Niestety z powodu pandemii zamknięte zostały także salony fryzjerskie. Choć to może trochę próżne, pojawia się dylemat, co można zrobić, gdy ma się spore odrosty bądź też włosy na tyle odrosły, że w żadnym przypadku nie przypominają już tej udanej fryzury, jaką się miało? Oto na krótki poradnik, a jakże ważny.

Farbujemy i próbujemy

Cóż, odrost nie wygląda dobrze, szczególnie, jeżeli od góry rosną ciemne włosy, a pozostałe są rozjaśnione na jasny blond. Ale przez to, że nie można udać się do fryzjera sytuacja wydaje się dosyć trudna. W końcu nawet, gdy panuje koronawirus trzeba się dobrze prezentować, a uroku nie dodają już maseczki, które wszędzie trzeba nosić. Absolutnie nie należy szukać „podziemia fryzjerskiego”, w końcu obostrzenia nałożone są po to, by nas wszystkich chronić i w żadnym wypadku nie można ich bagatelizować. Niestety wielu fryzjerów próbuje sobie dorobić w tym trudnym czasie, my rozumiemy, że można mieć problemy finansowe, ale warto (jeżeli to możliwe) skorzystać z tarczy antykryzysowej i absolutnie nie można narażać siebie i innych. Dlatego, jeżeli i Was denerwuje odrost, to warto choćby podjąć próbę zafarbowania włosów. Nie radzimy Wam zabawy z rozjaśniaczem, gdyż efekt może być raczej słaby. Słuszne wydaje się użycie szamponu koloryzującego. W ten sposób przynajmniej uda się wyrównać kolor, a i włosy będą się lepiej prezentować.

Przedłużanie i zagęszczenia włosów wcale nie musi być trudne

O ile samo rozjaśnianie włosów do łatwych czynności nie należy, to samodzielnie i szybko możecie włosy przedłużyć, czy zagęścić i to bez pomocy profesjonalisty. Warto tutaj wybrać właściwą metodę, czyli clip in. A więc paski doczepów zwyczajnie wpinacie w swoje kosmyki i efekt jest naprawdę świetny. Pamiętajcie jeszcze, aby wybrać odpowiedni sklep z włosami. My zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą remy-hair.pl. Znajdziecie tam najlepszej jakości włosy naturalne, które pozyskane są także w pełni humanitarny sposób. A więc, jeżeli wasza fryzura jest zupełnie nieudana, polecamy Wam wpiąć pasemka w podobnym kolorze i gwarantujemy, że efekt będzie naprawdę dobry.

Naturalne maseczki na włosy

Wiele kobiet w salonie fryzjerskim korzysta z zabiegów na włosy. Dużą popularnością cieszy się botoks, ale na włosy. Dlatego też kondycja ich włosów może zupełnie nie zachwycać. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak samodzielnie poprawiać wygląd swoich włosów. Możecie zdecydować się na zakup zestawu „botoks na włosy” i co ciekawie nawet w domu uda się Wam go wykonać, choć potrzebna będzie pomoc drugiej osoby. Warto skorzystać z pomocy partnera. Możecie także zdecydować się na wykonanie naturalnych maseczek, które także są bardzo skuteczne, a jednocześnie bardzo łatwo je przygotować i nie zajmuje to wcale sporo czasu. Na samym początku polecamy Wam maseczkę z jajek i oliwy z oliwek. Mieszacie te składniki czyli 2 jajka i 3 łyżki oliwy z oliwek i nakładacie miksturę na włosy, czekacie około 5 minut i spłukujecie zimną wodą. Warto także wykonać taką na bazie imbiru. W tym przypadku ścieracie kawałek imbiru dodajecie 3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju lnianego bądź słonecznikowego oraz 2 łyżeczki soku z cytryny. Całość mieszacie i nakładacie na włosy na około 10 minut.

Zabawa we fryzjera

Bywają sytuacje, że w akcie desperacji podejmujecie próbę podcięcia włosów, a więc jako niedoświadczony fryzjer bardzo łatwo możecie popełnić błąd. Niestety tak się często dzieje, ale nawet, jeżeli Wam się nie uda, to zawsze możecie zostać w domu, w końcu panuje pandemia koronawirusa. Jeżeli musicie już wyjść, to zawsze możecie ukryć fryzurę pod czapką z daszkiem. Czapka z daszkiem jest przydatna także w przypadku bad hair day. Dlatego naszym zdaniem lepiej spiąć włosy i poczekać, aż salony fryzjerskie zostaną otwarte niż podjąć próbę i potem żałować.

W końcu minie pandemia i znowu salony fryzjerskie będą otwarte. Dlatego nie ma co panikować i najlepiej samodzielnie nie podejmować prób obcinania włosów czy grzywki, gdyż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że to się nie uda. Zdecydowanie lepiej zainwestujcie w pielęgnację.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ