Starzenie jest całkowicie naturalnym procesem, który polega na tym, że komórki wolniej się regenerują. Niestety nie można zapobiec starzeniu się – każdą z nas to czeka i nie ma w tym nic złego. Szczególnie po trzydziestym roku życia coraz trudniej nam zapanować nad stanem naszej skóry – pojawia się coraz więcej zmarszczek i kurzych łapek w kącikach oczu, skóra staje się mniej elastyczna i promienna.

Dzieje się tak głównie za sprawą spowolnionego metabolizmu, który przejawia się właśnie w wieku średnim, nadmiernego stresu, nieodpowiedniej pielęgnacji i stylu życia. Nieświadomie jednak możemy jeszcze pogarszać sytuacje – i właśnie z tym należy walczyć. Nie można całkowicie zatrzymać procesu starzenia, ale można zrobić wiele, aby kobieca uroda dłużej pozostała w świetnej kondycji.

Czynniki, które przyspieszają proces starzenia

Duży wpływ na procesy starzenia mają także czynniki zewnętrzne i jak najszybsza eliminacja ich jest w stanie lekko spowolnić starzenie nie tylko skóry, ale także całego organizmu. Najgorszy wypływ ma promieniowanie UV – większość kobiet używa filtrów jedynie na wakacjach nad morzem, co niestety jest dużym błędem. Niebezpieczne promieniowanie grozi nam przez cały rok i znacząco przyspiesza obumieranie komórek.

czemu-po-30-ce-trudniej-kobiecie-dbac-o-urode

Nawet zimą powinno się zabezpieczać skórę przed promieniowaniem słonecznym, używając kremów, podkładów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych z filtrem UV. Odpowiednia ochrona przez swoistą “tarczę” jaką zapewnia filtr ułatwi nam pracę nad idealną cerą. Niekorzystny wpływ ma także nieprawidłowy styl życia, czyli zła dieta i niewielka ilość ruchu.

Wszelkiego rodzaju używki, takie jak palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu, niezdrowe tłuste jedzenie, nie uprawianie sportu pogarszają stan naszej cery i całego organizmu. Dodatkowy nadmierny stres oraz zbyt mała ilość snu także mają duże znaczenie. Skóra nie tylko ukazuje coraz to nowsze zmarszczki, ale także staje się bardziej obwisła, traci promienność i nabiera szarego odcienia. Traci także elastyczność.

Dlatego tak ważne jest, by zatroszczyć się najpierw o zlikwidowanie lub ograniczenie negatywnych czynników, w przeciwnym razie nasza walka o piękną cerę będzie skazana na porażkę.

Zapobieganie starzeniu od środka

Pierwszy krok jaki powinna wykonać każda kobieta, to zadbać o oczyszczenie organizmu z toksyn, które mogą wydzielać wolne rodniki. W ten sposób, nie tylko zadbamy o wgląd, ale także o nasze zdrowie. Zdrowa i zbilansowana dieta, pełna świeżych warzyw i owoców, jest niezbędna w walce ze starzeniem.

czemu-po-30-ce-trudniej-kobiecie-dbac-o-urode

Należy dostarczać odpowiednia ilość witamin i minerałów, a także antyoksydantów. Powinnyśmy całkowicie pozbyć się palenia i nie przebywać w zadymionych pomieszczeniach. Ważne jest także dostarczanie dużej ilości wody, która zapobiegnie nadmiernemu przesuszeniu. Poza tym warto także zacząć uprawiać sport, najlepiej na świeżym powietrzu – siedzący tryb życia niestety działa na nasza niekorzyść.

Odpowiednia pielęgnacja

Warto wspomagać naszą skórę także od zewnątrz. Bardzo ważne jest prawidłowe mycie twarzy i złuszczanie naskórka, a także dokładne usuwanie makijażu. Dzięki temu skóra może oddychać i odbudowywać się. Filtry UV są absolutną koniecznością, niezależnie od pory roku.

Powinnyśmy także inwestować w kremy i serum przeciwzmarszczkowe, a przy nakładaniu ich lekko wyklepywać kosmetyk opuszkami palców i wykonywać delikatny masaż twarzy. Nie powinno się przesadzać z makijażem – zamiast “ciężkiej szpachli” wybierajmy lekki makijaż, który podkreśli nasze naturalne piękno i nie obciąży skóry. Dzięki temu dłużej będziemy mogły cieszyć się młodością, a osiągnięty wiek średni nie sprawi, że będziemy czuły się staro.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ