Czy mężczyzna korzystający z medycyny estetycznej to wciąż temat tabu? Krótkie rozważania na temat piękna, dbania o siebie i podwójnych standardów

Nie tylko kobiety chętnie korzystają z nieinwazyjnego poprawiania urody, coraz więcej mężczyzn dostrzega też taką potrzebę, bo choć mówi się, że mężczyzna jest jak wino, a szpakowate włosy czy zmarszczki dodają mu jedynie męskości, to panowie również próbują zatrzymać młody wygląd na dłużej. Nieobce są im również problemy skórne, a w szczególności problemy z wypadaniem włosów. Czy korzystanie przez mężczyzn z zabiegów w klinikach urody to wciąż temat tabu? Poznajcie nasze krótkie rozważania na temat piękna, dbania o siebie i podwójnych standardów.

Po co najczęściej mężczyźni korzystają z zabiegów odmładzających i terapeutycznych?

Choć mówi się, że mężczyzn tak naprawdę nie obchodzi ich wygląd zewnętrzny i skupiają się na innych sprawach, to jednak czas mężczyzn, którzy nie dbali o siebie już dawno poszedł w niepamięć. Zadbanie jest pewnym wskaźnikiem dobrego sytuowania, zatem buduje społeczny prestiż i nie chodzi tu o „prasowanie” całej twarzy i pozbywanie się zmarszczek, by pokazać że czas się dla mężczyzny zatrzymał, choć rzeczywiście kultura obecnie spycha nas do przesadnego kultu młodości. Nikt swojego wieku się nie wstydzi, jednak jednocześnie chce pokazać, że mimo upływu lat jest ciągle zadbanym i atrakcyjnym mężczyzną. Zresztą czy w przypadku zabiegów upiększających powinniśmy stosować podwójne standardy? Czy tylko płeć piękna ma do nich prawo? Jasne, że nie, a mężczyźni coraz częściej przestają się tego wstydzić i twierdzić, że skorzystali z „diety zmieniającej rysy twarzy”. W końcu jeśli czujemy się młodzi duchem, to dlaczego nasz wygląd zewnętrzny ma tego nie odzwierciedlać? Mamy tyle możliwości. Nie chodzi tu nawet o chirurgie plastyczną i przesadne ingerowanie w to co dała nam natura, ale korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej, która w sposób nieinwazyjny wpływa na lepszy wygląd, nawilżenie i odżywienie skóry, czy wymodelowanie sylwetki, a przecież do tego dążymy także poprzez dietę. Są jednak takie problemy, których samą dietą się nie załatwi. Na pewno są to wszelkie zmiany skórne typu trądzik czy blizny potrądzikowe, wszak ta przypadłość dotyczy także mężczyzn. Ponadto coraz częściej mężczyźni nie godzą się z tym, że tracą włosy i bardzo dobrze. Skoro nowe technologie w medycynie estetycznej coraz lepiej z tym sobie radzą, to dlaczego nie skorzystać?

Czy mężczyzna łysiejący musi się z tym pogodzić i „wziąć to na klatę”?

Wielu mężczyzn ma problem z łysieniem. Często nawet się do tego nie przyznają, w końcu narzekanie na wygląd jest takie niemęskie. Biorą w ręce maszynkę do golenia i pozbywają się tego co im zostało, a na osłodę zapuszczają brodę. Oczywiście taki mężczyzna może bardzo dobrze się prezentować, jednak nie każdemu taki look pasuje. Zatem facet nie musi brać łysienia „na klatę” i może skorzystać z zabiegów, jakie w tym zakresie oferuje medycyna estetyczna. Do wyboru wbrew pozorom jest kilka możliwości. Pierwsza to mezoterapia igłowa skóry głowy. Podanie preparatów peptydowych poprzez mikronakłucia stymuluje mikrokrążenie w skórze i odżywia cebulki włosa. Oczywiście najlepsze efekty daje połączenie zabiegów upiększających z farmakologią. Wtedy można skutecznie przeciwdziałać łysieniu androgenowemu. Od czterech do siedmiu zabiegów może dać bardzo dobre efekty. Potem należy powtarzać je raz w miesiącu przez kolejne 3 miesiące, a następnie raz na pół roku. Zamiast mezoterapii można wybrać równie skuteczne osocze bogatopłytkowe. Warto zatem ze specjalistą nawiązać jak najszybciej kontakt – mClinic to jedna z klinik, którą możemy polecić, szczególnie mieszkańcom stolicy.

Czy korzystanie z kwasu hialuronowego i botoksu pozbawi mężczyznę jego atutów?

Wielu mężczyzn boi się przyznać, że korzysta czy chce skorzystać z zabiegów upiększających, bo nie chcą zostać wyszydzeni przez kolegów. Tak naprawdę jednak nie ma powodów do wstydu, wszak medycyna estetyczna może wydobyć jeszcze więcej atutów męskiej urody. Racjonalne korzystanie z kwasu hialuronowego i botoksu sprawi, że spłycisz zmarszczki, ale nie pozbędziesz się ich zupełnie, jeśli są już głębokie. Uzyskasz też wtedy bardziej naturalny efekt. Ponadto botoks to nie tylko zmarszczki. Wielu mężczyzn boryka się z nadpotliwością i ratuje farmakologią, tymczasem botoks może skutecznie walczyć z tą przykrą dolegliwością. Sprawdzi się również w przypadku bruksizmu, którego następstwem mogą być dalsze problemy zdrowotne, dlatego warto zadbać o pozbycie się problemu.

Jak mężczyzna może dbać o stan skóry i sylwetkę poprzez zabiegi upiększające?

Również mężczyźni mają problem z brodawkami i zmianami skórnymi, które nadają się do usunięcia. Dermatochirurgia pozwala usunąć zmianę skórną, oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem dermatologii. Potem poprzez użycie lasera można zniwelować bliznę pooperacyjną, dzięki temu może nie pozostać nawet ślad. Męska skóra, podobnie jak kobieca, a czasem nawet bardziej, ze względu na wykonywaną pracę narażona jest na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i podrażnienia. Dlatego żaden mężczyzna nie powinien wstydzić się korzystania z zabiegów, które mogą przywrócić jej witalność. Metoda AquaCare wykorzystuje mezoterapię bezigłową, która pozwala wniknąć w głębsze warstwy skóry i zaaplikować do nich odżywcze serum.

Mężczyzna nie powinien bać się ani wstydzić zabiegów upiększających. W niczym nie ujmują jego męskości i pozwalają pozbyć się wielu problemów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij