Dekorator radzi – jak zająć się dziećmi na weselu

Wesele to czas, gdy zapraszani przez młodą parę goście bawią się doskonale, nadrabiając towarzyskie zaległości, pijąc, jedząc, tańcząc. Niestety, w tym czasie często zapomina się o dzieciach, które również są gośćmi weselnymi, niemniej w towarzystwie dorosłych, na imprezie zakrapianej alkoholem, nie odnajdują się tak dobrze.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Slubi

Jak można zadbać o tych najmłodszych, by i oni wrócili z tego szczęśliwego dnia ze wspaniałymi wspomnieniami i spędzili przyjemnie czas?

Stwórzmy specjalną strefę dla najmłodszych

Dzieci po dłuższym czasie, szczególnie w takich okolicznościach, zaczynają odczuwać znudzenie. Ich dobremu samopoczuciu zdecydowanie lepiej sprzyja przebywanie z osobami w ich własnym wieku. Dlatego dekoratorzy ślubni radzą, by na każdym weselu utworzyć specjalną strefę dla najmłodszych, w której będą mogli przebywać razem i bawić się.

Dobrym pomysłem będzie wyposażenie takiej strefy w stoliki i krzesełka dopasowane do wzrostu dzieci, a także zabawki, przedmioty do rysowania i malowania. W ten sposób najmłodsi, gdy będą znudzeni, w każdej chwili będą mogli bawić się wspólnie i dać swoim rodzicom możliwość zabawy na weselu w swoim gronie, bez konieczności martwienia się o dzieci.

Strefa taka powinna być również przygotowana pod względem wizualnym. Do ozdobienia posłużyć nam mogą na przykład kolorowe baloniki, specjalnie przygotowane karteczki i podobne ozdoby, którymi dzieci będą mogły później także się bawić. Oczywiście, całość powinna być utrzymana w tematyce weselnej i w zakresie wystroju całego wnętrza, niemniej można w tym wypadku pozwolić sobie na pewne odstępstwa.

Zamiast wyszukanych dań – potrawy dla najmłodszych

Weselne menu często składa się z dań, które zachwycają dorosłych swoim wyszukaniem i składnikami. Nietypowa, niecodzienna kuchnia często nie trafia jednak w gusta dzieci, które preferują jedzenie, jakie dobrze znają z własnego domu.

Dlatego dobrym pomysłem będzie stworzenie specjalnego menu, składającego się z dań, które każde dziecko z pewnością polubi. Mogą nim być nawet najprostsze frytki, nuggetsy z kurczaka, albo hamburgery. Warto, w trakcie planowania wesela, upewnić się, za czym przepadają nasi najmłodsi goście i zaplanować specjalne dania.

Drobne podarunki przyjemnością dla dzieci

Każdy gość weselny dostaje od młodej pary drobny prezencik, na przykład drobną buteleczkę alkoholu, albo niewielką przekąskę. Nie inaczej powinno być w przypadku najmłodszych. Każde dziecko z pewnością będzie zachwycone, gdy podarujemy mu jakieś słodycze, na przykład lizaki albo cukierki.

Dobrym zwyczajem może być podkreślenie indywidualnego charakteru prezentu, na przykład poprzez dodanie karteczki z dedykacją dla dziecka, albo zamówienie lizaków imiennych. W ten sposób najmłodsi poczują się już od początku potraktowani poważnie, a taki prezent poprawi ich nastrój.

Angażujmy dzieci w odpowiedzialne zadania

Najlepszym sposobem, by upewnić się, że dziecko się nie nudzi jest zobowiązanie go do wykonania pewnych czynności, najlepiej uświadamiając je o odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. W ten sposób najmłodsi czują się wyróżnieni i docenieni i z chęcią wykonują powierzone im zadania.

Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wesela. Możemy na przykład powierzyć dzieciom zadanie prowadzenia panny młodej do ołtarza, albo na wesele. Mogą również dostarczyć młodej parze obrączki. W ten sposób poczują dodatkową odpowiedzialność, a zaangażowanie w organizacje wydarzenia sprawi, że nie będą się na nim nudzić, bowiem będą pewni ich własnego wkładu w jego przebieg.

Dodatkowo najmłodsi będą na tę okoliczność ubrani w specjalnie dla nich uszyte ubrania, garnitury i suknie, dzięki czemu tym bardziej poczują powagę sytuacji w jakiej się znaleźli, co będzie dla nich kolejnym powodem do dumy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij