promocje na catering dietetyczny

Czy zdrowa dieta musi być droga? Poznajcie nasze rady i przekonajcie się, że można zdrowo się odżywiać, a przy tym nie wydawać dużo

Wiele mówi się o tym, że jedzenie jest drogie – cóż trudno się z tym nie zgodzić, tym bardziej że z roku na rok ceny wielu produktów drożeją. Ale prawda jest też taka, że można zdrowo się odżywiać, a przy tym wcale nie wydawać dużo. Wystarczy tylko zastosować się do naszych rad.

Kupuj to, czego potrzebujesz

Jednym z największych błędów, jaki popełnia wielu z nas jest to, iż kupujemy za dużo i co ciekawe kupujemy to, czego zupełnie nie potrzebujemy. Wystarczy tylko zobaczyć, że jakiś produkt jest na promocji, by już go kupić, nawet jeżeli i tak prawdopodobnie go nie zjemy. Tutaj dochodzimy do meritum, czyli tego, że marnujemy sporo jedzenia. Fakt, jedzenie jest drogie, ale pomyślcie, ile więcej mielibyście w portfelu, gdybyście kupowali tylko to, czego potrzebujecie. Dlatego też nie należy kierować się zasadą, że jeżeli coś jest na promocji, to koniecznie trzeba to kupić. Niby zasada jest prosta, ale teraz niech każdy sobie odpowie, czy na pewno stosuje się do tych zasad?

Rób listy i planuj posiłki

promocje na catering dietetyczny

Warto planować posiłki, co oznacza, że warto też robić listy. Można tutaj zastosować listy tygodniowe czy dwutygodniowe z menu obiadowym. Oznacza to więc, że raz na tydzień, czy raz na dwa tygodnie chodzimy do supermarketu, ale przed wyjściem robimy jeszcze jedną listę, czyli produktów, których potrzebujmy. Bez listy nie należy wybierać się do sklepu, bo zapewne połowę niezbędnych produktów zapomni się kupić, za to zakupi się sporo tych niepotrzebnych, które i tak wylądują na dnie śmietnika. W wolny dzień należy przygotować listę obiadów na dłuższy czas, następnie trzeba też zaplanować posiłki takie jak śniadania czy kolacje. Na liście zakupowej powinny się znaleźć tylko produkty, których będziecie potrzebować do przygotowania jedzenia. Potem szybka wizyta w sklepie i gotowe. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie sprawdzajcie daty ważności, dzięki temu także zaoszczędzicie. Pewnie wiele osób zada pytanie: „Ale co z pieczywem?” No tak pieczywa nie można jeść przez dwa tygodnie, w końcu pojawi się na nim pleśń. Ale i to nie jest problematyczne, bo zawsze można kupić więcej chleba i zamrozić mniejsze porcje, zatem wtedy kiedy potrzebujecie wyciągacie kilka kromek czy kilka bułek. Alternatywą jest kupowanie pieczywa do odpiekania w piekarniku.

A gdy lubi się różnorodność…

Niektórzy zapewne pomyślą, że nawet pomimo chęci te rady są dla nich nieprzydatne, bo lubią zróżnicowane jedzenie, zatem i tak muszą kupować sporo różnorodnych produktów, a ich części wyrzucają, bo są już nieprzydatne. Ale nic bardziej mylnego, bo można przygotowywać różnorodne posiłki i mało wydawać na jedzenie. Wystarczy tylko gotować większe porcje, a następnie mrozić, dzięki temu zyskujecie obiady na dłuższy czas. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu, bo po kilku dniach możecie wyjąc jakieś danie, a kolejnego dnia inne. Ale możecie zdecydować się także na catering czy dietę pudełkową, tym bardziej że można znaleźć promocje na catering dietetyczny.

Chodzenie po supermarkecie jako forma hobby

Chodzenie do sklepów typu supermarkety stało się dla niektórych z nas formą hobby, bo cóż mamy kolejny lockdown i skoro nie można iść do kina czy teatru to chodzi się do supermarketu i kupuje jedzenie, którego i tak się nie zje. A wiec czas skończyć z taką formą hobby, bo niestety przez nią wydaje się tylko sporo pieniędzy. Wchodząc do supermarketu zewsząd kuszą nas przeróżne produkty. Niestety ulegamy i kupujemy kolejną paczkę płatków śniadaniowych, które notabene są niezdrowe, a przy tym drogie, ale i tak je kupimy, bo mają ładne opakowanie. Kupujemy też sporo warzyw i owoców, bo ładnie wyglądają w koszyku i przez to wydaje nam

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij