Czemu po 30-ce trudniej kobiecie dbać o urodę?

Starzenie jest całkowicie naturalnym procesem, który polega na tym, że komórki wolniej się regenerują. Niestety nie można zapobiec starzeniu się – każdą z nas to czeka i nie ma w tym nic złego. Szczególnie po trzydziestym roku życia coraz trudniej nam zapanować nad stanem naszej skóry – pojawia się coraz więcej zmarszczek i kurzych łapek w kącikach oczu, skóra staje się mniej elastyczna i promienna.

Dzieje się tak głównie za sprawą spowolnionego metabolizmu, który przejawia się właśnie w wieku średnim, nadmiernego stresu, nieodpowiedniej pielęgnacji i stylu życia. Nieświadomie jednak możemy jeszcze pogarszać sytuacje – i właśnie z tym należy walczyć. Nie można całkowicie zatrzymać procesu starzenia, ale można zrobić wiele, aby kobieca uroda dłużej pozostała w świetnej kondycji.

Czynniki, które przyspieszają proces starzenia

Duży wpływ na procesy starzenia mają także czynniki zewnętrzne i jak najszybsza eliminacja ich jest w stanie lekko spowolnić starzenie nie tylko skóry, ale także całego organizmu. Najgorszy wypływ ma promieniowanie UV – większość kobiet używa filtrów jedynie na wakacjach nad morzem, co niestety jest dużym błędem. Niebezpieczne promieniowanie grozi nam przez cały rok i znacząco przyspiesza obumieranie komórek.

czemu-po-30-ce-trudniej-kobiecie-dbac-o-urode

Nawet zimą powinno się zabezpieczać skórę przed promieniowaniem słonecznym, używając kremów, podkładów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych z filtrem UV. Odpowiednia ochrona przez swoistą „tarczę” jaką zapewnia filtr ułatwi nam pracę nad idealną cerą. Niekorzystny wpływ ma także nieprawidłowy styl życia, czyli zła dieta i niewielka ilość ruchu.

Wszelkiego rodzaju używki, takie jak palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu, niezdrowe tłuste jedzenie, nie uprawianie sportu pogarszają stan naszej cery i całego organizmu. Dodatkowy nadmierny stres oraz zbyt mała ilość snu także mają duże znaczenie. Skóra nie tylko ukazuje coraz to nowsze zmarszczki, ale także staje się bardziej obwisła, traci promienność i nabiera szarego odcienia. Traci także elastyczność.

Dlatego tak ważne jest, by zatroszczyć się najpierw o zlikwidowanie lub ograniczenie negatywnych czynników, w przeciwnym razie nasza walka o piękną cerę będzie skazana na porażkę.

Zapobieganie starzeniu od środka

Pierwszy krok jaki powinna wykonać każda kobieta, to zadbać o oczyszczenie organizmu z toksyn, które mogą wydzielać wolne rodniki. W ten sposób, nie tylko zadbamy o wgląd, ale także o nasze zdrowie. Zdrowa i zbilansowana dieta, pełna świeżych warzyw i owoców, jest niezbędna w walce ze starzeniem.

czemu-po-30-ce-trudniej-kobiecie-dbac-o-urode

Należy dostarczać odpowiednia ilość witamin i minerałów, a także antyoksydantów. Powinnyśmy całkowicie pozbyć się palenia i nie przebywać w zadymionych pomieszczeniach. Ważne jest także dostarczanie dużej ilości wody, która zapobiegnie nadmiernemu przesuszeniu. Poza tym warto także zacząć uprawiać sport, najlepiej na świeżym powietrzu – siedzący tryb życia niestety działa na nasza niekorzyść.

Odpowiednia pielęgnacja

Warto wspomagać naszą skórę także od zewnątrz. Bardzo ważne jest prawidłowe mycie twarzy i złuszczanie naskórka, a także dokładne usuwanie makijażu. Dzięki temu skóra może oddychać i odbudowywać się. Filtry UV są absolutną koniecznością, niezależnie od pory roku.

Powinnyśmy także inwestować w kremy i serum przeciwzmarszczkowe, a przy nakładaniu ich lekko wyklepywać kosmetyk opuszkami palców i wykonywać delikatny masaż twarzy. Nie powinno się przesadzać z makijażem – zamiast „ciężkiej szpachli” wybierajmy lekki makijaż, który podkreśli nasze naturalne piękno i nie obciąży skóry. Dzięki temu dłużej będziemy mogły cieszyć się młodością, a osiągnięty wiek średni nie sprawi, że będziemy czuły się staro.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij