Czy ławy i inne meble sypialniane powinny być jasne czy ciemne?

We wszystkich poradnikach odnoszących się do komfortu snu zwykle jest mowa także o tym, jaka powinna być sypialnia. Porządek i estetyka, tak najogólniej można podsumować wszelkie rady w tym zakresie. Aranżacja to nie jest więc kwestia jedynie wyglądu oraz funkcjonalności.

Może ona pozytywnie wpłynąć na to, jak relaksujące i sprzyjające zasypianiu będzie to miejsce. Bardzo ważne są meble, a ich kolorystyka ma kluczowe znaczenie. Jasne czy ciemne? To zależy.

Jakie meble do sypialni?

Przy planowaniu jej urządzenia w pierwszej kolejności ustala się, gdzie ma być łóżko. Ono jest w niej najważniejsze. Odpowiednio duże, z wygodnym materacem, to bardzo ważne, bo inaczej trudno myśleć o komforcie snu. Warto także w niej mieć stolik albo stoliki nocne, komodę i krzesło.

Przy braku garderoby trzeba znaleźć miejsce na szafę. Przy dobrych jej wymiarach można dodać jej jeszcze wygody i funkcjonalności przez wstawienie innych mebli.

Doskonałym pomysłem jest wstawienie siedziska do sypialni i ustawienie go w nogach łóżka albo przy ścianie. Łatwiej o relaks i dobre samopoczucie, czyli i o dobry sen, w otoczeniu pięknych rzeczy.

Warto więc podarować sobie tę dawkę luksusu i kupić coś, co od razu zachwyci. Przez swoją wyjątkowość, każde z siedzisk będzie cennym nabytkiem. Znajdzie się jednak zawsze takie, które spodoba się bardziej od innych.

Zalety jasnych mebli

Największą zaletą mebli białych oraz innych jasnych jest to, że rozjaśniają wnętrze. To ważne, jeśli jest ono małe, uwielbia się przestronność i chce się mieć ją jak największą, a także jeśli ściany zostały pomalowane na ciemniejszy kolor.

Wybór bieli i jasnych odcieni drewna to gwarancja lekkości wnętrza. Wizualnie stanie się ono bardziej przestronne. Siedziska na cienkich dłuższych nóżkach i tak wyglądają na lekkie. Jeśli jednak wybierze się jasne, to wrażenie to zostanie spotęgowane.

Wspomniane efekty sprawiają, że można wstawić więcej rzeczy, a efekt nie będzie kojarzył się z zatłoczeniem nimi, jak mogłoby być przy ciemnych kolorach. To znaczy, że do wnętrza urządzanego jasnymi meblami można wstawić więcej. Może więc poza nabyciem ławy do sypialni w serwisie takim jak EnyoArt można będzie zdobyć dla niej toaletkę albo inną atrakcyjną rzecz?

Zalet zdecydowania się na jasne kolory jest sporo, a nie można jeszcze zapomnieć o tym, że bardzo pogodnie się one prezentują. Jeśli ściany są ciemne, to pomogą rozweselić wnętrze.

Może jednak ciemne meble?

Gdyby jednak ciemne nie miały zalet, to nikt by ich nie kupował. Sprawiają wrażenie bardziej masywnych, więc dodają wnętrzu stabilności. Tworzą nastrój zaciszności, co niektórzy uważają za najlepsze warunki do wyciszania się przed snem i zasypiania. Łatwiej jest przy ich wyborze stworzyć przytulną sypialnię.

Ciemniejsze zestawy meblowe też są więc dobrą opcją. Polecane mogą być nie tylko do dużych pomieszczeń, ale i do mniejszych, jeśli ważny jest nastrój zaciszności i przytulności.

Unikać trzeba jedynie wstawiania ich zbyt wielu, by nie było optycznego przeciążenia nimi. Występują one w różnych kolorach i każdy z nich inaczej się odbiera. Jeśli ciemne, to tylko te, których kolorystykę odbiera się przyjemnie, która nie wprowadza w ponury nastrój.

To jest sprawa indywidualna, bo każdy jest inny, a także zależeć będzie to od samego wnętrza, tego, jak pomalowane ma ściany itd.

Jasne czy ciemne?

Pamiętając, że chodzi i o estetykę, i o to, na ile dobrze będzie się w takim wnętrzu spało, można ustalić kilka zasad. Nie ma lepszej i gorszej opcji. I jasne zestawy meblowe, i ciemne mogą być dobrym pomysłem. Jeśli lubi się najbardziej lekkość i pogodę jasnych barw, to takie meble trzeba kupić. Dla uatrakcyjnienia aranżacji dodatkowo jasne siedzisko. Jeśli ceni się najbardziej zaciszność i przytulność, to wiadomo też, co wybrać.

Przy bardzo małej sypialni najlepiej ograniczyć się do jasnych barw. Taką o typowych wymiarach można urządzać, jak się chce. Warto pilnować, by nie wstawiać za dużo mebli. Pamiętając o tej zasadzie, wybierając ulubioną kolorystykę, pamiętając o wstawianiu rzeczy pięknych, zapewni się sobie najlepsze warunki do snu. A sypialnia będzie pięknym wnętrzem.
 

 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij