fasonie listonoszki, z małymi kieszeniami na przodzie albo bez nich – pasują do wszystkiego. W tym nawet do biznesowego garnituru. Właściwie w przypadku formalnego stroju do pracy torby skórzane na długim pasku to jedyna dopuszczalna możliwość poza typowymi aktówkami czy tzw. dyplomatkami – małymi walizkami na dokumenty. Jednakże taka torba na ramię dobrze wyglądać będzie i zestawiona z jeansami i koszulką, sprawdzi się u osób młodszych i u tych, którzy strojem wyrażają swoją kreatywność. A dla eleganckiego mężczyzny w wieku średnim lub starszego – to wybór bezdyskusyjnie najlepszy.

Dlaczego torby skórzane?

Skóra naturalna to materiał, który odpowiednio pielęgnowany przetrwa dziesięciolecia. Nie wynaleziono jeszcze syntetycznego jej zamiennika, który byłby równie wytrzymały. I to niestety właśnie po przecieraniu się i obdzieraniu rozpoznać można po pewnym czasie tworzywo skóropodobne. Natomiast torba z prawdziwej skóry starzeje się pięknie. Z czasem można ona ściemnieć, nabrać nieco patyny, ale to czyni taką torbę tylko bardziej wyjątkową i pasującą do właściciela. Regularnie czyszczona, natłuszczana specjalnymi kremami do skór, a także pokryta impregnatem chroniącym przed wilgocią – dostępne są na bazie naturalnych wosków i żywic – z upływem czasu będzie tylko zyskiwać na wyglądzie. Skórzane akcesoria można również odnowić. Kaletnik oczyści skórę profesjonalnymi preparatami, odświeży jej kolor i zabezpieczy przed upływem kolejnych lat. Drugiego życia nie można nadać ani tzw. ekoskórze ani tkaninom – one po prostu się z czasem niszczą, przez co akcesoria wyglądają tanio. Do tego obcowanie z naturalnymi materiałami to swego rodzaju zmysłowa przyjemność i poczucie otaczania się luksusem.

Torby męskie na ramię – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór torby na lata powinien być starannie przemyślany. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę. Przede wszystkim torba męska oczywiście ma spełniać oczekiwania właściciela. Coraz częściej producenci galanterii standardowo wyposażają je w przegrodę na laptopa. To od Twoich potrzeb zależy, czy ma mieć przegrody tylko w środku, czy w całości osobne komory. Sam wiesz, czy torba posłuży Ci na dokumenty, czy na laptopa i inny sprzęt i codzienne przedmioty. Pasować też powinna oczywiście do noszonego obuwia – co nie znaczy, że kolor musi być zawsze identyczny, np. do wiśniowych butów do garnituru dobra będzie czarna. Warto poświęcić czas na dokonanie wyboru, porównać ceny i jakość. Tę ostatnią różnić się mogą typy skór, ale i surowce używane przez konkretnych producentów. Najwyższe gatunkowo są skóry licowe. Lżejsza od nich, pewnie tańsza, ale też podatniejsza nieco na uszkodzenia i trwałe zabrudzenia jest dwoina. Zamsz natomiast świetny będzie do zestawów o nienajwyższym stopniu formalności, jest za to materiałem delikatnym. Wybierz torbę z podszewką i funkcjonalnymi kieszeniami w środku. Zwróć też uwagę na renomę producenta. Pamiętaj, że pewny o swojej jakości zapewni dłuższą niż minimalna wymagana prawem gwarancję. Ponadto jeżeli firma wytwarza torby męskie na ramię, aktówki i inną klasyczną galanterię, asortyment nie jest przesadnie szeroki – to raczej dobrze świadczy o jej staranności i doświadczeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij