Farby do włosów bez amoniaku

Farby do włosów bez amoniaku

Większość Polek uwielbia farbowanie włosów. Ponętny blond, ognista rudość, głęboki brąz… Kuszące kolory, ogromna gama w paletach sprawia, że wiele kobiet decyduje się na koloryzację włosów, a pozostała reszta zastanawia się czy, i jak to zrobić. Na rynku istnieje szeroki wybór farb do włosów, jak jednak wiemy, większość z nich nie spełnia wszystkich oczekiwań. Szczególnie ostrożnie powinny wybierać farby osoby o wrażliwej skórze. Niektóre farby pozostawiają efekt zdrowego, głębokiego koloru jedynie na chwilę, a wraz z upływem czasu sprawiają, że włosy stają się coraz słabsze i bardziej zniszczone, a skóra wysuszona. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się ostatnio farby do włosów bez amoniaku.

Dla kogo farby do włosów bez amoniaku?

Farby do włosów bez amoniaku dedykowane są szczególnie dla osób ze skłonnościami alergicznymi. Jeżeli Twoja skóra jest wrażliwa, skóra do podrażnień, zdarza Ci się dostawać wysypki, oznacza to, że podczas farbowania włosów mogą pojawić się niemiłe powikłania. Niestety, zawarty w farbach amoniak bardzo często wywołuje u kobiet z delikatną skórą nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak pieczenie, zaczerwienienie skóry, swędzenie a nawet wysypka. Na szczęście takie objawy zazwyczaj nie trwają długo i znikają już nawet tego samego dnia. Jednak każdy, kto odczuł bolesne skutki farbowania włosów, mając do wyboru farbę bez amoniaku oraz z amoniakiem, sięgnie chętniej po tę pierwszą.

Farby bez amoniaku powinny wybierać również osoby o wyczulonym węchu. Zapach amoniaku można bardzo łatwo rozpoznać. Jest on tak mocny, że czasem pozostawia on w nosie wrażenie szczypania i suchości. Bardzo ważne jest, by podczas farbowania włosów w takich okolicznościach, pozostawiać otwarte okno, a zaraz po zakończeniu czynności dokładnie przewietrzyć całe pomieszczenie.

Jak farbować włosy bez amoniaku?

Unikanie amoniaku wydaje się być w dzisiejszych czasach dużo prostsze niż jeszcze kilka lat temu, kiedy farby bez amoniaku w Polsce były praktycznie niemożliwe do znalezienia. Jeżeli pragniesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, możesz w bardzo prosty sposób zmienić kolor włosów unikając amoniaku.

Po pierwsze, możesz zrobić to w domowym zaciszu, wybierając się do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego i prosząc o odpowiednią farbę. Możesz również wybrać tą dostępną w zwykłych sklepach i drogeriach. Dużym zaufaniem cieszą się farby L’Oreal Professionnel, których producenci zapewniają o braku zawartości amoniaku.

Jeśli jednak Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, lepiej udaj się do dobrego salonu fryzjerskiego, gdzie zaopiekują się Tobą znający się na tym najlepiej profesjonaliści. Bardzo często dużym błędem, popełnianym przez kobiety podczas farbowania włosów w domu, jest zbyt długie przetrzymywanie farby na głowie, lub użycie zbyt dużej ilości farby. Wybierając się do profesjonalistów, masz pewność, że produkty nakładane na Twoją głowę będą najlepszej jakości. Dodatkowo w dobry salonie fryzjerskim poza najlepiej dobraną farbą do włosów, użyte zostaną specjalne szampony oraz odżywki zabezpieczające Twoje włosy przed wysuszeniem i zniszczeniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij