Cechy dobrej deskorolki dla dzieci

Wszyscy z sentymentem wspominamy czasy, gdy byliśmy dziećmi. Okres pierwszych lat życia bez wątpienia ma swój niepowtarzalny urok: gdy każde nowe doświadczenie rozpatrywane jest w kategoriach przygody, każda nowo poznana rzecz staje się od razu przedmiotem badawczym, a każda chwila spędzona na zabawie daje dużo radości. Nic więc dziwnego, że dzisiaj, będąc już dorosłymi, odpowiedzialnymi za losy małej istoty, staramy się sprawić, żeby te kluczowe dla rozwoju, pierwsze lata życia upłynęły beztrosko, ale i bezpiecznie.

Dobrze wiemy, ile energii potrafi drzemać w tak małej istocie. Jednak trzeba wiedzieć, jak umiejętnie ją rozładować, np. podczas szaleństw na świeżym powietrzu. W tym przypadku często zwykły spacer szybko przestaje spotykać się z entuzjazmem – wtedy nadchodzi czas, by go urozmaicić. I niezawodnym sposobem na to, by tak się stało, może okazać się niewielki niepozorny, ale użyteczny gadżet – jakim jest… deskorolka!

Deskorolka – jakie ma zalety?

Współczesny rynek oferuje ogrom gadżetów i akcesoriów dedykowanych najmłodszym. Jednak nie każdy z nich jest dobrym wyborem. Starajmy się z rozwagą i na trzeźwo podchodzić do ochoczo prezentowanych nam w reklamach nowości. Rozważajmy przed zakupem kwestię, co to wniesie i czy faktycznie będzie odpowiednie, bezpieczne dla naszego dziecka? Przeanalizujmy, jak wygląda sytuacja w przypadku deskorolki. Oprócz urozmaicenia codziennych, monotonnych spacerów, ma ona szereg innych, nawet bardziej istotnych zalet:

  • poprawa sprawności i koncentracji – aby utrzymać się na deskorolce, trzeba nauczyć się odpowiedniego balansowania i skupienia, które pozwoli zachować równowagę. Takie umiejętności z pewnością przydadzą się później, na wielu innych płaszczyznach życia. Na deskorolce wykonywać można także wiele sztuczek, które wpływają na rozwój psychoruchowy.
  • pozytywny wpływ na zdrowie – jak powszechnie wiadomo, ruch najzdrowszy jest wtedy, gdy podejmowany jest na świeżym powietrzu. Wyrobienie nawyku spędzania wolnego czasu aktywnie na zewnątrz skutkuje kontynuacją tego w dorosłym życiu i tym samym przekładała się pozytywnie na zdrowie, poprawiając ogólną kondycję organizmu.
  • nowi koledzy – ten sport jest jednym z najpopularniejszych wyborów młodzieży – dzięki temu na skateparkach można poznać wiele nowych znajomych o podobnych pasjach.

chlopiecstojacynadeskorolce

Deskorolka dla Twojego dziecka – jaką wybrać?

  • Prawda jest taka, że z jazdą na deskorolce bez problemu radzą sobie już najmłodsze dzieci. Jednak to w ich przypadku trzeba przemyśleć wybór – wybrać taką deskorolkę, by miała ona odpowiednie parametry adekwatne do warunków fizycznych dziecka. W przypadku kilkulatków wybór najczęściej pada na fiszkę.  Wyposażona ona została w kilka kluczowych cech, ułatwiających dzieciom naukę. Są to m.in.:
  • kształt i dopasowanie – ma mniejszy rozmiar, dzięki czemu idealnie pasuje do miniaturowych stópek, przy czym trzeba wspomnieć, ze także rozwija mniejszą prędkość, co jest istotne choćby w przypadku ewentualnego upadku.
  • wytrzymała aluminiowa konstrukcja – nauka jazdy zwykle idzie sprawnie, jednak producenci fiszek uwzględniają to, że przy początkach nauki sprzęt powinien być wyjątkowo odporny na mniej delikatne obchodzenie się z nim
  • antypoślizgowy podest – wykonany z twardego odpornego na złamania tworzywa
  • wielkość kółek – im są większe, tym łatwiej zachować równowagę

Więcej informacji na temat deskorolek znajdziesz na stronie sklepu Qkids.pl: https://qkids.pl/produkty/deskorolki-dla-dzieci/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij