Idealny krem na jesień do cery suchej i tłustej

Skóry sucha i tłusta wymagają nieprzerwanej pielęgnacji kosmetycznej. Tylko systematyczność będzie w stanie zbliżyć je do odpowiedniej kondycji zdrowotnej i wizualnej, jaką charakteryzuje się cera normalna. Jesień jest okresem, kiedy troska ta musi być jeszcze większa. Zobacz, jak zadbać jesienią o skórę suchą oraz tłustą i wybierz najlepszy krem do twarzy!

Dbaj o swoją skórę i wybieraj dobre kremy do twarzy

Każda kobieta, kupując nowy krem do twarzy, chciałaby wybrać taki, który okaże się najlepszy i idealnie dopasowany do skóry. Pytanie tylko brzmi: co to znaczy, że dany krem jest tym najlepszym? Bardzo często określany jest mianem kosmetyku uniwersalnego, co jest błędnym stwierdzeniem. Oznaczałoby to, że uniwersalny krem doskonale sprawdzałby się wobec oczekiwań skóry suchej, tłustej i mieszanej, a tym samym wobec ich problemów. Niestety – nie tak to funkcjonuje. Każdy typ cery cechuje się odmiennymi potrzebami. Zatem aby mieć pewność, że wybrałaś dobry krem do twarzy, pamiętaj, by uwzględnić wiek cery, jej rodzaj oraz problematykę. Ważne jest również, by mieć na uwadze panującą porę roku.

Nawilżający krem na suchą skórę twarzy

Suchość skóry nie u każdego jest taka sama. Wynika to z tego, że problem suchości może wynikać z kilku ważnych, ale niekiedy różnych aspektów: z natury (czyli genów), nieodpowiedniej pielęgnacji, niedostatecznego nawilżania czy zaburzenia funkcjonowania płaszcza hydrolipidowego. Dlatego też, aby dobrze dopasować krem do skóry suchej, musisz na samym początku określić z czego wynika jej suchość.

Bez względu jednak na typ suchości niezbędny będzie dobry krem nawilżający. Oczywiście jego przeznaczenie, w zależności od nasilenia suchości, będzie modyfikowane. Wtedy należy wybierać miedzy kremami nawilżającymi a regenerującymi i odbudowującymi – zwłaszcza gdy cera, poprzez niedostateczne funkcjonowanie ochrony lipidowej, jest szorstka. Wybieraj kremy, które mają dość gęstą konsystencję – im cera bardziej sucha, tym krem powinien być gęściejszy; pilnuj jednak, aby nie obciążał skóry.

Pamiętaj, że sucha skóra twarzy jest oznaką, iż ta pod oczami jest jeszcze bardziej przesuszona. Wiąże się to z jej delikatnością i wrażliwością, która wynika z cienkości. Dlatego też dobrze jest zastosować nie tylko krem do twarzy, ale i pod oczy, np. krem pod oczy L’Oreal Paris.

Najlepszy krem do cery tłustej

Tłusta skóra twarzy błyszczy się i świeci, co wynika z nadmiernej produkcji naturalnie natłuszczającej substancji – sebum. Jest ono wytwarzane przez gruczoły łojowe, które poprzez zaburzenia hormonalne nie są w stanie dobrze zinterpretować potrzeb skóry. Często też wynika to z nieodpowiedniej pielęgnacji, w tym np. wykorzystywania kosmetyków z alkoholem – ten tylko pozornie matuje cerę, sprawia jednak, że jest ona sucha. Dzieje się tak, ponieważ gruczołom łojowym jest przekazywana błędna informacja, że skóra potrzebuje jeszcze więcej natłuszczenia. Dlatego też kremy do cery tłustej powinny być nawilżające, odżywiające oraz matujące. Pamiętaj o konsystencji kremu – ważne jest, aby był lekki i delikatny oraz miał kremową (a nie gęstą!) formułę, gdyż taka nie będzie stanowiła dla skóry obciążenia i nie zapcha jej.

Czy krem do cery tłustej może być aplikowany na cerę mieszaną?

Mieszana skóra twarzy jest tłusta w strefie T (czoło, nos, broda), a sucha na policzkach. Dlatego też krem do skóry tłustej nada się także do mieszanej. Pamiętaj jednak, aby kontrolować suchość skóry na policzkach. Jeżeli problem suchości się nasila, warto na nie aplikować krem na suchą cerę, natomiast na strefę T – ten na tłustą.

Nie zapomnij!

Pamiętaj, by bez względu na typ skóry twarzy stosować krem na dzień i na noc. Nie zapomnij, aby kremy na dzień posiadały ochronę przeciwsłoneczną, a te na noc były pozbawione filtra. Podczas wyboru tego kosmetyku sprawdzaj jego skład i przeznaczenie. Jeżeli masz problem z oceną potrzeb skóry, warto udać się do dermatologa lub kosmetyczki, którzy dokładnie zdefiniują typ Twojej cery.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij