Idealnie oczyszczona skóra – peeling kawitacyjny
Medycyna estetyczna to przede wszystkim zabiegi, które korzystnie wpływają na kondycję, a tym samym na wygląd skóry. Wśród tych, które świetnie sprawdzają się w sytuacji zbliżającego się wielkiego wyjścia, znajduje się peeling kawitacyjny – sposób na skórę pełną młodzieńczego blasku i pozbawioną najmniejszych nawet zanieczyszczeń. Peeling kawitacyjny daje pewność, że kobieta, która zdecydowała się z niego skorzystać, nie zostanie na przyjęciu niezauważona.
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny wykonywany jest za pomocą ultradźwięków. Skóra oczyszczana jest w sposób bezdotykowy, a jednocześnie pozbawiony bólu. Nawet w przypadku bardziej wrażliwych osób nie pojawiają się dolegliwości bólowe. W trakcie zabiegu specjalista medycyny estetycznej poprzez ultradźwięki wprowadza w skórę szereg precyzyjnie skomponowanych składników aktywnych. Usunięcie martwych komórek naskórka oraz znajdujących się na nim zanieczyszczeń dokonuje się w sposób całkowicie bezpieczny.
Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
Kliniki medycyny estetycznej – takie jak na przykład SkinClinic – wykonują peeling kawitacyjny u pacjentek z każdym rodzajem cery. Ten popularny zabieg na twarz można przeprowadzać nawet u tych kobiet, których skóra jest delikatna, wrażliwa i ma skłonność do podrażnień. Przeciwwskazaniem nie jest również cera naczynkowa, co zdarza się bardzo często w innych zabiegach z tej dziedziny medycyny. Zmiany trądzikowe także nie wpływają na zakaz wykonania peelingu kawitacyjnego. Do obszarów, które może objąć zabieg, zalicza się: twarz, dekolt, plecy.
Czy peeling kawitacyjny jest metodą dla wszystkich?
Oczywiście, że nie! Specjaliści medycyny estetycznej nie zalecają peelingu kawitacyjnego w kobietom będącym w ciąży oraz chorującym na osteoporozę. Do przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu zalicza się także:
- choroby nowotworowe,
- aparat ortodontyczny,
- rozrusznik serca,
- czynną gruźlicę,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- niewydolność układu krążeniowego.
Na czym polega zabieg?
Zanim specjalista medycyny estetycznej rozpocznie zabieg, wykona dokładny demakijaż twarzy. Po nim przychodzi kolej na zwilżenie skóry wacikiem – peeling kawitacyjny wykonuje się bowiem na delikatnie mokrej skórze. Do wykonania zabiegu niezbędny jest specjalny aparat zakończony szpatułką, którą przesuwa się po twarzy. Peeling nie boli i nie wywołuje żadnych przykrych w odczuciu wrażeń. W związku z tym do jego wykonania nie trzeba stosować żadnych kremów i maści o działaniu znieczulającym. W efekcie mogą poddać mu się także osoby o niskiej tolerancji na ból oraz te, dla których bardziej inwazyjne zabiegi są zbyt trudne do zniesienia.
Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to przede wszystkim pewność, że skóra zostanie dokładnie i głęboko oczyszczona. Dzięki temu będzie ona jedwabiście gładka i nabierze blasku. Znikną z niej wszystkie zaczerwienienia, a nawet podrażnienia. Do efektów peelingu kawitacyjnego zalicza się również:
- głębokie nawilżenie skóry,
- ujędrnienie skóry,
- zmniejszenie obrzęków i zasinień otaczających oczy.
Peeling ultradźwiękowy stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, czyli substancji, które są niezbędne do tego, aby nasza skóra długo zachowała młodzieńczy wygląd. Pomaga rozjaśniać przebarwienia i skutecznie redukuje blizny będące pozostałością po trądziku – stają się one zdecydowanie mniej widoczne.
Peeling kawitacyjny to świetna propozycja dla tych kobiet, które chcą cieszyć się gładką, czystą cerą pozbawioną jakichkolwiek zmian. Nie boli, a do tego pozwala osiągnąć spektakularne efekty, które utrzymują się naprawdę długo!
Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz na stronie: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/pielegnacja-skory/kawitacja/.