AAKG i arginina - dobrana para suplementów na siłowni

AAKG i arginina – dobrana para suplementów na siłowni

Dla osób pracujących na siłowni nad własną sylwetką przemyślana suplementacja to ogromne wsparcie, które jednak niewiele znaczy bez ciężkiej pracy podczas treningów. Dziś wiedza zawodowców coraz częściej trafia do amatorów zdrowego stylu życia. Warto więc dowiedzieć się, które suplementy są dobroczynne dla organizmu i jak mogą pomóc w pracy nad piękną sylwetką.

Arginina – przykład suplementacji naturalnego składnika ludzkiego organizmu 

Jednym podstawowych składników suplementacji przedtreningowej jest arginina. W żadnym wypadku nie jest to substancja szkodliwa, obca ludzkim tkankom. Ten endogenny (wytwarzany przez organizm) aminokwas zmniejsza swoją aktywność po okresie dojrzewania. To ona w głównej mierze odpowiada za działanie hormonu wzrostu i detoksykację mięśni (jest jednym z najskuteczniejszych antyoksydantów). Dawkowana zgodnie z wiedzą i planem treningowym wspomaga działanie tlenku azotu – głównego nośnika odżywiającego tkankę mięśniową. Jego pobudzenie przed treningiem sprawia, że po intensywnych ćwiczeniach w mięśniach nadal aktywnie działa tlenek azotu, odżywiając je i skłaniając do efektywnej regeneracji.

AAKG – naturalne wsparcie procesów biochemicznych

Dla jeszcze lepszego efektu można zastosować połączenia suplementów. Tutaj również nie ma mowy o wprowadzaniu „obcych” substancji. W przypadku argininy stymulatorem działania jest AAKG. To związek argininy z alfa-ketoglutaranem. Mimo niewiele mówiącej nazwy to również ważny element biochemii ludzkiego organizmu. AAKG jest w nim wytwarzane w przebiegu cyklu Krebsa, definiującego prawidłowe oddychanie. Optymalizuje działanie argininy, dzięki czemu, by osiągnąć pożądane efekty, nie trzeba zwiększać dawek ani wydłużać czasu przyjmowania, co może przyjść do głowy co bardziej niecierpliwym gościom siłowni.

Pod jakim warunkiem można stosować suplementację?

Mechanizm łączenia argininy z AAKG pokazuje, jak – zachowując konieczność przemyślanej strategii i uwzględnienia zaleceń fachowców – można udanie łączyć suplementy wykorzystywane do utrzymywania organizmu w stałej aktywności. Należy tylko unikać ich nadmiernego i nieuzasadnionego użycia – ale w końcu lekarstwa taż można przedawkować, a nikt nie podważa zasadności ich wprowadzania do organizmu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij