Jacht czy włóczęga? Jak najlepiej zwiedzać Seszele

Wycieczki zagraniczne cieszą się dużą popularnością w odniesieniu do czasu wakacyjnego – eksploracja nieznanych terytoriów, poznawanie nowej kultury oraz obcej cywilizacji zachęca do ich odbywania. Mając na uwadze chęć relaksu i odpoczynku nad wodą, warto zastanowić się nad wyjazdem na archipelag wysp zwanych Seszelami – oferują one bowiem mnogość atrakcji, przy jednoczesnym zapewnieniu bliskiego kontaktu z przyrodą.

Wycieczka na Seszele – czy warto?

Seszele to archipelag składający się z dziewięćdziesięciu dwóch wysp, z których jedynie część jest zamieszkiwana – reszta pozostaje nieodkrytą i nietkniętą przez cywilizację enklawą naturalnego świata przyrody. Wyspa Mahe jest najpopularniejszą ze wspomnianego archipelagu, jak również najgęściej zaludnioną i masowo odwiedzaną przez turystów.

Wydaje się, że Seszele stanowią korzystną lokalizację odnośnie wakacyjnego czasu – bliskość otwartej wody, czysty i miękki piasek tamtejszych plaż oraz dostęp do unikalnych gatunków flory i fauny zachęcają co odwiedzenia wysp.

Co robić na Seszelach? – atrakcje turystyczne na wyspach

Pierwszym nasuwającym się skojarzeniem w nawiązaniu do wycieczki na Seszele jest mało aktywny wypoczynek, koncentrujący się na plażowym leniuchowaniu, wylegiwaniu się na piasku oraz sączeniu egzotycznych drinków i korzystaniu z ciepłych promieni słonecznych. Faktycznie podobna rozrywka staje się zachęcającą dla przybywających na Seszele podróżników, zapewnia bowiem realny odpoczynek oraz odetchnięcie od codziennych obowiązków.

Istnieją jednak ludzie, którzy preferują bardziej dynamiczny wypoczynek, gdyż bezczynność staje się dla nich zbyt obciążająca i kojarzy się ze stratą czasu. Dla tego typu turystów Seszele także oferują mnogość atrakcji.

Jedną z nich są sporty wodne – możliwość ich uprawiania okazuje się wyjątkową okazją do nauki nowych aktywności rekreacyjnych oraz doświadczenia nieznanych sportów. Windsurfing, jazda na nartach wodnych oraz innych sprzętach umożliwiających przemieszczanie się bo bezkresnych wodach zachęcają do zaangażowania się w podobną aktywność.

Ponadto ciekawą propozycją może okazać się nurkowanie – ośrodki zlokalizowane na Seszelach oferują bowiem sesje nurkowania zarówno dla zaawansowanych nurków, jak i początkujących osób, które nie miały wcześniej okazji spróbować swoich sił pod wodą. Nurkowanie na Seszelach to wyjątkowa okazja do ujrzenia głębinowego świata nieznanych gatunków ryb oraz przepięknych raf koralowych.

Warte wspomnienia są także piesze wycieczki po terenach Seszeli – z uwagi na małą ekspansję ludzkiego świata cywilizacji w tamtych rejonach, na wyspach pozostały nietknięte przez człowieka obszary naturalnego świata przyrody. Unikalne gatunki roślin oraz zwierząt stają się zachętą do eksplorowania plenerów Seszeli.

Nie sposób pominąć atrakcji dla turystów preferujących zwiedzanie oraz poznawanie kultury odwiedzanych krajów – jak w większości miejsc na świecie, także i na Seszelach dostępne są zabytki, które warto zobaczyć przebywając na wyspach. Miasto Victoria na wyspie Mahe stanowi najmniejszą na świecie stolicę wysp. Odwiedzając ją można obejrzeć mały rynek oraz ciekawe elementy architektoniczne. Ponadto mieści się tam Muzeum Narodowe, pomagające zagłębić się w kulturę, mentalność oraz szeroko pojmowaną obyczajowość mieszkańców wysp.

Ciekawymi miejscami okazują się być Park Narodowy oraz ogród botaniczny na wyspie Praslin – obejmują one swoim zasięgiem obszar powyżej trzystu hektarów, porośniętych nienaruszonymi przez człowieka lasami równikowymi. Park zamieszkiwany jest przez unikalne okazy zwierząt, a rosnąca w nim roślinność nie występuje nigdzie na świecie.

Zwiedzanie Seszeli

Wybierając się na Seszele warto uprzednio przygotować sobie plan zwiedzania – podobny pomysł stanowi rozwiązanie ułatwiające organizację wakacyjnego czasu oraz wybranie atrakcji najbardziej odpowiadających indywidualnym preferencjom turystycznym. Zwiedzanie Seszeli będzie jednak polegało głównie na podziwianiu bogactwa tamtejszej przyrody, gdyż wszelkie ciekawostki architektoniczne oraz kulturowe można zobaczyć w krótkim czasie.

Po Seszelach można podróżować zarówno pieszo, jak i jeżdżąc wynajętym samochodem lub meleksem, którego obsługa rozwozi turystów w wybrane miejsca. Ponadto zachęcające wydaje się skorzystanie z oferty rejsów jachtem, gdyż umożliwia to podziwianie panoramy Seszeli od strony oceanu.

Niezaprzeczalnym jest fakt, że Seszele warto zobaczyć, by poczuć ich klimat i poznać unikalne gatunki przyrodnicze, występujące wyłącznie na tamtych wyspach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij