Jaki wybrać plecak dla dziecka

Jaki wybrać plecak dla dziecka?

Jaki plecak do szkoły wybrać? Uczeń zwróci uwagę na wygląd, rodzic na całą resztę. I słusznie, bo ta reszta jest zdecydowanie ważniejsza. Zobacz, jak wybrać idealny plecak do szkoły.

Jaki plecak do szkoły – ile kieszeni

Liczba kieszeni w plecaku decyduje o jego funkcjonalności, dlatego powinna być pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru. Jedna duża kieszeń, do której trafią wszystkie książki, zeszyty, przybory szkolne i drugie śniadanie, to zdecydowanie za mało. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kilka niezależnych kieszeni. Kieszeń główna powinna być tak duża, by zmieściła się w niej teczka z blokiem rysunkowym A4. Dodatkowo plecak musi mieć co najmniej dwie kieszenie na drugie śniadanie i przybory szkolne oraz strój na WF. Bidon powinien się znajdować w bocznej, elastycznej kieszeni. To nie tylko kwestia funkcjonalności – picie powinno być pod ręką, ale i bezpieczeństwa – niestety źle domknięty bidon włożony do środka plecaka zwiastuje niebezpieczeństwo.

Jakie plecy powinien mieć plecak

Pytanie może nieco przewrotne, ale wbrew pozorom bardzo ważne. Plecaki szkolne do lekkich nie należą. Po części to wina systemu edukacji, po części uczniów, którzy nie zawsze pamiętają o wyjęciu niepotrzebnych podręczników i zeszytów. Aby wygodnie dźwigać ten ciężar, zewnętrzna strona pleców plecaka powinna być na tyle gruba, by kształt książek nie był wyczuwalny. Musi też być miękka, bo to zapewnia większy komfort noszenia. I co najważniejsze – musi przepuszczać powietrze. W innym przypadku uczeń będzie permanentnie spocony.

W parze z plecami plecaka powinny iść grube, miękkie i szerokie szelki.

Plecak do szkoły – ważne szczegóły

Kształt, wygoda i pojemność to bardzo ważne elementy, ale idealny plecak ma też kilka szczegółów, o których nie zawsze się pamięta. Pierwszy to elementy odblaskowe. Ich brak powinien być sygnałem alarmowym. Jeśli plecak pod innymi względami jest idealny, o odblaski trzeba zadbać oddzielnie.

Możliwość zapięcia szelek na wysokości mostka to kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę. Takie dodatkowe wzmocnienie zapewnia większą stabilność plecaka.

Kieszenie, których nie widać, zmyślnie ukryte we wnętrzu plecaka, to bardzo przydatne rozwiązanie. W takich kieszeniach można przechowywać klucze, dokumenty lub telefon.

Jeśli plecak ma posłużyć więcej niż rok, warto rozejrzeć się za produktem renomowanej firmy. Dobrym przykładem będą plecaki Herlitz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij