Zegarek to biżuteria, która w ostatnich sezonach zyskiwała coraz większe uznanie i znaczenie przy doborze stroju. Czasomierze towarzyszą ludzkości od dawna i prawdziwym przełomem okazało się uzyskanie modeli, które zawsze mogły towarzyszyć swojemu właścicielowi: kieszonkowych i na rękę. Odkąd kontrolę upływającego czasu zapewniają liczne i ogólnie dostępne urządzenia, jego funkcjonalność utraciła na znaczeniu i wyforowano jego ozdobność.

Dzięki temu na rynku spotykamy nie tylko mnogość form, lecz również surowców, z których są zbudowane, kolorów i dodatków. W efekcie każdy znajdzie to, co najbardziej mu odpowiada.

Mnogość rozwiązań

Czasomierze dostępne w sklepach potrafią zaskoczyć ilością swoich kolorów. Niegdyś stawiano na proste, wręcz minimalistyczne rozwiązania, a główną cechą była czytelność oraz łatwość odczytu godziny. Dziś, gdy nie jest to pierwszorzędną cechą, odważne kolory wkradają się nie tylko na paski i bransolety, lecz na tarcze oraz wskazówki.

Tarcze zegarków nie tylko mogą być kolorowe, ale wzorzyste i łączące w sobie kontrastujące kolory. Osoby preferujące tradycyjne rozwiązania i lubiące zegarki w oldschoolowym stylu również znajdą coś dla siebie, nie tracąc nic z ich piękna.

Decydując się na zakup zegarka, w pierwszej kolejności warto zdecydować jakie surowce najbardziej nas interesują: metale szlachetne, plastik, skóra, ceramika itd. Co więcej, często są one ze sobą łączone w bardzo efektowny sposób.

Kryształki i ukryte w nich piękno

Dodatek kryształków sprawia, że kobiecy zegarek nabiera na elegancji oraz subtelności wyglądu. Wraz ze złotymi detalami i kwiecistymi wzorami, cyrkonie stają się najpopularniejszymi dodatkami przy zegarkach, dodając im uroku i wyjątkowości. W modzie są czasomierze, które zwracają na siebie uwagę, a nie tylko delikatnie oplatają nadgarstek. Ponieważ nie tylko same kolory są w stanie zwrócić naszą uwagę, to właśnie po kryształki projektanci chętnie sięgają.

Co więcej, dostępność cyrkonii i kryształków w wielu kolorach sprzyja powstawaniu nowych połączeń i wzorów. Kryształki mogą zdobić zarówno sam pasek, jak i tarczę zegarka. Dzięki temu wzrok można skierować na element, który projektant chciał najbardziej wyeksponować.

Cyrkonie sprawiają, że światło przy nich jest rozproszone i cały zegarek pięknie mieni się w słońcu. Dzięki temu może się on stać ważnym elementem stroju i pięknie go dopełnić. Co więcej, umiejętne połączenie ich z kolorystyką cyferblatu daje wyjątkowe efekty. Dobrze prezentują to zegarki damskie Delbana, które z jednej strony wykazują się prostotą linii, z drugiej zachwycają pięknem połączeń i rozwiązań. Z dużą ofertą modeli można zapoznać się choćby tu: https://www.e-watches.pl/zegarki-damskie/delbana.

Dzięki kryształkom zegarek taki staje się sam w sobie bardzo elegancki i potrafi stanowić ozdobę samą w sobie. Idealnie odnajdą się zarówno jako dodatek do kreacji na specjalną okazję, jak i do codziennego stroju.

Zegarki damskie Diesel oferują idealne połączenie piękna kryształków z doskonałą jakością materiałów, z których zostały one wykonane. Cyrkonie umożliwiają uzyskanie unikalnych wzorów, które podkreślą styl posiadacza.

O czym warto pamiętać przy wyborze

Wybierając zegarek, warto zastanowić się, czy chcemy nosić go na co dzień, czy od święta i odpowiednio do tego wybrać materiały, z których został wykonany. Dzięki temu zegarek będzie mógł służyć przez wiele lat.
Kupując zegarek, z uwagi na fundusze, warto się zdecydować czy preferujemy jeden, droższy model pasujący do każdej okazji, czy kilka tańszych modeli, które będzie można dobierać pod konkretne sytuacje i stroje.

Niektóre surowce użyte do produkcji mogą uczulać. Wśród materiałów o najmniejszej szansie na uczulenie można wymienić plastik oraz gumę. Dodatkowo zegarki te są modne i oferują szeroką gamę żywych, a nawet fluorescencyjnych, kolorów.

Z uwagi na zegarkową modę nie można zapominać, że noszony model powinien być w harmonii z całością stroju. Zegarki o dużej tarczy oraz te z kryształkami sprawiają, że oko z łatwością na nich spoczywa, nawet przy najmniejszym ruchu ręki. Taki dodatek, trudniej jest po prostu przeoczyć.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ