Jak mądrze wydać na wyprawkę?

Z pewnością pierwsza wyprawka to coś, z czym wcześniej się nie spotykaliśmy w naszym życiu. Warto zauważyć, że w przypadku realizacji takiego zadania możemy odczuć stres, ale to normalna reakcja, ponieważ wszystkie nasze decyzje zakupowe muszą być przemyślane. Oczywiście pieniądze na tak zwaną pierwszą wyprawkę gromadzimy na długo przed tym, zanim pojawi się dziecko.

Funduszy nie mamy zbyt dużo, dlatego też planowanie to podstawa, inaczej nie uda nam się zakupić najpotrzebniejszych rzeczy, co w tym wypadku byłoby błędem. O noworodka musimy odpowiednio zadbać, dlatego trzeba zakupić przynajmniej najpotrzebniejsze rzeczy, zwłaszcza na samym początku życia dziecka. W tym wypadku są to podstawowe rzeczy materialne jak ubranka kosmetyki czy też inne akcesoria.

Oczywiście w takiej sytuacji to wszystkie nasze decyzje będą miały kluczowe znaczenie. Musimy się liczyć z tym, że potrzebujemy kilku rzeczy, dlatego warto dobrze przeanalizować fundusze i odpowiednio je rozdysponować. Tylko dzięki odpowiedniemu planowaniu uda nam się osiągnąć nasz cel.

Pierwsze ciuszki

Dziecko musi mieć w co się ubrać, dlatego pierwszą decyzją będzie zakup małych ciuszków dla niemowlaka. W tym wypadku nie musimy kupować wiele takich małych ubranek. Musimy wziąć pod uwagę, że dziecko w okresie niemowlęcym bardzo szybko rośnie i może się okazać, że piękne ciuszki, które kupiliśmy, pół roku później mogą być za małe. Nie pozwólmy więc ponieść się emocjom, kupmy tylko to, co będzie najpotrzebniejsze tak, aby dziecko miało w czym chodzić, ale niech będą to tylko podstawowe zakupy.

Dziecko potrzebuje body z długim i krótkim rękawem, śpioszki do spania, pajacyki, kurteczkę polarową na chłodne dni, czapki, rękawiczki, szaliki i buty, to wszystko, co powinniśmy zakupić dla maluszka. Warto jeszcze zaopatrzyć się w ciepły kombinezon, może się on przydać, zwłaszcza w zimie. Tylko dobrze dostosowane ubranka są w stanie dać nam to, czego potrzebujemy i z pewnością taki zakup nie będzie dla nas zbyt kosztowny pod warunkiem, że ograniczymy się do niezbędnego minimum. Podstawowe ubrania to konieczny wydatek dla każdego rodzica.

Dbamy o higienę noworodka

Oprócz ciuszków bardzo ważna jest higiena takiego małego dziecka. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w sporą porcję pieluch jednorazowych, a także odpowiednie pieluchy tetrowe. Tego typu materiał jest bardzo przydatny podczas, gdy dziecko trzeba przewinąć lub przygotować do karmienia. Musimy również zakupić wilgotne chusteczki, które będą potrzebne podczas podcierania dziecku pupy.

Stosuje się je, ze względu na delikatność, a skóra dziecka jest bardzo wrażliwa na podrażnienia. Nie należy zapominać o zakupie środków pielęgnacyjnych w postaci emulsji do kąpieli. Najlepiej zakupić oliwkę czy też inny bezpieczny balsam dla noworodka. Korzystajmy tylko z produktów naturalnych, tylko one są w stanie zadbać właściwie o wrażliwą skórę. Oprócz tego kupmy również krem przeciw odparzeniom, które mogą się pojawić.

Akcesoria podstawowe

Oczywiście zakup wózka to również podstawowa czynność. Bez tego się nie obejdzie. Musimy również pamiętać, aby kupić pościel, poduszkę, parasolkę, folię przeciwdeszczową zakładaną na wózek oraz wiele innych drobnych rzeczy. Na pewno zakup tego wszystkiego będzie dla nas sporym obciążeniem, ale skupiając się tylko i wyłącznie na potrzebnych rzeczach jesteśmy w stanie dać zaplanować wydatki, aby kupić wszystko za jednym podejściem.

Jeśli brakuje nam pieniędzy, to kupmy tylko to, co będzie nam potrzebne w danej chwili, a resztę dokupimy w momencie, gdy będziemy posiadać większą ilość funduszy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij