5 dekoracji na chrzest dziecka

Chrzest Święty to pierwszy duży etap w życiu każdego chrześcijanina, zarówno dla rodziców jak i całej rodziny. W związku z tym organizacja tego wydarzenia wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Sprawienie, by był to dzień niezapomniany i pełen radości wymaga nie tylko zaangażowania, ale również pomysłowości. Mając na uwadze, jak ważne jest jego przygotowanie, przedstawiamy 5 pomysłów na dekoracje na chrzest dziecka.

Balony jako dekoracje na chrzest dziecka

Balony są świetnym pomysłem na dekoracje na  chrzest. Mogą stanowić tło dla sesji zdjęciowej, dekorację stołu czy element powitalny dla gości. Najpopularniejsze są balony w pastelowych kolorach lub foliowe balony w kształcie aniołków, które nadadzą przyjęciu niepowtarzalnego klimatu. Przy ich wykorzystaniu warto pamiętać o uwzględnieniu kolorystyki przewodniej przyjęcia.

Banery z napisami takimi, jak: “Chrzciny”, “Witaj w rodzinie chrześcijańskiej” lub po prostu z imieniem dziecka, to także doskonała dekoracja na przyjęcie z okazji chrztu. Są one synonimem świętowania i radości. Balony, szczególnie te w formie liter lub liczb, mogą podkreślić wagę tego dnia i uzupełnić dekoracyjny charakter banerów.

Można również zdecydować się na balonowe girlandy, które pięknie ozdobić mogą wejście do domu czy restauracji.

Dekoracje stołu dla najmłodszych

Często zapominamy, że na chrzcinach obecni są również młodsi goście. Przygotowanie specjalnego miejsca dla dzieci na pewno ucieszy najmłodszych. Jak zadbać o ciekawe dekoracje stołu, przy którym zasiądą maluchy?

W tym wypadku warto sięgnąć po jednorazowe, kolorowe talerzyki, kubeczki, obrusy foliowe, słomki czy papierowe serwetki, których wzory i kolory będą korelować z okazją przyjęcia. Obok takiej jednorazowej zastawy można ułożyć również kolorowanki i kredki, które umilą dzieciom czas.

Dekoracyjny poczęstunek na przyjęciu z okazji chrztu dziecka

Również poczęstunek, który będzie podawany na przyjęciu z okazji chrztu, może być udekorowany tak, by podkreślić wagę tego wydarzenia religijnego i rodzinnego.

W przypadku różnego rodzaju deserów i słodkości, można zdecydować się na zamówienie tortu czy babeczek ozdabianych kremami w pastelowych odcieniach i delikatnymi, cukrowymi czy marcepanowymi figurkami. Takie słodkości warto również udekorować za pomocą topperów i eleganckich ozdób na piku. Można wbijać je bezpośrednio w ciasta i desery, a po przyjęciu takie gadżety stają się też miłymi pamiątkami.

Nastrojowe oświetlenie na przyjęciu z okazji chrztu

Na przyjęciu z okazji chrztu można wykorzystać nastrojowe dekoracje ze świec, które są w takiej sytuacji symbolem ochrony, czystości i oświecenia. Z białych, kremowych czy pastelowych świec ozdobnych można tworzyć złożone dekoracje na stół, uzupełnione za pomocą, na przykład, niewielkich bukiecików z białych kwiatów.

Obok dużych świec można też ustawiać szklane, dekoracyjne świeczniki na świeczki typu tealight. Stworzą one wyjątkowe, nastrojowe oświetlenie.

Tablica powitalna

Innym pomysłem na dekoracje na chrzest dziecka jest tablica powitalna. Może ona zawierać imię dziecka, datę chrztu czy ciepłe słowa skierowane do gości. Taka tablica jest nie tylko cudowną ozdobą, ale także sympatycznym gestem w stronę przybyłych gości. Można pójść o krok dalej i umieścić na tablicy, na przykład, plan dnia, co z pewnością pomoże gościom orientować się w przebiegu wydarzenia.

Taką tablicę można ponadto potraktować jako tło do robienia wspólnych, pamiątkowych zdjęć – na przykład rodziców chrzestnych z maluchem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij