Czy warto kupować meble designerskie?

Designerskie meble mogą budzić sporo emocji i wątpliwości. Części osób kojarzą się głównie z bardzo oryginalnym wyglądem, inni postrzegają je jako ciekawe, ale mało praktyczne wyposażenie. Tymczasem takie krzesła, łóżka, czy fotele są nie tylko estetycznym, ale również praktycznym i wygodnym uzupełnieniem każdego wnętrza.

Meble designerskie trudno na pewno porównać z bardziej tradycyjnymi formami, do których przyzwyczajona jest większość osób. W związku z tym ich wybór może być związany z pewnymi obawami. W końcu zawsze najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stawianie na sprawdzone pomysły. Jednocześnie jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że takie meble projektowane są z uwzględnieniem wygody. Komfort użytkowania odgrywa naprawdę dużą rolę w przypadku designerskich mebli, często większą niż ma to miejsce w bardziej klasycznych projektach.

Trzeba także pamiętać, że pojęcie designerskie tak naprawdę odnosi się do bardzo dużej grupy produktów, które często trudno porównywać ze sobą. Takie projekty mogą w dużym stopniu różnić się między sobą pod względem stylu. Dlatego nie należy z góry odrzucać takiego rozwiązania.

Najważniejsze cechy mebli designerskich

Projektanci, którzy opracowują tego typu meble, przywiązują równie dużą wagę do ich wyglądu, jak i funkcjonalności. Połączenie oryginalnej formy z praktycznymi rozwiązaniami jest jedną z najważniejszych cech charakterystycznych takiego wyposażenia wnętrza.

Wśród designerskich projektów króluje przede wszystkim prostota. W takim przypadku unika się zbędnych elementów, które nie mają dużego znaczenia z punktu widzenia funkcjonalności danego mebla. Dodatkowe detale spełniające jedynie funkcje estetyczne nie mają zastosowania w takich rozwiązaniach. Celem projektantów jest głównie stworzenie mebli o prostej formie. Taka tendencja jest zgodna z nowoczesnymi trendami w wystroju wnętrz, ponieważ kładzie nacisk na wygodę i funkcjonalność zamiast dekoracyjności.

Jednocześnie nie oznacza to, że nowoczesne meble designerskie są nudne. Wręcz przeciwnie – bardzo często charakteryzują się wyjątkowo interesującymi kształtami. Na pewno zakup takiego wyposażenia wnętrza jest doskonałym pomysłem dla wszystkich osób, którym znudziły się banalne, tradycyjne formy.

Oczywiście ciekawy kształt nie oznacza, że można zrezygnować z funkcjonalności – jest to kolejna bardzo ważna cecha takich mebli. Tworzy się je, żeby były pod każdym względem przyjazne dla użytkowników. Oryginalna forma musi być jednocześnie ergonomiczna. Meble projektuje się tak, aby były jak najbardziej uniwersalne, możliwe do wykorzystania w różnych celach i w różnych pomieszczeniach. Jednocześnie muszą być po prostu przydatne. W nowoczesnym wnętrzu nie ma miejsca na zbędne elementy, które nie mają żadnej praktycznej funkcji.

Oczywiście ciekawy wygląd oraz duża funkcjonalność nie mają większego znaczenia, jeśli meble nie będą po prostu wygodne. Wyposażenie wnętrza na pewno nigdy nie powinno być uciążliwe dla posiadacza. Dotyczy to wygody w czasie użytkowania, ale także transportu. Taki mebel musi być łatwy do przewiezienia oraz ustawienia w mieszkaniu.

Bardzo ważną cechą mebli designerskich jest tak zwana uniwersalność stylistyczna. Oznacza ona przede wszystkim łatwość dopasowania do aranżacji wnętrza. Takie meble można bez problemu łączyć z innymi przedmiotami, czy dodatkami tak, aby stworzyć harmonijny wystrój.

Meble designerskie w praktyce

Połączenie ciekawego kształtu, wygody i funkcjonalności brzmi bardzo dobrze, jednak jak udaje się osiągnąć taki efekt w praktyce? Można to zrobić między innymi przez dodanie dodatkowych funkcji do mebla, np. szuflad na pościel w łóżku. Innym rozwiązaniem jest stonowana, uniwersalna kolorystyka, którą uda się łatwo połączyć z różnymi aranżacjami. To także łóżko dopasowane do różnych rozmiarów materacy.

Czy meble designerskie są drogie?

W przypadku zakupu tego typu mebli wiele osób może obawiać się przede wszystkim wysokiej ceny. Rzeczywiście na rynku dostępne są także bardzo drogie rozwiązania od najbardziej znanych projektantów. Wystarczy jednak trochę poszukać, aby trafić na interesujące propozycje w dużo bardziej przystępnych cenach. Na rynku działają także młodzi, polscy artyści, którzy tworzą bardzo ciekawe propozycje w stosunkowo korzystnych cenach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć nowoczesne, komfortowe i jednocześnie oryginalne wnętrze bez ponoszenia dużych wydatków.

Warto zwrócić uwagę między innymi na designerskie meble na enyoart.pl. Takie nowoczesne meble to ciekawe uzupełnienie wnętrza, które łączy wszystkie zalety tego typu projektów, czyli interesujący wygląd, komfort oraz funkcjonalność. Dzięki temu tego typu wyposażenie jest uniwersalnym rozwiązaniem, dla którego znajdzie się miejsce praktycznie w każdym domu lub mieszkaniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij