Wesele to czas, gdy zapraszani przez młodą parę goście bawią się doskonale, nadrabiając towarzyskie zaległości, pijąc, jedząc, tańcząc. Niestety, w tym czasie często zapomina się o dzieciach, które również są gośćmi weselnymi, niemniej w towarzystwie dorosłych, na imprezie zakrapianej alkoholem, nie odnajdują się tak dobrze.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Slubi

Jak można zadbać o tych najmłodszych, by i oni wrócili z tego szczęśliwego dnia ze wspaniałymi wspomnieniami i spędzili przyjemnie czas?

Stwórzmy specjalną strefę dla najmłodszych

Dzieci po dłuższym czasie, szczególnie w takich okolicznościach, zaczynają odczuwać znudzenie. Ich dobremu samopoczuciu zdecydowanie lepiej sprzyja przebywanie z osobami w ich własnym wieku. Dlatego dekoratorzy ślubni radzą, by na każdym weselu utworzyć specjalną strefę dla najmłodszych, w której będą mogli przebywać razem i bawić się.

Dobrym pomysłem będzie wyposażenie takiej strefy w stoliki i krzesełka dopasowane do wzrostu dzieci, a także zabawki, przedmioty do rysowania i malowania. W ten sposób najmłodsi, gdy będą znudzeni, w każdej chwili będą mogli bawić się wspólnie i dać swoim rodzicom możliwość zabawy na weselu w swoim gronie, bez konieczności martwienia się o dzieci.

Strefa taka powinna być również przygotowana pod względem wizualnym. Do ozdobienia posłużyć nam mogą na przykład kolorowe baloniki, specjalnie przygotowane karteczki i podobne ozdoby, którymi dzieci będą mogły później także się bawić. Oczywiście, całość powinna być utrzymana w tematyce weselnej i w zakresie wystroju całego wnętrza, niemniej można w tym wypadku pozwolić sobie na pewne odstępstwa.

Zamiast wyszukanych dań – potrawy dla najmłodszych

Weselne menu często składa się z dań, które zachwycają dorosłych swoim wyszukaniem i składnikami. Nietypowa, niecodzienna kuchnia często nie trafia jednak w gusta dzieci, które preferują jedzenie, jakie dobrze znają z własnego domu.

Dlatego dobrym pomysłem będzie stworzenie specjalnego menu, składającego się z dań, które każde dziecko z pewnością polubi. Mogą nim być nawet najprostsze frytki, nuggetsy z kurczaka, albo hamburgery. Warto, w trakcie planowania wesela, upewnić się, za czym przepadają nasi najmłodsi goście i zaplanować specjalne dania.

Drobne podarunki przyjemnością dla dzieci

Każdy gość weselny dostaje od młodej pary drobny prezencik, na przykład drobną buteleczkę alkoholu, albo niewielką przekąskę. Nie inaczej powinno być w przypadku najmłodszych. Każde dziecko z pewnością będzie zachwycone, gdy podarujemy mu jakieś słodycze, na przykład lizaki albo cukierki.

Dobrym zwyczajem może być podkreślenie indywidualnego charakteru prezentu, na przykład poprzez dodanie karteczki z dedykacją dla dziecka, albo zamówienie lizaków imiennych. W ten sposób najmłodsi poczują się już od początku potraktowani poważnie, a taki prezent poprawi ich nastrój.

Angażujmy dzieci w odpowiedzialne zadania

Najlepszym sposobem, by upewnić się, że dziecko się nie nudzi jest zobowiązanie go do wykonania pewnych czynności, najlepiej uświadamiając je o odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. W ten sposób najmłodsi czują się wyróżnieni i docenieni i z chęcią wykonują powierzone im zadania.

Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wesela. Możemy na przykład powierzyć dzieciom zadanie prowadzenia panny młodej do ołtarza, albo na wesele. Mogą również dostarczyć młodej parze obrączki. W ten sposób poczują dodatkową odpowiedzialność, a zaangażowanie w organizacje wydarzenia sprawi, że nie będą się na nim nudzić, bowiem będą pewni ich własnego wkładu w jego przebieg.

Dodatkowo najmłodsi będą na tę okoliczność ubrani w specjalnie dla nich uszyte ubrania, garnitury i suknie, dzięki czemu tym bardziej poczują powagę sytuacji w jakiej się znaleźli, co będzie dla nich kolejnym powodem do dumy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ