Ciekawe sposoby na tanie OC

Polacy zawsze starają się żyć bardzo oszczędnie, co wynika między innymi z dosyć niskich zarobków. Nie każdy może sobie pozwolić na wiele przyjemności, zwłaszcza takich, które dotyczą samochodu osobowego. Na pewno nie wszystkich stać na zakup wielu dodatkowych ubezpieczeń samochodu i muszą się zadowolić jedynie OC. Inaczej to wszystko wygląda w sytuacji, gdzie tak naprawdę nie stać nas nawet na opłacenie podstawowego ubezpieczenia. W takich przypadkach możemy wstawić nasz samochód do garażu, ponieważ nie możemy poruszać się pojazdem nieposiadającym ważnego OC.

Tak naprawdę wiele kierowców, dostrzega lub odczuwa na własnej skórze, skutki wysokich cen ubezpieczeń samochodu. Niestety w wielu przypadkach nie możemy nic zrobić, ale kierowcy stają się coraz bardziej pomysłowi i robią wszystko, aby skutecznie obniżyć sobie płacenie OC. Istnieje kilka takich przypadków, gdzie kierowca faktycznie może liczyć na niższą cenę wspomnianego ubezpieczenia, ale należy mieć świadomość, że nie wszyscy tak naprawdę znają tego typu możliwości, przez co mało kto korzysta z takich zasad.

Jak płacić mniejsze OC na samochód

Sprawa wydaje się bardzo prosta, na pewno nie jesteśmy w stanie nie płacić nic, ponieważ nie jest to możliwe, jeśli chcemy dalej poruszać się samochodem, ale możemy wypróbować kilka tricków, które pozwolą nam płacić tańsze ubezpieczenie. Przede wszystkim warto zdecydować się na współwłasność samochodu na przykład z małżonkiem czy kimś z rodziny.

Wtedy w takiej sytuacji, wspomniana cena ubezpieczenia samochodu, jest dzielona na dwie osoby i faktycznie nie płacimy całej ceny, jak było wcześniej. Oczywiście musimy znaleźć chętną osobę, która pójdzie z nami na taki układ. Innym sposobem jest zwrócenie uwagę na pojemność samego silnika w samochodzie. Ma on bardzo duży związek z ubezpieczeniem samochodu, bo im większa pojemność, tym wyższa cena ubezpieczenia.

Sprytny trick

Istnieje więc pomiędzy tymi czynnikami i zależności i warto to zauważyć, ponieważ obniżając pojemność silnika, jesteśmy w stanie zapłacić mniej, co jest opłacalne dla każdego kierowcy bez wyjątku. Innym sposobem na tańsze płacenie, jest wykorzystanie faktu bezkolizyjnej jazdy. Jeśli nie mieliśmy wypadku lub stłuczki na drodze, to automatycznie za wspomniane OC zapłacimy o wiele mniej, niż osoba, która ma na koncie taką kolizję.

W pewnym sensie jest to bardzo dobre wyjście z sytuacji, a każdy rok bezkolizyjnej jazdy, daje nam jeszcze większy upust na cenie OC. Niezależnie od okoliczności, warto korzystać z takich rozwiązań, zwłaszcza jeśli są one w stanie przynieść każdemu kierowcy wiele korzyści. Wyobraźnia kierowców nie zna dzisiaj granic, ale tylko kilka z tych wspomnianych sposobów, rzeczywiście działa.

Jak obniżyć w inny sposób OC

Jeśli chcemy liczyć na niższą cenę samej polisy, to dobrze jest po prostu znaleźć właściwą firmę ubezpieczeniową, która specjalizuje się w tanich ubezpieczeniach OC. To wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, dlatego nie należy zwlekać, tylko świadomie podejść do tego tematu z powagą, ponieważ, każde rozwiązanie jest ważne.

Warto więc w pełni świadomie starać się szukać najlepszej alternatywy, niż od samego początku zadowolić się bazową cenową ubezpieczenia, która w wielu przypadkach jest zwyczajnie zawyżona i to w znaczący sposób. Należy mieć wyobraźnię i nie płacić za darmo dodatkowych pieniędzy na ubezpieczenie, kiedy rzeczywiście możemy zaoszczędzić, to warto skorzystać z takiej możliwości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij