Jak wykorzystać szafę do zabudowy w bloku mieszkalnym?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Jago-kuchnie

Wyposażenie mieszkania nie jest dzisiaj takie proste. Czasem kupujemy różnorodne meble, ponieważ mają one za zadanie pełnić w naszych mieszkaniach. Najważniejszym elementem każdego domu jest szafa. To właśnie w niej trzymamy nasze ubrania i zabezpieczamy je w ten sposób przed zniszczeniem.

To właśnie dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem szafy ponieważ określony wybór daje pewne korzyści. W praktyce stosuje się szafy do zabudowy, ponieważ sprawdzają się one zdecydowanie lepiej od mebli wolno-stojących. To właśnie dlatego szafy wnękowe są tworzone dokładnie na wymiar. W ten sposób mebel dopasowany jest do pomieszczenia, gdzie będzie pełnił ważną funkcję. Meble te nie sposób przesunąć, ponieważ konstrukcja jest odpowiednio przymocowana od ścianki do sufitu. Tego typu rozwiązania otrzymamy jedynie na zamówienie.

Pozwala nam to więc wybrać idealną szafę do własnych indywidualnych potrzeb i to jest najważniejsza zaleta tego typu rozwiązań. Jeśli mamy stosunkowo małe pomieszczenia to wybranie odpowiedniej szafy wolno-stojącej jest niemożliwe, ponieważ nie dopasujemy ją w żaden sposób.

Jest to bolączka wielu pomieszczeń i właśnie dlatego szafy wnękowe są tak istotne, ponieważ dają nam dokładnie to, czego oczekujemy. Szafy na zamówienie możemy zainstalować dokładnie w takim pomieszczeniu, gdzie chcemy, bez względu na jego wymiar.

Oprócz wielkości wybieramy również odpowiedni kolor oraz materiał, z którego wykonana będzie taka szafa wnękowa. W praktyce taka szafa może posiadać drzwi przesuwne lub otwierane w typowo tradycyjny sposób i tak naprawdę wybór należy tylko do nas samych. Decyzję powinniśmy podjąć szybko i wziąć pod uwagę komfort. W przypadku praktycznego wykorzystania to szafy do zabudowy sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale i biurowych.

Co ciekawe szafy na zamówienie mogą posiadać różny rozmiar półek oraz inaczej ułożone wieszaki znajdujące się na różnych wysokościach. Takie rozwiązania pozwalają nam o wiele łatwiej rozmieścić wszystkie ubrania, przez co w szafie panuje ład i porządek. Każda osoba ma inne wymagania względem szaf na zamówienie, dlatego też warto wiedzieć, że posiadamy takie ciekawe możliwości dostosowania szafy, pod względem każdego jej elementu.

Ważne zadanie

Szafy na zamówienie niezależnie od okoliczności pozwalają nam wykorzystać dostępną ilość wolnej powierzchni w każdym pomieszczeniu, co sprawia, że całość ma również znaczenie aranżacyjne. Dobrze przygotowana szafa wnękowa jest w stanie poprawić wygląd każdego pomieszczenia. Tego typu szafę możemy wyposażyć w półkę na buty oraz miejsce na czapki, szaliki i rękawiczki.

Jednym słowem wewnątrz możemy trzymać praktycznie każdy element codziennego lub sezonowego ubioru pod warunkiem, że uwzględnimy odpowiednią półkę wewnątrz szafy. Takie praktyczne szafy do zabudowy najlepiej prezentują się na przedpokoju lub do salonu gdzie można bez problemu zabudować wnękę.

Różnice są widoczne

Każda szafa, tworzona jest na indywidualne zamówienie. To właśnie dlatego poszczególne projekty szaf wnękowych różnią się między sobą. Najczęściej szafy na zamówienie charakteryzują się długością, a nie wielkością. W tym przypadku pomimo swojej długości szafa wnękowa nie zajmuje dużo przestrzeni ze względu na zabudowę.

W ten sposób szafa nie przeszkadza a spełnia swoje podstawowe zadanie, dzięki czemu, możemy w niej trzymać ubrania, oraz inne elementy ubioru, a nawet torebki co jest dobrym rozwiązaniem dla modnych kobiet.

Czy są minusy?

Z reguły sam projekt szafy oraz jej użyteczność to zaleta. Niestety nie wszystko wygląda tak różowo, ponieważ w praktyce za szafy do zabudowy zapłacimy o wiele więcej niż w przypadku szaf wolno stojących. Brak możliwości przesunięcia sprawia, że nie możemy szafy przemieścić, co w przypadku zmiany aranżacji pokoju, może być bardzo poważnym problemem technicznym, trudnym do rozwiązania.

Szafy wnękowe charakteryzują się masywnością, ale to nie jest bolączka dla osób, które potrzebują takiego rozwiązania w bloku mieszkalnym gdzie mimo wszystko mamy ograniczoną przestrzeń.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij