Jak odpowiednio malować się na imprezy?

Kobieta bez odpowiedniego makijażu, zwłaszcza na większych imprezach, dość często czuje się po prostu niepewnie. Dlatego też nie ma się co dziwić, że właściwie dobrany makijaż jest dla pań istotny, i starają się na bieżąco śledzić najnowsze trendy w tej właśnie kategorii. Oczywiście na pewno tego typu makijaż powinien być wyrazisty i znacznie mocniejszy od tego, jaki kobiety preferują na co dzień.

Jaki makijaż na imprezę?

Gdy mowa o wykonywaniu odpowiedniego makijażu na imprezę, z pewnością istotna jest jego trwałość. Poprawianie co chwila swojego wyglądu może bowiem skutecznie popsuć kobietom radość z zabawy. Na pewno więc należy wybrać kosmetyki, które dadzą poczucie trwałości i zapewnią nienaganny wygląd na długi czas. Na pewno na początku należy zastosować odpowiednią bazę pod makijaż. Pomoże ona wygładzić cerę i przygotować ją do nakładania podkładu, który dzięki temu z pewnością będzie się na twarzy trzymał o wiele lepiej. Ważny jest także koloryt podkładu, zbyt ciemny bowiem może nie wyglądać korzystnie, zwłaszcza w sztucznym świetle,. Tak samo zresztą jak zbyt jasny. Oczywiście tutaj jest to kwestia indywidualnego dobrania podkładu do kolorystyki cery kobiety.

Wieczorowy makijaż – od czego zacząć?

Najważniejszym elementem wieczorowego makijażu z pewnością są przede wszystkim oczy. Obecnie modny jest makijaż zwany przydymionym okiem. Nieodłączonym elemenetm wykonania takiego makijażu jest nałożenie dość dużej ilości ciemnego, zazwyczaj czarnego cienia do powiek na zewnętrznych jej krańcach. Powinien on zostać właściwie rozprowadzony, aby tworzył wrażenie swoistego przydymienia powieki. Do takiego makijażu wskazana jest wykonana kredką lub tuszem w kreska na górną linią rzęs, jak również wykonana kredką kreską przy dolnej linii rzęs. Górna kreska powinna być niezwykle wyraźna, wychodzić widocznie poza zewnętrzny obrys oka. Może być nieco grubsza, jeżeli kobieta ma długie i gęste rzęsy. Ważne jest, aby po wykonaniu makijażu były one nad kreską widoczne. Dlatego też na pewno każda kobieta, która chce wykonać dobry wieczorowy makijaż, powinna zaopatrzyć się w dobrej jakości tusz do rzęs. Pogrubiający i wydłużający rzęsy – to z pewnością hit obecnego sezonu. Jeżeli zaś kobiecie natura poskąpiła gęstych i długich rzęs, zawsze można skorzystać z możliwości doczepienia sztucznych, utrzymujących się dość długi czas. Jeżeli wykonania takiego zabiegu podejmie się profesjonalistka, efekt będzie wprost oszałamiający i na pewno nie będzie widać, iż rzęsy zostały doczepione.

Makijaż na imprezę gotowy!

Ciemny cień na powiece można łączyć z innymi kolorami umieszczający je na wewnętrznej jej stronie. Pozostaje jedynie jeszcze wyraźne zaakcentowanie brwi, tutaj do dyspozycji jest niezwykle szeroka gama kredek w różnych odcieniach brązu jak również czarnych. Obecnie modne są dość szerokie, jednak starannie wyregulowane brwi. Jeszcze tylko odpowiednio dobrana szminka lub błyszczyk do ust i makijaż na wieczór gotowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij