Kłopotliwe blizny

Blizny to ślady po zranieniu skóry. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Niejedna z nas ma na swoim ciele różnego rodzaju blizny. Mogą one być spowodowane zmianami po trądziku młodzieńczym, które przeżyłyśmy w wieku dojrzewania lub też trądziku różowatym. Blizny pooperacyjne nie powinny stanowić większego problemu ze względu na to, że nie są bardzo widoczne. Większych problemów przysporzyć mogą rozległe i nieprawidłowe blizny. Te mogą być zgrubiałe i twarde. Bez względu na przyczynę, blizny są często powodem kompleksów i obniżonej samooceny. Kobiety wszelkimi sposobami próbują je ukryć. Mocny makijaż jest często sposobem na pozbycie się, choć na chwilę blizn. Nie jest to jednak dobry sposób w przypadku pójścia na basen czy też wyjazdu nad morze. W tych przypadkach makijaż nie będzie dobrym rozwiązaniem. Podobnie jest, jeśli chodzi o kobiety, które nie robią makijażu na co dzień bądź preferują naturalny wygląd, a chcą jednak ukryć kłopotliwe blizny. Co w tym przypadku powinny zrobić? Z pomocą przychodzi klinika medycyny estetycznej SkinClinic.

Rewolucyjny Fraxel Dual

Sposobów na usuwanie blizn jest wiele. Oprócz wykorzystywania w tym celu maści i różnego rodzaju żeli, by zmniejszyć ich widoczność, można stosować specjalistyczne plastry silikonowe, wykonywać uciski i masować je kolistymi ruchami, można poddać się operacji usuwania blizn. Jednym ze sposobów usuwania blizn jest poddanie się terapii laserem Fraxel Dual.

Co to takiego?

Fraxel Dual skutecznie radzi sobie z usuwaniem blizn potrądzikowych i pooperacyjncych. Jest to nowoczesna metoda frakcjowania skóry obejmująca fragmenty o mikroskopijnej wielkości. Usuwanie martwych komórek odbywa się poprzez dotrarcie wiązek lasera frakcyjnego w głąb skóry. W SkinClinic dostępne są dwa rodzaje lasera:

  • laser erbowy – stosowany do głębokich zabiegów
  • laser tulowy – stosowany do zabiegów powierzchniowych

Czas zabiegu szacuje się w grancicach 15-30 minut. Pacjent odczuwa lekkie kłucie. Na godzinę przed zabiegiem zalecane jest zastosowanie kremu znieczulającego. Skóra jest równomiernie naświetlana, dzięki czemu tkanka jest w mikroskopijny sposób pobudzona do dalszego działania. W trakcie jednego zabiegu leczeniu zostaje poddane od 20-30% skóry. Specjaliści informują, że jest to pierwszy zabieg z zastosowaniem podwójnego lasera światłowodowego. Dzięki temu efekty są naprawdę skuteczne, a czas wykonywanego zabiegu nie jest długi.

Czas rekonwalescencji także nie jest długi. Specjaliści informują, że wystarczają dwa dni, by wrócić do codziennych obowiązków. Efekty są widoczne po krótkim czasie od wykonania zabiegu, pełen rezultat najlepiej widać po 3 mięsiącach.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • stan zapalny skóry
  • świeża opalenizna
  • stosowanie leków światłouczulających

Usunięcie kłopotliwych blizn jest teraz możliwe na wyciagnięcie ręki. Ciesz się piękną skórą już dziś! Wejdź na www.skinclinic.pl i poznaj bogatą ofertę zabiegów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij