5 produktów, które taniej kupimy za granicą

Różnice cen różnorodnych produktów między Polską, a innymi krajami – głównie Unii Europejskiej – mogą, i zwykle są, nieporównywalnie różne. Niestety w Polsce ceny bywają o wiele wyższe niż w innych krajach Europy i na świecie, choć wydawać by się mogło, że jest na odwrót.

Dlaczego warto kupować za granicą?

Pomimo niższych zarobków, Polacy wydają o wiele więcej na chemię, ubrania czy sprzęty elektroniczne. Dlatego właśnie zakupy za granicą są świetną opcją jeśli zależy nam na oszczędzaniu i dobrej jakości produktów. Coraz modniejsze staje się hurtowe sprowadzanie produktów z innych krajów w celu uzupełnienia zapasów na jakiś czas, bądź sprzedaży ich.

5-produktow-ktore-taniej-kupimy-za-granica

Pozwoli nam to zaoszczędzić średnio od 20 do nawet 70 procent, w zależności jakiego rodzaju towary wybieramy. Dodatkowo oszczędzimy czas jaki przeznaczamy na zakupy i pieniądze wystarczą nam na większą ilość rzeczy. W przypadku braku możliwości wyjazdu za granicę można także zamawiać produkty przez internet, jednak należy pamiętać o dodatkowych kosztach przesyłki.

Warto także zaznaczyć, że jakość produktów, na przykład z Niemiec, jest najczęściej lepsza – produkty są bardziej wydajne, wyprodukowane z lepszych składników i można je nabyć w większej ilości. Przykre jest to, że do Polski trafiają zwykle towary gorszej jakości, co ciekawe zdarza się, że różnią się nawet w obrębie danej marki, i te zagraniczne bywają z reguły lepsze.

Jakie produkty lepiej kupować za granicą?

Istnieje kilka grup produktów, które zdecydowanie warto kupić w Niemczech, Anglii czy Holandii, ponieważ są zwykle ponad połowę tańsze niż w naszym kraju.

Oto pięć grup produktów, które taniej kupimy poza granicami Polski:

Środki czystości

Wyróżniamy tu głównie produkty takie jak proszki i płyny do prania, tabletki do zmywarki, płyny do mycia naczyń, a także inne środki czystości – ogólnie chemię. Najlepiej kupować je w Niemczech, ze względu na najbardziej korzystne ceny.

Chemia gospodarcza jest tu od kilku do kilkunastu złotych tańsza niż w Polsce, nie wspominając już o jakości, która jest nieporównywanie wyższa. Zwykle wystarcza na dłużej i ma bardziej skoncentrowany skład, w przeciwieństwie do produktów polskich, gdzie znajdziemy więcej „zapychaczy”.

Kosmetyki

Podobnie jak ze środkami czystości, tak i z kosmetykami, bardziej opłaca się sprowadzanie ich z innych państw. Różnica wynosi kilka złotych – szacunkowo jest to od 4 do 8 złotych, jednak kwestia jakości również ma tu znaczenie – kosmetyki zwykle mają lepsze lub dłuższe działanie, a także lepszą wydajność. Przykładowe produkty to pasty do zębów, żele myjące i szampony, odżywki, balsamy, kremy i antyperspiranty.

Produkty spożywcze

Warto je nabywać hurtowo – szczególnie te z dłuższą datą ważności. Cukier na przykład można kupić za granicą o połowę taniej. Szczególnie w Niemczech, bardzo opłacalne jest kupowanie słodyczy – żelek, czekolad, ciastek i innych łakoci. Kawa z reguły nie różni się cenowo, jednak jest bez porównania lepsza.
5-produktow-ktore-taniej-kupimy-za-granica

Elektronika

Telewizory, komputery, konsole, telefony, a także inne sprzęty mogą być nawet do 35% tańsze w głownie w Anglii, ale także w Niemczech czy USA. Tu należy pamiętać o przyjrzeniu się dokładnie gwarancji – czasem gwarancje mają zasięg terytorialny i nie obejmują wszystkich państw.

Ubrania

Odzież w popularnych sieciówkach jest także o wiele tańsza – szczególnie w Anglii. Zwykle jest to od 40% do 65% tańszy zakup niż w naszym kraju. Dodatkowo, duża ilość przecen przez cały rok sprawia, że wydatki bywają jeszcze niższe. Warto wybierać produkty takie jak ubrania ze sklepów sieciowych i obuwie, w szczególności sportowe.

Co jeszcze kupimy taniej?

Za granicą taniej wyniesie nas zakup także takich produktów jak alkohol, papierosy, i oczywiście samochody – szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Z kolei produkty i lekarstwa z apteki mogą być nawet 40% tańsze niż w Polsce.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij